2017. 12. 17. vasárnap - Lázár, Olimpia -3°C | 4°C Még több cikk.

Pulzusemelő győzelem: Szedeák-Nyíregyháza 91-90

Izgalmas hajrában, 91-90-re győzve szerezte meg szezonbeli második sikerét a Naturtex-SZTE-Szedeák A csoportos férfi korárlabdacsapata a Nyíregyháza ellen.

Naturtex-SZTE-Szedeák–Nyíregyháza 91-90 (29-26, 22-25, 25-17, 15-22)
Férfi kézilabda NB I A csoport, 2. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 400 néző. Vezette: Kapitány, Szabó, Gelencsér.

Szedeák
: Gilchrist 12/3, GURLEY 21/9, KISS zS. 12/9, DUKICS 25/9, Csorvási M. 9. Csere: Tanács 9/3, Vida 3, Csorvási L., Wirth. Vezetőedző: Molnár József.

Nyíregyháza:
NELSON 28/6, BERKIS 30/15, Mohácsi 6, Boldizsár 3/3, DAVIS 18. Csere: Kaluha 5, Siska, Micsics. Vezetőedző: Ferenczi Tamás.
Kipontozódott: Vida (38.), Boldizsár (39.).

Egy óriással érkezett a Nyíregyháza Szegedre: a Naturtex-SZTE-Szedeák elleni kosárlabda-bajnokin ugyanis pályára lépett a vendégeknél az a szerb Dalibor Micsics, aki a maga 224 centiméterével a férfi kosárlabda NB I A csoportjában a legmagasabb játékosnak számít. Szerencsére magassága ellenére nem sok veszélyt jelentett a szegedi gyűrűre, így sem volt azonban könnyű meccs a csütörtöki: a szünetben 51–51 állt az eredményjelzőn. Ehhez az kellett, hogy a hazai oldalon Anthony Gurley kiváló dobóformát fogjon ki, és Kiss Zsolt hármasai is sikerüljenek. A túloldalon a Berkis, Davis, Nelson légióstrió volt elemében, ekkor ők hárman 39 pontnál jártak.

Pulzusemelő győzelem: Szedeák-Nyíregyháza 91-90. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

A harmadik negyed közepén aztán fordulat állt be a meccsben, ezt Dukics remek, estében elengedett triplája jelentette. Onnantól meglépett a Szedeák, kilenccel is vezetett Molnár József csapata (74–65). Kiss Zsolt triplái a legjobbkor jöttek, ám a végjátékra ledolgozta a hátrányát a vendégcsapat.

Hitchcocki izgalmak következtek, 86–80 után lett 86–84, majd 89–87, amikor a Szedeák eladta a labdát, és támadhatott a Nyíregyháza. Az amúgy remekül játszó Davis dobta rá a labdát, amely lecsorgott a gyűrűről, a lepattanót pedig Kiss Zsolt szedte össze. Miután Dukicsnak odaütöttek, a szerb bedobta mindkét büntetőjét, ezért Nelson dudaszó pillanatában esett triplája csak a szépítéshez volt elég.

Nyert a Szedeák 91–90-re, így a szezon második meccsét is hozta a Molnár József vezette csapat. Folytatás szombaton, Szombathelyen – az egy fokkal még nehezebb erőpróba lesz.

Molnár József: - Nehezebb meccs volt, mint a Debrecen elleni, főleg azért, mert a Nyíregyháza jobb csapat, mint a Debrecen. Felkészültek a játékunkból, és sikerült olyan légiósokat szerződtetniük, aki húzóemberek lettek. Sajnos nem találtuk meg az ellenszerüket, de a meccs legfontosabb pillanatában helyén volt a szívünk.

Ferenczi Tamás: - Egylabdás meccs volt, ezúttal a szerencse nem nekünk kedvezett. Az utolsó előtti akciónál rossz döntést hoztunk, így a végén dobott tripla sem ért győzelmet. Ebből az egypontos vereségből azonban biztosan profitálunk majd a jövőben.

IV. negyed (91-90)

10. perc: kimarad a tripla, Dukicsé a lepattanó. Boldizsár kipontozódik. Csorvási Milán a saját lepattanóját teszi vissza 89-84. Nelsont egyedül hagytuk, tripla 89-87. Gurley sapkázzák, Kiss Zsolt odaüt. Nyíregyházi időkérés. Kiss Zsolt albdát szerez, 5,9 mp, mi támadunk. Dukics mindkét büntetője jó 91-87. Még jön egy tripla, jó is, de vége. 91-90-re nyert a Szedeák.

9. perc: Gilchrist eladja, Davis bedobja 86-84. Szegedi időkérés. Nagyon kellene egy szegedi kosár. Dukics egyik büntetője megy be 87-84.

8. perc: Davis 86-80. Vida kipontozódott. Berkis ziccere 86-82.

7. perc: Kiss Zsolt csodatriplája a sarokból! 86-78. A harmadik volt neki. Kolti most lepattanót szed.

6. perc: Boldizsár ront. Dukics is. Nelson 83-78.

5. perc: Berkis tartja meccsben a Nyíregyházát 83-76.

4. perc: Gilchrist hibája után Nelson 80-74. Gurley is hármast dob 83-74.

3. perc: Gilchrist büntetője 77-70. Nelson ziccere 77-72. Dukics a triplakirály! 80-72.

2. perc: még nincs kosár a negyedben, Ha ez így marad, nyer a Szedeák. Nem marad így, Berkis 76-70.

1. perc: Ernő, öltözz! - üvölti az egyetlen nyíregyházi drukker Sitkunak. A csapat segédedzője valóban tudna segíteni a vendégeknek.

III. negyed (76-68)

10. perc: Nelson dupla 74-67. Tanács a palánk segítségével 76-67. Nelson egy büntetőjével 76-68.

9. perc: Davis 70-65. Gilchrist hármasa jó 73-65. Lecsapott a Mohácsi-vész, jár neki a fault. Vida egyik büntetője jó 74-65.

8. perc: Dukics megint, először nagyobb a különbség ötnél 70-63. Időkérés.

7. perc: Dukics! Estében dobja be a triplát, majd Csorvási M. is betalál 68-63.

6. perc: Csorvási Milán gyönyörűen dobta be emberről. Berkisszel nem bírunk, tripla 61-63. Dukics büntetőkből egyenlít 63-63.

5. perc: Berkis-tripla, ezeket jól dobja 57-58. Gilchrist, majd Berkis 59-60. Nyíregyházi időkérés.

4. perc: Nelson egy az egyben oldja meg 55-55. Gurley 57-55.

3. perc: Dukics szerez szépen labdát. Vida két büntető 55-53.

2. perc: Davis mindkét büntetője kimarad. Köszönjük. Gurley bedob kettőt 53-53.

1. perc: Boldizsár dob egy homályt. Mohácsi 51-53.

II. negyed (51-51)

10. perc: Dukics, nagyon kellett 51-49. Berkis egyenlít, félidő 51-51.

9. perc: Berkis 47-48. Dukics középtávolija 49-48.

8. perc: hiba itt, hiba ott.

7. perc: Berkis indult jól 44-45. Kiss Zsolt passzából Gurley dob hármast 47-45.

6. perc: Berkis triplája 42-41. Dukics, neki is jól megy 44-41. Micsics a pályán, vitte mind a 224 centijét is. Nelson két büntetője jó 44-43.

5. perc: ez a fault Dukicsé. 12-5 a faultarány, azért ekkora különbség nincs... Davis egyik büntetője megy be, Dukicsé kettőt ér 42-38. Időkérés.

4. perc: Dukics triplája is kitűnő 38-35. Davis, majd Csorvási Milán 40-37. Csorvási Milánra fújják be a harmadik hibát, véleményes volt. Wirth Ádám a pályán.

3. perc: Nelson és Gilchrist 33-32. Gurley áll bele végszükségből, így is remek 35-32. Mohácsi: a kosár jó, a büntető is 35-35.

2. perc: Davis a legjobb vendégjátékos. Berkis-tripla 31-30.

1. perc: Tanács remek középtávolija 31-26. Kaluha egyik büntetője jó - az egyszem nyíregyházi drukker arca egyre kétségbe esettebb 31-27.

I. negyed (29-26)

10. perc: Kaluha, majd Gurley 21-22. Tanács ziccere, vezetünk 23-22. Mohácsi egyenlít 23-23. Gurley bekezdett, remek a tripla 26-23. Nelson egyik büntetője megy be 26-24. Tanács-tripla, Kaluha-dupla 29-26.

9. perc:
itt a második hibátlan Kiss Zsolt-tripla 17-17. Davis egy büntetőjével 17-18. Izgalmas meccs. Dukics faultolja Davist. Bedobja mindkettőt 17-20. Gurley egy edül is megoldja 19-20.

8. perc: Csorvási M. dobását passzíroza a palánkhoz Davis. Kaluha és Tanács a pályán. Davis 14-17.

7. perc:
időkérés. Molnár József első időkérése ez a szegedi kispadon, a Debrecen ellen nem nyúlt ehhez a fegyverhez. Gilchrist mindkét büntetője jó 14-15.

6. perc: Davis közelről, eddig nem tudjuk tartani 9-13. Kiss Zsolt mindhárom palánkos büntetője jó 12-13. Davis 12-15.

5. perc: Kiss Zsolt triplája! 9-9. Davis betörésből 9-11.

4. perc: Gurley triplája rövid, Berkis ziccere jó 4-9. Gilchrist duplájával 6-9. Akad hiba az elején.

3. perc: Mohácsi triplája a sarokból 1-5. Csorvási Milán is csak egy büntetőt dob be 2-5. Davis, majd Dukics 4-7.

2. perc: Nelson tesz vissza egy lepattanót, ráadásul zsákolt 1-2.

1. perc: a Nyíregyházáé az első támadás. Dukicsé pedig az első kosár, méghozzá büntetőből 1-0.

19.13: az egyik szurkoló szerint a szerb Micsics a meccs előtt a Heineken áráról érdeklődött a büfében. Reméljük, csak a meccs után issza majd meg.

19.11: Nyilas István is itt drukkol a Szedeáknak.

19.09: Micsics és a 183 centi magas Nelson kicsit úgy néznek ki, mint Manute Bol és Mougsey Bouges.

19.07: a vendégekől hiányzik majd a visszavonult szabolcsi Larry Bird, azaz Sitku Ernő, ott van viszont a keretben a szerb Dalibor Micsics, aki a maga 224 centiméterével a magyar bajnokság legmagasabb játékosa.

19.04: üdvözlünk mindenkit továbbra is az újszegedi sportcsarnokból. Mindjárt kezdődik a Szedeák Nyíregyáza elleni meccse.

Ugye nem bántad meg? – szólhatott jogosan a kérdés a Naturtex-SZTE-Szedeák vasárnap debütáló játékosa, Csorvási Milán felé. Válaszát persze a telefonhívás előtt sejteni lehetett, hiszen testvérével egy csapatban játszhat, amely remekül mutatkozott be a férfi kosárlabda NB I A csoportjának rajtján a Debrecen elleni hazai sikerrel.

– Természetesen nem bántam meg, hogy eljöttem Kecskemétről. Sőt, a beilleszkedés, a stáb és a csapattársak is minden várakozásomat felülmúlták. Szerencsére sikerült győzelemmel kezdeni, az együttes produkciójával maximálisan elégedett is vagyok, a sajátommal viszont nem – mondta a 13 szerzett pontja ellenére is önkritikus játékos.

Csorvási Milán ma is győzelemre hajt a Nyíregyháza ellen. Fotó: Frank Yvette

A védekezéssel nem volt probléma, de a dobószázalékon lehetne javítani – ezt mondta magáról a 24 éves kosaras, ahogy edzője, Molnár József, illetve a sportágban élvonalbeli és válogatott tapasztalattal rendelkező szülei is.

– Hobbijuk, hogy kijárnak a meccseinkre, a testvéremmel mindig kapjuk tőlük a tanácsokat. Az első meccset látva szerintük a pozíciók fogása és a koncentráció terén is javulnom kellene – árulta el a hórihorgas center, aki vallja, hogy az említett területek fejlesztésével a magyar válogatott keretébe is visszatérhet.

Testvére ebben segítségére lehet, hiszen a csapat teljesítményén is múlik, hogy újra felfigyeljenek rá, a pályán pedig elmondása szerint már az első derbin beigazolódott: jót tesz az együttesnek, hogy ismerik egymás gondolatait.

– Remek érzés volt Leventével együtt játszani, az A csoportban ez volt az első ilyen alkalom – mesélte Csorvási.

A Szedeák nem pihenhet, ma 19.15-től újabb bajnoki vár a csapatra, ezúttal a Pécs ellen szoros hazai derbit behúzó Nyíregyháza látogat az újszegedi sportcsarnokba.

– A Nelson, Berkis, Mohácsi hármast kell megállítanunk, az első bajnokijuk felvételét látva egyértelműen ez lehet a siker kulcsa. Mindenképp biztató, hogy náluk csak ez a három játékos emelkedett ki a mezőnyből, nálunk viszont négyen is tíz pont felett voltak, és a többieknek is fontos szerep jutott. Ilyen hatékony csapatmunkával a nyolc közé jutásnál nem is adhatjuk alább céljainkat – jelentette ki a center.

• 2. kipkop 2012. október 27. 13:13
    „Kérem, ez egy viccújság!”
  • 1. skynet 2012. október 27. 09:21
    „Tisztelt szerk.

Ez a több mint két hetes hír ,hogy került ide ???tegnap megvertük a Jászberényt ,ma meg délelőtt a Nyíregyházát”

Tisza Volán: fejlődni tovább

A SZEOL-Tisza Volán SC utánpótlásbázisa a legnagyobb a megyében: 500 fiatal jár rendszeresen futballozni. Halkó Pál három meccsre vette át az NB III-ban szereplő felnőttcsapat irányítását. Tovább olvasom