2018. 11. 19. hétfő - Erzsébet 1°C | 5°C Még több cikk.

Pontot szerzett a Szeged 2011 az MTK ellen

Minden bizonnyal a leendő feljutót és bajnokot, az MTK-t fogadta a Szeged 2011-Grosics Akadémia a labdarúgó NB II 31. fordulójában.
Szeged 2011-Grosics Akadémia–MTK 2–2 (1–2)
Merkantil Bank labdarúgó NB II, 31. forduló. Gyula, 300 néző.Vezette: Bogár Gergő (Medovarszki, Szvetnyik).
Szeged 2011-Grosics Akadémia: Alekszics – Achim, Farkas M., Tóth G.,Gergényi – Horváth A., Coroian – Szabó P., Zsivanovics (Zabari, 68.), Tóth L. (Zádori, 57.) – Germán. Asszisztens-edző: Goran Kopunovics.
MTK: Szentpéteri – Katona, Balogh, Gengeliczki, Jakab (Bori, 82.) – Vass P., Kanta, Borbély, Kulcsár (Gera D., 64.) – Schäfer – Lencse (Hrepka, 73.). Vezetőedző: Feczkó Tamás.
Gólszerzők: Germán (30.), Farkas M. (93.), ill. Lencse (35.), Vass P. (44.).
Sárga lap: Tóth G. (14.), Coroian (60.), ill. Gengeliczki (57.), Katona (85.), Borbély (89.).

A két csapat érdekes mérkőzést vívott: a vezetést a hazaiak szerezték meg Germán fejesével. Az MTK még a szünet előtt fordított Lencse és Vass góljával. A második félidőben aktívabb lett a Szeged, és előbb Szabó Péter lövését, majd Germán 11-esét védte a vendégkapus.

A hajrában a fővárosi csapatba beállt a szegedi származású Hrepka, majd a hosszabbítás utolsó pillanataiban az előrehúzódó szegedi csapatkapitány, Farkas Márk kiegyenlített.

Goran Kopunovics: – Jó meccs volt. Az első félidőben sok mindent hiányoltam, talán ezért én is felelős vagyok, a másodikban jobbak voltunk. Bár kihagytunk egy tizenegyest, nem szabad bántani Germánt. Nem rossz ez az eredmény, hat mérkőzés óta nem kaptunk ki.

További eredmények: Budafok–Siófok 0–2, Budaörs– Kisvárda 1–1, Dorog–Győr 1–0, Gyirmót–Békéscsaba 2–2, Kazincbarcika–Sopron 1–0, Soroksár–Mosonmagyaróvár 0–0, Szolnok–Csákvár 2–4, Nyíregyháza–Zalaegerszeg 0–0, Vác– Cegléd 1–1.