2016. 12. 05. hétfő - Vilma -6°C | 4°C

Rangadót nyert a Bodrogi Bau-Kosársuli

A bajaiak kérésére (két ifi játékosuk kupameccse miatt) a szövetség nem engedte szombaton játszani a mérkőzést. A Kosársuli „megbosszulta" a nézőket hátrányosan érintő változtatást, és magabiztosan nyerve a rangadót – továbbra is veretlenül áll az NB I B csoportos bajnoki tabella élén.
Bodrogi Bau-Vásárhelyi Kosársuli–Bajai Bácska FKE 99–75 (26–21, 26–16, 27–15, 20–23)
NB I B csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés. Vásárhely, Hódtói Sportcsarnok, 450 néző. Vezette: Gál, Farkas.
Kosársuli: DRAHOS 38/15, Böszörményi, NYILAS 14/6, KOVÁTS 19, Tigyi 8. Csere: UTASI 16/6, Kukla, Dani Z. 3/3, Vas 1. Edzők: Czuprák László, dr. Elek András

Jól védekezve, támadásban pedig Drahos és Kováts szép kosaraival remekül kezdett a Kosársuli, 13–5, majd 18–9. A bajaiak időkérése azonban segített, ettől kezdve sorra dobták a pontokat. A vásárhelyiek egyszerűen képtelenek voltak megfogni a remekül egy-egyező vendégeket, akik ráadásul kintről is többször betaláltak, 28–26. Utasi és Drahos dobott ugyan két-két triplát, de ez sem maradt bajai válasz nélkül, 38–35. A vásárhelyi edzőpáros türelme ekkor elfogyott – időt kértek. Jóval aktívabb, összefogottabb besegítő védekezést kértek – nem hiába. A következő 4 perc csodálatos volt: egy 14–2-es szériával biztos Bodrogi Bau-vezetéssel zárult a félidő, 52–37.

Fordulás után ott folytatta a hazai csapat, ahol szünet előtt abbahagyta. Remekül védekeztek, támadásban pedig Drahos és Nyilas triplákból és betörésekből egyaránt eredményes volt – 5 perc alatt tulajdonképpen eldőlt a meccs, 64–40. Hasonló játékerejű csapat ellen a nagy előny általában könnyelműsködésre késztet, a Vásárhely is így járt. A következő 10 percben jócskán csökkent a védekezés hatékonysága, így hiába dobta Utasi és Kováts sorra a pontokat, nem nőtt a különbség, 85–61. A fantasztikusan játszó Drahos kipontozódása után elég szervezetlenné vált a játék, bár az előny ennek dacára nőtt, 96–68. Az utolsó 3 perc a bajaiaké volt. Ebben az időszakban vásárhelyi részről az élete első NB I-s meccsét játszó 15 éves Dani Zoltán triplája jelentett csak örömet.

Juniorok: Bodrogi Bau-Vásárhelyi Kosársuli–Bajai Bácska FKE 88–54 (20–10, 16–10, 26–20, 26–14). Kosársuli: Szilágyi 4/3, KOMÁROMI 13/6, BODROGI 10/6, VAS 17, KOVÁTS 27/3. Csere: Sutka 7, Dani Z., Török, Grezsa 8/6, Kispál 2.