2017. 12. 14. csütörtök - Szilárda -1°C | 8°C Még több cikk.

Puki ismét lehúzta a rolót

A férfi kézilabda Budapest Bank-liga első fordulójában a címvédő Pick Szeged Százhalombattán hatgólos győzelmet aratott.
Százhalombatta - Pick Szeged 25-31
Százhalombatta, városi sportcsarnok, 500 néző. Vezette:Jancsó, Marczinka.
Százhalombatta: Perger – KERTÉSZ 5/2, HORVÁTH 5, Dénes, Czina 5, Juhász 2, Nagy M. 2. Csere: Vitáris(kapus), Milicsevics 1, Mohácsi 1/1, Balázs, VARGA P. 4. Edző: Sótonyi László.
Pick Szeged: PULJEZEVICS – GHIONEA 9/3, Krivokapics 4/1, ANDJELKOVICS 4, DJURKOVICS 3, Osmajics 1, Zvizej 2. Csere: Kiss (kapus), Herbert, Lele 1, Bendó 2, BAJUSZ 4, Vadkerti, Stamate 1. Edző: Vladan Matics.
Kiállítások: 6, ill. 16 perc.
Hétméteres: 3/3, ill. 4/4.

Kisebb kényszerhelyzetben volt Vladan Matics vezetőedző a Pick Szeged 2007/2008-as szezonjának első mérkőzése előtt. A balátlövők közül ugyanis Adrian Petrea térdsérülése még nem jött teljesen rendbe, Sutka Norbert pedig hátizomhúzódást szenvedett a hét egyik edzésén, ráadásul meg is fázott, így ő el sem utazott a csapattal.

A csapatok két perc alatt túl voltak a gyors gólváltáson, majd Osmajics, Andjelkovics és Krivokapics bombáira sokáig nem érkezett válasz. A hazaiaknál az egykori szegedi, Czina nem töltött, csak lőtt, Puljezevics azonban kottából védte a lövéseit. Négy góllal, 6–2-re vezetett a magyar bajnok, amikor sorozatban kezdték el osztogatni a kétperces kiállításokat a bírók. Ez némi változtatásra kényszerítette támadásban Matics edzőt, miután volt, hogy Krivokapics és Osmajics is a padon ült. Kettős emberhátrányban például a Ghionea, Lele, Andjelkovics, Zvizej felállásban támadt a Szeged. Kihasználva emberelőnyét zárkózni kezdett a Százhalombatta, előbb két (7–9), majd a 19. percben egy (9–10) gólra zárkózott fel. Zvizej és Ghionea gólja azonban új lendületet adott a Picknek, és hiába kért időt Sótonyi mester, a szegedi gólgyártó sor tovább termelt. Puljezevics eközben rendre a labda útját állta, így a félidőre 17–11-es szegedi vezetéssel mehettek pihenni a csapatok.

A második harminc percet – amelyre Krivokapics egy apró deréksérülés miatt már utcai ruhába felöltözve érkezett meg az öltözőből – úgy kezdték Bendóék, ahogy az első abbahagyták. Ghionea, Zvizej, Andjelkovics és Bajusz lövéseire nem volt ellenszer, főleg a román válogatott jobbszélső volt elemében. A 40. percben már kilenc góllal (16–25) vezetett a Pick Szeged, amikor a hazaiak edzője visszacserélte Pergert a rövid ideig védő Vitáris helyére, és talán ez mentette meg a Százhalombattát attól, hogy ne nőjön tíz gól fölé a különbség a két csapat között. Picit faragott a különbségen a Batta, és állandósulni látszott az 5-6 gólos Pick-vezetés. Még az sem zavarta meg a bajnokot, hogy Osmajicsot a második játékrész derekán a harmadik kétperce miatt piros lappal kiállították. Matics edző csapata első bajnoki találkozóján mindenkinek játéklehetőséget biztosított, többfajta támadási és védekezési rendszert kipróbált. Mi sem bizonyította ezt jobban, hogy az 57. percben beálló Kiss kapus is többször találkozott a labdával.

Vladan Matics: – Idény eleji formát mutattunk, nem játszottunk jól, de ennek ellenére biztos volt a győzelmünk. Minden játékosomnak lehetőséget adhattam a találkozón.

Ferroép-Szeged: szenvedve kell nyerni!

A férfi teke Szuperligában a Ferroép-Szeged szombaton Sopronba látogat, ahol 14 órától (ifik: 13… Tovább olvasom