2017. 08. 19. szombat - Huba 20°C | 35°C Még több cikk.

Pontszerzés az éllovas ellen: SZEOL SC-Puskás Akadémia 1-1

A labdarúgó NB II 26. fordulójában a SZEOL SC az SZVSE-pályán az éllovas Puskás Akadémiát fogadta. A vendégek a 40. percben szerzett góllal vezettek, Kéri azonban egyenlített, így 1-1-es döntetlen a vége.
Hárman idegenben

A labdarúgó NB II 26. fordulójában a Szeged 2011-Grosics Akadémia vasárnap 15 órától Siófokon lép pályára. Az NB III-ban ma 15 órától a Hódmezővásárhely a Dabas-Gyónhoz látogat, míg a Mórahalom szintén ma 15 órától Gyulán vendégszerepel.
SZEOL SC-Puskás Akadémia 1-1 (0-1)
Labdarúgó NB II, 26. forduló. Szeged, SZVSE-pálya, 400 néző. Vezette: Gyarmati II. Tibor (Albert, Kovács G.).
SZEOL SC: Leindler - Búzási, Ikonomu, Gál, Fehér I. - Tomisics (Péter, 79.), Búrány, Ferkó (Mihály, 91.), Vágó L., Makszimovics - Kéri (Mendebaba, 89.). Vezetőedző: Zoran Kuntics.
Puskás Akadémia: Hegedűs L. - Csilus Á., Hegedűs J., Vanczák, Forró Gy. (Nagy Zs, 66.) - Gyömbér (Szatmári, 79.) - Szakály P., Sándor Gy., Márkvárt, Prosser - Tischler (Lencse, 54.). Vezetőedző: Pintér Attila.
Gólszerzők: Kéri (61.), ill. Szakály P. (40.).
Sárga lap: Vágó (56.), Hegedűs J. (73.).

A forduló meglepetése: az utolsó helyezett SZEOL SC hátrányból egyenlítve szerzett pontot a forduló előtt éllovas Puskás Akadémia ellen.

93. perc: Sándor I. beadása magas mindenkinek.

91. perc: Ferkó helyett Mihály.

90. perc: négy perc a ráadás.
Pontszerzés az éllovas ellen: SZEOL SC-Puskás Akadémia 1-1. Fotó: Karnok Csaba - GALÉRIA

89. perc: szegedi csere: Kéri helyett Mendebaba. Nagy Zs. kerül a védők mögé, lő, a labda elpattog a kapu előtt.

86. perc: Péter éles szögből megpróbálja meglepni Hegedűs L.-t,a  kapus résen van.

82. perc: a jobb oldalon Prosser adja be a labdát, a védők mentenek.

79. perc: Tomisics helyén Péter, Gyömbér helyett Szatmári folytatja.

76. perc: Lencse a bal oldali alapvonalról ad be, elmegy a gólvonaltól tíz centire a labda, nem ér oda senki.

73. perc: Hegedűs J. kap sárgát lerántásért.

70. perc: Vanczák érkezik a szögletre, erős fejese mellémegy.

69. perc: Prosser most jobbal lő, 21 méterről mellé.

66. perc: Forró helyére Nagy Zs. érkezik.

61. perc: 1-1, Kéri. Tudnak hibázni ők is: Makszimovics bal oldali beadása után Kéri fejeli el a labdát, majd lábbal belekotort, Sándor I. meg akarta játszani, de Kéri elvette tőle, egy lövőcsel után spiccel 10 méterről a jobb alsóba lőtt, 1-1.

56. perc: Vágó sárgát kap szövegért, míg Prosser mellétüzel.

54. perc: Tischler helyén Lencse folytatja.

50. perc: Prosser lép ki a védők közül Sándor I. remek passzával, ám Fehér utoléri, és megzavarja, oda a helyzet.

46. perc: visszajöttünk, folytatjuk a meccset.

Nem ígérte semmi, hogy vezet majd a Puskás Akadémia, ám a félidő hajrájában Szakály Péter megmozdulása gólt eredményezett. Nem jobb a vendégcsapat, de a támadások megoldásaiban egyelőre magabiztosabb.

45. perc: Tomisics lép ki, passzolhatna jobbra egy három a kettő elleni játékban, de nem teszi, így Hegedűs J. szerel.

40. perc: 0-1, Szakály P. Egy jobb oldali beadást megcsúsztat Tischler, Szakály P. pedig az ötösön szemben a kapuval estében Leindler lábai között a háólba lő, 0-1.

33. perc: Tomisicset eltávolítják a labdától a 16-ostól egy méterre, nem fúj a bíró.

32. perc: Ferkó beívelését húzza le Hegedűs L.

30. perc: Prosser jobb oldali szöglete tekeredik kapu felé, fölémegy.

29. perc: Prosser lő, blokk, mellé.

23. perc: Csilus Á. jobb oldali beadása elszáll a kapu előtt, veszélyesen hullik a felső sarok felé, végül elmegy a kapufa mellett.

20. perc: Pintér Attila kel ki magából egy ítélet után, amit kap a nézőtérről...

18. perc: hajmeresztő hibákat, labdaeladásokat csinálnak a szegediek a saját térfelükön, eddig megúszták a pontatlan vendégpasszok miatt.

11. perc: két felcsúti játékos, Márkvárt és Szakály P. érkezik a hosszú előreívelés után a hosszú ötösre, egymást rúgják meg, Szakály P. marad a földön. Nincs semmi baja.

9. perc: Kéri bead jobbról, Makszimovics a kapu helyett keresztbe fejel, Gyömbér ment.

8. perc: szép vendégtámadás után Szakály P. lő, Leindler másodszorra hárít.

4. perc: Kéri forgatja meg Hegedűs J.-t, majd ballal fölélő. Tolódjatok! - szólt a nézőtéri piszka a vendégek edzőjének, Pintér Attilának.

1. perc: fehérben a vendégek, kék-feketében a szegediek. Elkezdődött a mérkőzés.

Az éllovas az utolsó ellen - ezt leírhattuk egy hete, amikor a Soroksár érkezett a szegedi SZVSE-pályára, az eredmények hétközi alakulása révén pedig változott a tabella, így a soroksáriakat megelőző Puskás Akadémia ismét az első helyzeett csapatként látogat a SZEOL SC-hez.

Korábban:

Boldog apukaként érkezik holnap Szegedre a makói Gyömbér Gábor: a 29 éves labdarúgó kisfia, Milán néhány napja látta meg a napvilágot.

– Gyorsan pörgött minden, és ha jó alakulnak a dolgok, a mai estét már otthon töltheti az egész család – mondta Gyömbér. – Elsőre még nehéz volt felfogni, mi is történt, de komoly dolog, hiszen a nap 24 órájában vigyáznom kell most már a kisfiamra is. Egy egész családért kell felelősséget vállalni.

Gyömbér bajnoki címért küzdő csapatot (FTC) hagyott ott egy másik, bajnoki címért küzdő (Puskás Akadémia) együttesért – csak az osztály változott.

– Nem visszalépés számomra az NB II, hiszen a Puskás Akadémiánál komoly a cél – vélte Gyömbér. – A nyártól NB I-es csapat lehetünk, én pedig hétről hétre játszom, ráadásul az edző, Pintér Attila ragaszkodott hozzám. Bíznak bennem, és nekem ennél fontosabb most nincs a futballpályán.

A Puskás Akadémia vasárnap 15 órától a SZEOL SC vendége lesz az SZVSE-pályán.

– Csalóka a szegediek szereplése, a meccseiket látva mindenki megszenved ellenük. A pálya sem lesz tökéletes, így nem vár ránk könnyű meccs, de ha a Békéscsaba elleni csütörtöki játékot mutatjuk, megszerezhetjük mindhárom pontot – tette hozzá végül Gyömbér.

Az elődöntőben a szegedi pólós lányok

Egy-egy szegedi és szentesi siker után a mindent eldöntő harmadik összecsapás döntött az OB I-es női… Tovább olvasom