2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 8°C

Pontok mellé vidámság

Nem várt, nagy különbségű győzelmet aratott közvetlen vetélytársa otthonában, a labdarúgó NB III 23. fordulójában a SZEOL, amely Szekszárdon nyert 5–0-ra.
És akkor Tóth Ákos a 10. percben hátradőlt a szekszárdi létesítmény vendégeknek fenntartott kispadján. Ritka az ilyen, de a szegedi szakember most megtehette: a kellemes érzés azért foghatta el, mert ekkor már 2–0-ra vezetett a vendégegyüttes Faragó és Végh találatával.

A SZEOL nagyon elkapta a meccs elejét, míg a hazaiak nem igazán, és ez befolyásolta az egész mérkőzés alakulását. Pedig az ellenfél futballozni tudó és akaró együttes volt, amely bátran jött előre, viszont az elvesztett labdákból a vendégek szabadon kontrázhattak. Ennek eredményeként a szünetre voltaképpen eldőlt a találkozó, hiszen az első tíz perc két gólja után további kettőt sikerült még szereznie a Szegednek, miközben a vendégek sérülés miatt már a 19. percben cserére kényszerültek.

A meccs hajrája izgalommentesen alakult, Kormányos azért még az utolsó percben belőtte az ötödik SZEOL-gólt is – ilyen mérkőzésre vágyik minden edző. A szegedi például a következő fordulóban, hazai pályán a szintén a középmezőnyhöz tartozó Bölcske ellen.

Tóth Ákos: – Ha a rozét nem is, de a vidámságot és a pontokat hazahoztuk.

További eredmények: Bölcske–Dunaharaszti 2–3, Gyula–Orosháza 1–0, REAC– Szentlőrinc 1–0, Monor–Maglód 2–1, Baja–ESMTK 0–4, Videoton II.–Kozármisleny , Dabas–Vác.

Faragó B. (kék-feketében) két gólt szerzett. A szegedi támadó és csapata ellenállhatatlan volt. Fotó: Karnok Csaba

Szekszárd–SZEOL SC 0–5 (0–4)
Labdarúgó NB III, Közép csoport, 23. forduló. Szekszárd, 200 néző. Vezette: Sipos Katalin (Iványi I., Éles).
Szekszárd: Szűcs K. – Koch, Márton E., Tóth P., Nánási – Rátkai – Arena Á., Micskó, Dobra, Deli D. – Szabolcska. Edző: Mészáros István.
SZEOL SC: Leindler – Kormányos, Dlusztus A., Bjedov, Grünvald – Buzási, Forró, Puskás Cs., Végh – Beretka – Faragó B. Edző: Tóth Ákos.
Gólszerzők: Faragó B. a 4. és a 22., Végh a 9., Beretka a 26., Kormányos a 90. percben.
Csere: Márton E. helyett Rigó a 19., Dobra h. Kvanduk J. az 55., Rátkai h. Hernády az 55., Buzási h. Hacker a 70., Végh h. Bata a 71., Puskás Cs. h. Ngalle a 85. percben.
Sárga lap: Deli a 37., Buzási az 52., Tóth P. az 59., Micskó a 66., Dlusztus A. a 76. percben.

Ezt az évet így tervezték

2013 után másodszor lett Magyarország bajnoka a Vidux Tisza Squash SE férfi fallabdacsapata. Tovább olvasom