2017. 09. 21. csütörtök - Máté, Mirella 12°C | 17°C Még több cikk.

Puljezevics Nenad remekelt Litvániában

A magyar férfi kézilabda-válogatott 28–23-ra nyert a házigazda litván válogatott ellen az Európa-bajnoki selejtező első mérkőzésén.
A hazaiak bátran nekiugrottak a magyaroknak, és agresszivitásuknak köszönhetően elléptek 4–1-re. Nagy László ellen keményen védekeztek, azonban amint emberhátrányba került a hazai gárda, a 13. percre kiegyenlített a magyar válogatott (5–5). A kapuban Puljezevics is lassan bemelegedett, míg támadásban Gulyás és Laluska is egyre hatékonyabb lett, ennek következtében a 23. percben már 11–6-ra vezetett a Skaliczki-csapat. A szünet előtt nagy hajrát vágott ki a litván együttes, de nem igazán tudott faragni hátrányából.

A folytatásban felválta estek a gólok, noha mindkét hálóőr jól védett. Ezt követően védekezési stílust váltottak a litvánok, és ennek ellenszerét eleinte nem találták a magyarok. A hazaiak 12 perccel a vége előtt feljöttek 22–20-ra, ám ezt az iramot nem bírták, és a végjátékban a magyarok bebiztosították sikerüket.

Puljezevics Nenadot a Pick Szeged válogatott kapuvédőjét a mérkőzés után telefonon értük el:
– Végigjátszottam a hatvan percet, s úgy érzem, mindent megtettem a társaimmal együtt, hogy ne legyen gondunk a visszavágón. Mindössze az első öt percben játszottunk kissé megilletődötten, de aztán összerázódott a válogatott, s a legkisebb különbség kettő, a legnagyobb pedig öt gól volt. Egy pillanatig sem forgott veszélyben a győzelmünk.

Litvánia–Magyarország 23–28 (11–15)
Európa-bajnoki selejtező. Kaunas.
Litvánia: Petkevicius – Dilkas 1, KLIMCIAUSKAS 5, Bakaitis 2, NOVICKIS 4, Atajevas, Strazdas 3. Csere: Biras (kapus), Kairis 1, Sabonis, Rasikevicius, Andriuska 2, Cepulis 4, Marcinkevicius 1
Magyarország: PULJEZEVICS – GULYÁS 4, NAGY L. 2, Herbert, Ilyés 3, Nagy K., Törő 1. Csere: Fazekas (kapus), GÁL 6, IVÁNCSIK T. 3, PUTICS 5 (4), LALUSKA 3, Grebenár 1, Zubai.
Kiállítások: 14, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 1/0, ill, 4/4.
A formalitásnak tűnő visszavágót szombaton 16.15 órától rendezik Tiszaújvárosban. A párharc győztese vehet részt a
januári, norvégiai Eb-n, amelyen olimpiai kvótát, illetve olimpiai pótselejtezőt érő helyeket lehet kiharcolni.