2017. 07. 21. péntek - Dániel, Daniella 22°C | 35°C Még több cikk.

Pontot ért a nagy hajrá

A futsal NB I-ben hazai pályán az Első Beton nagy hajrával döntetlent ért el az Abony ellen.
Első Beton–Abony 4–4 (0–3)
NB I-es futsalmérkőzés, újszegedi sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Solymosi, Futó.
Első Beton: Tihanyi – CSÚRI, Szentágotai, Pájer, RÁCZ A. Csere: Halász (kapus), NÉMETH L., Vastag, Kovács P., Juhász, K. Tóth, Tóth A. Edző: Szabó Zsolt.
Gólszerzők: Németh L., Pájer, Szentágotai, Csúri, ill. Gauland, Danczák, Hajóssy, Smiri.

Hiába játszott fölényben a szegedi csapat, az első félidőben a vendégek 3–0-ra elhúztak. És ehhez mindössze három kísérletre volt szükségük. A fordulás utáni második percben Németh a forduló gólját szerezte: K. Tóth passzát jobbal átvette, majd ballal átemelte a kapuson a labdát, 1–3.

Csúri, a vezér

Egy percre sem adta fel. Még 0–3-nál sem. Ez a minimum. Társaiba is lelket öntött, hitet adott, ahogy Csúri Csaba hajtott. Gól és gólpassz, kiváló játék: nem csak csapata, a mezőny legjobbja is volt.

Gyorsan jött a hazai szépítés – még gyorsabb volt a vendégek válasza, Smiri lövésébe Szentágotai tette bele szerencsétlenül a lábát, 1–4. Csúri önzetlenségből jelesre vizsgázott, amikor ziccerben Pájernek gólpasszt adott, 2–4. Tíz perc volt még hátra ekkor. Szentágotai a sajátja után az ellenfél hálóját is kipúpozta messziről, 3–4. Csúri hatméteres büntetőjéből pedig végre összejött az egyenlítés, 34. perc: 4–4. Ekkor már a megfelelő fokozaton pörgött az Első Beton. A kapusát is levivő szegedi gárda végül nem tudta megszerezni a győztes gólt.

Szabó Zsolt: – Csak saját magunkat okolhatjuk a döntetlenért. Még az Abonynak sem lehet adni félidőnyi előnyt.

Még nem menekül a Makó FC a kiesés elől

A labdarúgó NB II keleti csoportjának 19. fordulójában a makóiak kazincbarcikai vereségükkel… Tovább olvasom