2017. 02. 21. kedd - Eleonóra 0°C | 6°C Még több cikk.

Pont nélkül maradtak

A női kézilabda NB I-ben mindkét Csongrád megyei együttes vereséget szenvedett: a HNKC SE a Kiskunhalas, a Németh Toll Makó pedig a Békéscsaba vendégeként maradt alul.
Kiskunhalas–HNKC SE 30–27 (17–13)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Kiskunhalas, 600 néző. Vezette: Kocsmáros, Nagy.
Kiskunhalas: VÖRÖS – Baross, KOCSIS 5, KOCSIK 8 (2), Ilyés 3, Borbély 4, Koroknai 4. Csere: Győri (kapus), Herr, Szűcs, Kósa, Kurgyis 2 (1), Sterbik 2, Valovics 2. Edző: Zsiga Gyula.
HNKC SE: Abramovics – Mucsi, Nyikolajenko 5, WOLF 5, Reiner 3, JÓKAI 12 (2), Ancsin 1. Csere: Scholtz, Körmöczi (kapusok), Földes, Bloj, Szepesi, Sipos 1, Fülöp. Edző: Kiss Szilárd.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc Hétméteresek: 6/3, ill. 2/2.
Az eredmény alakulása, 7. perc: 6–3, 14 p.: 10–6, 20. p.: 14–10, 25. p.: 15–12, 37. p.: 20–15, 42. p.: 22–19, 52. p.: 25–23, 58. p.: 29–24.

A Bács megyeiket nem szabad lebecsülni – tudták ezt jól Wolfék is! –, hiszen a névsorukat böngészve megállapíthatjuk: jó képességű játékosok alkotják. És otthon mindig veszélyesek. Talán ez utóbbi tételt igazolandó alaposan bekezdtek a házigazdák, a 6. percben már 6–2-re vezettek, és ezt a különbséget végig tartani tudták. Nem a védekezés volt a két együttes erőssége, potyogtak a gólok, főként akcióból. Hetest csak háromszor ítéltek az első félidőben a bírók, mindet a Halas javára. A gólzáporos első 30 perc – a kezdést követő remek rajtnak köszönhetően – a Zsiga-lányoknak sikerült jobban. A második félidőben is birkóztak egymással a csapatok, de a házigazdák pontosabban céloztak, jobban értékesítették helyzeteiket. Jókai Nóra és Wolf ismét jól kézilabdázott, a kapusok teljesítményére sem lehetett panasz – heteseket is védtek –, de egy picivel nagyobb koncentráció hiányzott az esetleges vásárhelyi pontszerzéshez.
Kiss Szilárd: – Sok helyzetet kihagytunk, ez döntőnek bizonyult.

Békéscsaba–Németh Toll Makó 24–23 (11–10)

NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 250 néző. Vezette: Ágnecz, Sipos.
Békéscsaba: Veress – Valyuch, ZSUZSA 9 (3), TAKÁCS 3, Tóth 2, SZEKERES 7, Kelemen 1. Csere: Mészáros (kapus), Forczek, Vincze 2. Edző: Rapatyi Tamás.
Németh Toll Makó: Szabó K. – Sztupakova 2, CSENDES 8 (5), BARNA 7, Fekete 2, Bartucz, Baunok 2. Csere: Klembucz (kapus), Németh 1, Lévai 1. Edző: Száva Flórián.
Kiállítások: 10, ill. 8 perc Hétméteresek: 4/3, ill. 6/5.
Az eredmény alakulása, 9. perc: 2–3, 22. p.: 6-6, 29. p.: 11–9, 37. p.: 14–11, 48. p.: 19–15, 55. p.: 23–20.

Egyértelmű volt, hogy a védekezésre nagy hangsúlyt kell fektetnie Makónak és nem fognak „számolatlanul" esni a gólok a meccsen. Az első félidő a várakozásoknak megfelelően alakult, a csapatok felváltva vezettek, általában egy-egy találattal. Sok volt a büntető, és a hazaiaktól – ez nem meglepő – Szekeres és Zsuzsa vitte a prímet. A szünet előtt „lógott meg" két góllal a viharsarki együttes, de ezt még a pihenő előtt a szokott minimális különbségre csökkentette a Németh Toll. Fordulás után is nagy volt a küzdelem a két együttes között. Döntőnek bizonyult, hogy a csabaiak többszor is elhúztak három-négy góllal, és a Maros-partiak már nem érték utol riválisukat. A hazaiak lövőivel szemben tehetetlenek voltak a vendégek, védekezésben nem bírták őket tartani. Összességében azért megállapítható, hogy a Fortunával jobb „viszonyt ápoló" alakulat győzöt és szerzett nagyon fontos két bajnoki pontot.
Száva Flórián: – A szerencsésebb csapat győzött.

A Csapatok legjobbjai

A HNKC-ból a 12 gólt dobó Jókai Nóra bizonyult együttese legjobbjának, míg a Németh Toll Makóból Barna Éva (7 találat) produkcióját lehet a leginkább dicsérni.