2017. 03. 23. csütörtök - Emőke 11°C | 21°C Még több cikk.

Nagyot küzdöttek, de marad a bronzmeccs: Naturtex-SZTE-Szedeák-Szolnok 58-71

A férfi kosárlabda magyar kupa elődöntőjében a legértékesebb magyar csapat ellen játszottak a szegediek. A találkozót a helyszínről tudósítottuk. A bronzmeccsen a Körmend lesz az ellenfél.
Naturtex-SZTE-Szedeák-Szolnoki Olaj 58-71 (18-27, 9-24, 22-5, 9-15)
Férfi kosárlabda magyar kupa, nyolcas döntő, elődöntő. Győr, 500 néző. Vezette: Pálla, Papp, Tőzsér.
Naturtex-SZTE-Szedeák: Boltics 6, Lilov 14/9, CSIRICS 17/3, Juhos 5/3, SULOVICS 16. Csere: Wirth. Vezetőedző: Nikola Lazics.
Szolnoki Olaj: Wittmann 6/6, VOJVODA 20/9, Barnies 7, EILINGSFELD 12/3, Andric 9. Csere: Popovics 6/3, Boriszov 5/3, Tóth Á. 6, Csák. Vezetőedző: Kmézics Zorán.
Kipontozódott: Wittmann (34.), Andric (40.), Boltics (40.).
Kiállítva: Tóth Á. (23.).

Nikola Lazics: – A két félidőben két különböző meccset játszottunk. Rosszul kezdtünk, védekezésben nem voltunk elég agresszívak, ám a harmadik negyedben aztán csak öt pontot engedélyeztünk az Olajnak. Az utóbbi tíz év legeredményesebb magyar csapata ellen játszottunk szoros meccset, amit megérdemelten nyert meg ellenfelünk.

Andrija Csirics: – Tudtuk, hogy a Szolnok jobb csapat, ezért nyomás nélkül játszhattunk. Hullámhegyeink és hullámvölgyeink is voltak, de ahhoz képest, hogy ennyi sérültünk volt, egész jó meccset játszottunk.
A Zsíros Tibor férfi kosárlabda magyar kupa menetrendje,
negyeddöntők:

Naturtex-SZTE-Szedeák–Pécs 81–74 (18–21, 15–16, 19–11, 29–26)
Szolnok–Kaposvár 93–79 (23–18, 21–17, 21–26, 13–17, 15–1) – hosszabbítás után
Zalaegerszeg–Alba Fehérvár 73–98 (23–22, 10–22, 23–31, 17–23)
Falco–Körmend 66–83 (8–17, 16–21, 21–19, 21–26)

Elődöntők:
Szedeák–Szolnok 5871 (1827, 924, 225, 915)
Alba Fehérvár–Körmend 91–68 (25–22, 14–12, 26–19, 26–15)

Szombat,
bronzmeccs, 17.30:
 Szedeák–Körmend
döntő, 20: Szolnok–Alba Fehérvár

A statisztika.

IV. negyed

10. perc: Andric kipontozódott. Barnies és Boltics kap technikait, a vége kicsit paprikás lesz. 58-71, marad a bronzmeccs a Szedeáknak.

9. perc: minden elismerést megérdemel a hat emberrel küzdő szegedi csapat, ám nem fog fináléba jutni. Barnies kosarával 57-71.

8. perc: Vojvoda, hármas 57-69.

7. perc: Sulovics bedobja a ziccert 55-66. Csirics is megoldja szépen 57-66.

6. perc: jó a szegedi védekezés most.

5. perc: Lilov hagy ki egy ziccert, ez nem az ő meccse. Andric viszont betalált 53-66.

4. perc: Andric 51-64. Wittmann kipontozódott. Lilov duplájával 53-64.

3. perc: Vojvoda újból, Lazics időt kér 51-62-nél. Csirics hármasa nem jó.

2. perc: Csirics befordul, bedobja 51-58. Vojvoda megint 51-60.

1. perc: rossz a szolnoki dobás. Wittmann és Andric is négy faulttal játszol az Olajnál. Vojvoda büntetői 49-58.

III. negyed (49-56)

10. perc: Lilov hármasa, remek! 47-56, tíz ponton belül a Szeged. Sulovics varázsolja be a labdt Bolticsnak, 49-56 a nengyed vége. 22-5-re nyerte ezt a tíz percet a Szedeák!

9. perc: Wittmann ellépte, a labda a Szedeáké. Dumál a szolnoki irányító, technikait is kap. Lilov bevágja 44-54-nél a Szeged támad. Popovics egyik büntetője ment be 44-55. Andric is csak egyet 44-56.

8. perc: középtávoli Lilovtól, ez is bent 42-54. Tizenhat alkalommal faultolt eddig a Szolnok, tízszer Sulovics ellen szabálytalankodtak. Sulovics büntetőzik, egy megy be 43-54.

7. perc: Sulovics hármasa rövid. Csirics viszont betalál közelről 40-54.

6. perc: ez jó: Csirics hármasa behullik 38-54. Szegedi labdaszerzés, szolnoki időkérés. Juhos esik rosszul, a bokáját fájlalja.

5. perc: Csirics faultol támadásban, majd összehoz egy technikait is.

4. perc: Csirics teszi fel szépen 35-53.

3. perc: Sulovics forog szépen, a dobása is jó, 31-53. Leérkezés után Tóth könyökkel érkezik a vállára, az egyik játékvezető technikait, a másik egyből kiállítást jelez, utóbbinak lesz igaza. Tóth számára véget ért a meccs, és így holnap sem játszhat majd. Sulovics büntetői is bent 33-53.

2. perc: épp megszólal a duda, amikor Boriszov dobása behullik 29-53.

1. perc: jöhet a folytatás. Csirics duplája bent 29-51.

Íme a félidei statisztika!

II. negyed (27-51)

10. perc: Boriszov triiplája behullik, 27-51 a negyed vége.

9. perc: Sulovics büntetői 27-48.

8. perc: Eilingsfeld kosara után húsz pont a különbség 23-43. Juhos 25-43. Popovics, tripla 25-46. Eilingsfeld 25-48.

7. perc: Csirics labdaszerzés utén viszi végig 23-39.

6. perc: Eilingsfeld 21-39. Borzasztóan dominál eddig az Olaj.

5. perc: Wirth ellen szabálytalankodnak egy labdaszerzés után.

4. perc: Barnies büntetője is bent 21-37.

3. perc: Tóth, majd Barnies 21-36. Szegedi időkérés.

2. perc: Lilov és Wittmann is dobott egy triplát 21-32.

1. perc: Tóth kosara jó 18-29.

I. negyed (18-27)

10. perc: Tóth Ádám pörög a palánk alatt, majd befejezi az akciót 17-24. Sulovics egyik büntetője jó 18-24. Eilingsfeld kosarával 18-27 az első negyed vége.

9. perc: Vojvoda, ez is hármas 15-22. Boltics dobása kettőt ér 17-22.

8. perc: Sulovics büntetői jók 15-19. Juhos viszont kihagyja mindkettőt.

7. perc: Csirics hármasa lejön, Wittmanné nem 13-19.

6. perc: Popovics is betalál 13-14. Andric kosara után a Szedeák is időt kért 13-16. Egy kis érdekesség: a két csapat költségvetése közötti különbség körülbelül félmilliárd forint lehet ebben a szezonban. Ez eddig a pályán nem látszik.

5. perc: Vojvoda 13-10. Megint ő, úgy látszik, rendben van a háta 13-12.

4. perc: Sulovics! Eladott egy cselt, és faulttal együtt is befejezte. Jó a büntető is 10-8. Juhos triplája is remek, szolnoki időkérés 13-8-nál.

3. perc: középtávoli Csiricstől, hibátlan 7-5. Eilingsfeld, tripla 7-8.

2. perc: Lilov most is beszór egy hármast, ez tegnap nagyon ment neki 5-3. Andric egyenlít 5-5.

1. perc: elkezdtük. Vojvoda hármasára Boltics felel 2-3.

20: döntő
16.25: most mutatják be a szegedieket, mindjárt kezdünk! Hajrá, Szedeák!

15.59: a szegedi keret: 1 Mike, 3 Vágvölgyi, 4 Bán, 5 Boltics, 8 Juhos, 9 Csirics, 10 Révész, 11 Lilov, 13 Wirth, 17 Sulovics.

15.56: érkeznek a csapatok, kezdődik a bemelegítés. Ahogy jeleztük, a Szedeákban ott van a sérült Bán Tibor, bemelegít, aztán kiderül, tud-e játszani.

15.34: a hírek szerint nincs tökéletes állapotban a Szolnok egyik legjobbja, Vojvoda Dávid, akinek tegnap injekciózni kellett a gerincét. A magyar válogatott kiválósága ennek ellenére valószínűleg játszik az elődöntőben. Nem lesz viszont ott a csapatban az a Nikola Pavlicsevics, akit kiállítottak az Olaj tegnapi meccsén.

15.02: megérkezett az Audi Arénába a Szedeák, egyszerre indult a csapat a szállodából az ellenfél Szolnokkal. Itt jelenleg Hepp-kupa-meccset rendeznek, a második számú magyar kupasorozatban a Vasas Akadémia és az OSE Lions játszik az elődöntőben, Az oroszlányiaknál ott van a keretben az egykori szedeákos Varga Dániel, akit a Vásárhelyi Kosársuliból igazoltak le.

13.05: ahogy Marko Boltics mondta a Szolnok elleni meccsről: "Miért is ne!?"

12.45: megebédelt a csapat, amely egy csendespihenő után, 14.45-kor indul majd el a csarnokba. A Szolnok elleni meccs 16.30-kor kezdődik. Érdekesség, hogy mivel minden együttes ugyanabban a szállodában van elszállásolva, a szegediek tegnap együtt vacsoráztak, ma pedig együtt ebédeltek a rivális Olajjal.

11.27: Bán Tibor combhajlítóizma megsérült a Pécs elleni meccs hajrájában. A szegedi játékos ma délelőtt segítséget kapott, a Győri Audi ETO női kézilabdacsapatának világszínvonalú rehabilitációs részlegén kezelték. Ennek ellenére kicsi az esélye, hogy játszik az elődöntőben, ám a bemelegítést biztosan elkezdi a társakkal.

10.24: jó reggelt kívánunk mindenkinek! A csapatnak két órája volt ébresztője, azóta a reggelin is túl vannak, és videózással készülnek a Szolnok ellen. A tegnapi Szolnok-Kaposvár negyeddöntő felvételét hajnal kettőig elemezte Nikola Lazics, Milenko Topics és Simándi Árpád, szóval alaposan felkészültek a legértékesebb magyar csapat ellen.