2016. 09. 27. kedd - Adalbert 10°C | 20°C

Pontatlan lövések - vásárhelyi vereség

A női kézilabda NB I-ben a hódmezővásárhelyi együttes az újonc Siófok otthonában háromgólos vereséget (31–28) szenvedett.
Rögtön az első percben vezetéshez jutott a HNKC a női kézilabda NB I siófoki mérkőzésén, sőt kapott is egy büntetőt, amelyet azonban – csakúgy, mint 2–1-es és 11–8-as hazai vezetésnél – kihagyott. Emellett pontatlan lövések jellemezték a vendégek támadásait, így a félidőben 16–10-re elléptek a Balaton-partiak. Huszáros rajtot vett a szünet után a HNKC, hiszen zsinórban négy gólt szerzett, ezzel felzárkózott 16–14- re. Később azonban már csak 19–17-nél sikerült két találatra megközelíteni a Siófokot, a három-négy gólos különbség állandósult, és a meccs végére meg is maradt. A hazai kapus, Lajtos nagyon jól védett.

Farkas József: – Ennyi pontatlan lövéssel nem lehet meccset nyerni, a lőtt 28 találat ellenére katasztrofális volt a helyzetkihasználásunk.

Siófok–ASA-CONSOLIS HNKC 31–28 (16–10)

Női kézilabda NB I, 3. forduló, Siófok, 400 néző. V: Kolarovszki Zs., Szabó I.

Siófok: LAJTOS – STERBIK 5, Kovács A. 5 (1), Csuka 2, Kiss O., VALOVICS 5, SZEPESI 12. Csere: Scholtz (kapus), Bloj 1 (1), Vasas 1. Szakmai igazgató: Varga József.

HNKC: Abramovich – Pomozi, GHIONEA 7 (3), Fülöp 1, Gaál 1, KUDOR 9 (3), Koroknai 4. Csere: Király (kapus), Sopronyi 6, Antal, Wolf. Vezetőedző: Farkas József.

Az eredmény alakulása, 5. p.: 2–1, 11. p.: 4–2, 16. p.: 7–7, 21. p.: 10–8, 27. p.: 15–10, 32. p.: 16–12, 38. p.: 18–16, 44. p.: 22–17, 51. p.: 26–22, 57. p.: 30–26.

Kiállítások: 6, ill. 10 perc.

Hétméteresek: 3/2, ill. 9/6.

• 3. insideman 2009. szeptember 12. 23:41
    „Farkas/Mucsi takarodj....”
  • 2. Turofánk 2009. szeptember 12. 19:09
    „Ilyen jó játékos garnitúrával csodákat lehetne művelni.Itt az edzőnek ez túl nagy feladat.”
  • 1. walaki 2009. szeptember 12. 09:46
    „Úgy látszik, nem változik semmi, idegenben nyugodtan előre be lehet karcintani a nulla pontokat a táblázatba, mert idén se fogunk egyetlenegy meccset se fogni. Szerintem még a Halastól is simán hússzal fogunk kikapni.... A hazai meccsekre lesz majd érdemes pörögni, már ha van aki kifizeti a duplájára emelt jegyárakat.
    Mi van Zsuzsa Viviennel? Most van átlövőnk, még a cserepadra is jut, erre nem játszik?”

16 éves kecskeméti lány a felnőttek asztalitenisz Eb-jén

Kecskemét – A vasárnap kezdődő stuttgarti asztalitenisz Európa-bajnokságon mutatkozik be a… Tovább olvasom