Szeviép-Szeged–ZKK Celje (szlovén)77–75 (15–17, 16–17, 17–24, 21–11, 8–6)
Török az utolsókig küzdött Fotó: Schmidt Andrea
Szeviép-Szeged–ZKK Celje
(szlovén)77–75 (15–17, 16–17, 17–24, 21–11, 8–6)
FIBA Európa-kupa, női kosárlabda-mérkőzés, újszegedi sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Obradovics (szerb), Macela (szlovák).
Szeviép-Szeged: Török 10/6, Izsák 3/3, Nagyova 12, MÉSZÁROS 18/6, VUKOVICS 22. Cserék: Russai 6/3, Szlimák 6. Edző: Zseljko Dokics.
Celje: Simona 3/3, Radulovic 6, Erkic 13, Conková 13/3 Láskova 4. Cserék: KUBATOVA 21/12, LIBICOVA 13/3, Komplet 2. Edző: Boris Zrinski.

Az már a kezdés előtt látszott, hogy a hazai csapat feszült izgalommal várja a Celje elleni nemzetközi bemutatkozást. Úgy tűnt az 5. percben, hogy ezt gyorsan levetkőzik a Tisza-partiak, hiszen Vukovics pontjaival 10–4-re megléptek a szlovénektől. Ezután azonban szétesett a szeviépesek védekezése, Mészároson és Vukovicson kívül támadásban sem igen vállalkozott senki, így fordítottak a vendégek. A második negyedben is hullámzott a magyar alakulat játéka, szerencsére a ZKK sem tudott igazán tetemes előnyre szert tenni, így a félidőben 31–34 állt az eredményjelzőn.

Bátran, harcosan kezdtek a hazaiak. Úgy tűnt, rendezték a soraikat, Zseljko Dokics edzőnek sikerült felrázni őkat a félidőben. Mégis a Celjének jöttek be jobban a támadások, tíz ponttal megléptek Kubatováék, 58–48. Az utolsó negyedben már azt a Szeviépet látták a szurkolók, amit megszoktak. Fokozatosan dolgozták le hátrányukat a szegediek, egyenlítettek, sőt átvették a vezetést. Azonban a hajrában hiába volt kezükben a győzelem, az utolsó pillanatban egyenlített a szlovén együttes. Jött a hosszabbítás. Ebben végig vezetett a Szeged. A közönség az utolsó pillanatokban már szívinfarktus közeli állapotba került, hiszen a Celje végig ott loholt a hazaiak nyakán. Tíz másodperccel a vége előtt Szlimák kapott ziccerlabdát, amit a nyáron igazolt játékos értékesített. Ekkor már csak négy másodperc volt hátra. Sikerült kosár nélkül megúszni a hátralévő időt, így nem mindennapi csatában győztes rajtot vett a Szeviép-Szeged, 77–75.

Zseljko Dokics: – Harcosságunknak, és kitartó küzdeni tudásunknak köszönhetjük a győzelmet.

Két szakosztály az utcára kerül?

Helyzet van. A Szegedi VSE-nél az utóbbi években vagy az értékes telekre pályáztak áruházak, vagy a… Tovább olvasom