2016. 08. 26. péntek - Izsó 16°C | 28°C

Pólógála: ContiTech Szeged Diapolo-Vasas 16-4

A férfi vízilabda OB I öthetes szünete előtt a Vasas ellen vívott bajnokit a ContiTech Szeged Diapolo, amelyen a Varga-legénység tökéletes védekezése révén ugyanaz az eredmény született, mint a két együttes fővárosi összecsapásán.
ContiTech Szeged Diapolo-Vasas 16-4 (3-1, 4-1, 4-0, 5-2)
Férfi vízilabda OB I, középszakasz, felsőház, 6. forduló. Szeged, újszegedi sportuszoda, 100 néző. Vezette: Petik, Kovács.
ContiTech Szeged Diapolo: Meixner (9 védés) - Pellei, Sedlmayer 2, Seman, Manhercz Á. 1, Manhercz K. 4, Chilkó 1. Csere: Bognár (kapus - 1 védés), Zsigri 1, Kiss Cs. 3, Sánta 1, Varga II. Zs, Palotás 1, Kunac 1. Vezetőedző: Varga Péter.
Vasas: Tihanyi (3 védés) - Gyárfás, Burián 2, Sarics, Delgado, Takács, Steinmetz Á. 1. Csere: Jónás (kapus - 3 védés), Hőna, Hajdu, Péter, Simon 1, Bencz. Vezetőedző: Földi László.
Gól - emberelőnyből: 9/3, ill. 10/1.
Ötméteresből: 4/3, ill. 1/1.
Kipontozódott: Pellei, Manhercz Á., ill. Takács.

Varga Péter: - Gratulálok a csapatomnak, jól és motiváltan játszott!

Pólógála Újszegeden. Fotó: Karnok Csaba - GALÉRIA

1. negyed (3-1)

Az első három perc gyakorlatilag eseménytelen volt, ugyanis mindkét fél nagyon fegyelmezett védekezést mutatott be. A gólcsendet végül Burián törte meg, a Vasas második emberelőnyét váltotta gólra. Ugyanez volt a fór/gól mutató a Szegednél is, miután Chilkó Márton bevette a fővárosiak kapuját. Manhercz Krisztián, a Vasas volt játékosa a vezetést is megszerezte a szegedieknek egy szép lövéssel, aztán Manó egy passzal hozta kihagyhatatlan helyzetbe Sántát. A válogatott tehetség ugyanis labdát szerzett, majd az erre számító, és üresen maradó center, Sánta Dániel felúszott és bevágta a labdát Tihanyi keze alatt.

Egy kapott gól egy negyed alatt - az idegenbeli derbin a Szeged ezt az átlagot hozta, most meg is tartotta jó szokását. Csak így tovább! (3-1)

2. negyed (4-1)

Sedlmayer Tamás gólját sokan nem látták a sátorban. Történ ugyanis, hogy a Vasas egy rossz szegedi passz után megszerezte a labdát, jöhetett fel támadáshoz. Pedig ígéretes hazai akció volt, ezért mindenki legyintett, hogy milyen kár érte. Két másodpercre rá pedig hirtelen gólöröm a B-középtől: Sedlmayer trükközött. Várta, hogy a kapusnak passzolnak, belekapott a labdába, aztán gyors be is pöccintette. Igazi lesipuskás találat.

Földi László egyébként a második számú kapusnak, Tihanyi Bernátnak adott lehetőséget, de nem az első alkalom már a meccsen. hogy magából kikelve magyaráz neki. Egyszer nem vette észre a megúszó embert, aztán pedig Manhercz Krisztiántól másodszor is gólt kap - persze utóbbiért annyira nem lehet hibáztatni. Aztán jött ugyanaz a forgatókönyv, mint az első negyed végén, de ezúttal nem Sánta, hanem Palotás Gergely úszott meg. Ugyanonnan lőhetett ziccerben, mint Sánta, ő is élt a lehetőséggel, nem is akárhogy: egy szép ejtéssel növelte a különbséget. Az eddig jegelt Aljosa Kunac ha már beállt, emberelőnyből gólt is szerzett.

A Vasas ezúttal is megszerezte negyedenkénti gólját, méghozzá a játékrész legvégén. Burián villant ismét, ezúttal ötméteresből. (7-2)

3. negyed (4-0)

A hosszú felsőt úgy kilőni kevesen tudják, mint Manhercz Krisztián, specialitását újra bemutatatta Manó, védhetetlen löket volt. Ezzel felavatta Jónás Györgyöt, aki a gyenge teljesítményt nyújtó Tihanyit váltotta a Vasas kapujában. Manhercz Ádám is gólt szerezhetett volna, de hiába volt ziccerben, a felérő védőbe lőtte a labdát, aki második kapusként funkcionált. Sedlmayer Tamás büntetőjével viszont már meglett a közte hét. (9-2)

Mindenki azt hitte, hogy Kiss Csaba passzolni fog, de ő inkább nagy erővel a rövid sarkot vette célba. Jó döntés, ez már a tizedik szegedi gól, a B-közép már ugrál örömében, nagyon lelkesek a törzsdrukkerek. Manhercz Ádám is feliratkozik a góllövők közé egy szépen kijátszott akció végén.(11-2)

A Vasas gólt sem tudott szerezni a negyedben, a Szeged védekezése tökéletes, de az is látszik, hogy fáradnak a fővárosi fiatalok. Közben megy erről a vita a bírák között, ugyanis az eredményjelzőn 3 Vasas-gól szerepel, de ez biztos téves. Alig akarják elhinni a zsűriasztalnál, hogy rosszul vezették a jegyzőkönyvet. Mondjuk inkább egy ilyen meccsen, mint egy éles rangadón...

4. negyed (5-2)

Az utolsó negyedre beállt a szegedi kapuba Bognár Bendegúz, be is mutatkozik egy védéssel. Kiss Csaba második találata után rászámolt az ellenfélre a szegedi B-közép, közte tíz! 12-2 Manhercz Krisztián negyedik találata büntetőből születik, Kiss Csaba pedig közben center posztra igazol és onnan eredményes. 14-2

Na, most tényleg megvan a harmadik Vasas-gól, Steinmetz Ádám szintén center posztról talál be. Szép gesztus jön a szegediektől: a harmadik hazai ötmétereshez Zsigri Bencét engedik, a fiatal játékos pedig nem szeppen meg, óriási erővel vágja a bal alsóba a labdát. (15-3)

A végén Manhercz Krisztián ziccerből betalál, majd Simon is a túloldalon, így megismétlődik a két együttes budapesti találkozójának eredménye. (16-4)

18.00: Üdvözöljük olvasóinkat az újszegedi sportuszodából. A mérkőzésről negyedenként frissülő tudósításban számolunk be. Hajrá Szeged!

Korábban:

Háromszor vagy négyszer egymás után Honvéd. Ha a BVSC hétvégén nem borítja a papírformát, akkor a férfi vízilabda OB I hajrájában így néz majd ki a ContiTech Szeged Diapolo programja. A Varga-legénység ugyanis várhatóan az ötödik, Európa Kupa-indulást érő helyért küzdhet majd a rájátszásban, ahol a középszakasz felsőházának ötödik és hatodik helyezettje egymás ellen csatázik. A párharc maximum három meccset foglal magába – az egyik fél második sikeréig tart –, és a sors úgy hozta, hogy a középszakasz utolsó fordulójában is Szeged–Honvéd párharc lesz.

Erre még sokat kell várni, hiszen a magyar férfiválogatott trieszti olimpiai selejtezője miatt öthetes szünet lesz a bajnokságban, a rangadót a kiírás szerint április 23-án rendezik. Öt vagy hat meccs van tehát hátra a bajnokságból, ebből három vagy négy a Honvéd ellen lehet, így érdemes fél szemmel már a fővárosi riválisra figyelni, feltérképezni. Azt például mindenki láthatta, hogy az Eger ellen bravúros döntetlent ért el a Honvéd, de másra is emlékezzünk: a Szeged idegenben 8–7-re legyőzte Vad Lajos tanítványait.

Egy ilyen sikerre lenne szükség majd április végén az újszegedi sportuszodában is, hiszen két pont van a két együttes között, ami várhatóan megmarad, mivel addig egy-egy könnyebb (Vasas, BVSC) és nagyon nehéz (OSC, Szolnok) ellenfél vár a két együttesre. Így tehát a felsőházi ötödik hellyel járó pályaelőnyről is ez a meccs dönthet. Ha addig papírforma-eredmények születnek, akkor ennek elérésére a Szegednek győzelemre lesz szüksége, a Honvédnak viszont egy döntetlen is elég lehet.

Ennyit a matekról és a lebonyolításról, most pedig térjünk a nagy bajnoki szünet előtti utolsó feladatra. Ez nem más, mint a Vasas, amelynek a szegedi drukkerek nagyon örülhetnek. Így ugyanis a heteken át tartó meccshiány előtt még egy vélhetően sima, a szurkolók minden igényét kielégítő meccset láthatunk az újszegedi sátor alatt. A szombaton 18 órakor kezdődő bajnokin jó lenne látni ugyanazt a fantasztikus játékot, amit a Komjádiban is bemutatott a ContiTech Szeged Diapolo, hiszen a Vasas otthonában 16–4-re nyert.

Utána jöhet a mindent eldöntő trieszti megmérettetés, ami a Tisza-partiakat is érinti, hiszen Manhercz Krisztián a bő válogatott keretbe került. Reméljük, hogy az Európa-bajnokság után az olimpiai selejtezőtornán is képviselheti a klubot.

Kiküzdötték: Csurgó-MOL-Pick Szeged 26-28

Nagy nehezen, de nyert a MOL-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata Nagyatádon, a Csurgói KK ellen. Tovább olvasom