2017. 05. 23. kedd - Dezső 15°C | 25°C Még több cikk.

Rangadót nyertek

A rájátszás szempontjából igen értékes győzelmet szerzett a Vásárhelyi Kosársuli. A jó csapatvédekezés és Nyilas ponterőssége megfosztotta a hazai veretlenségétől a Tiszaújvárost.
Tiszaújváros–Bodrogi Bau-Vásárhelyi Kosársuli 68–83 (13–17, 21–27, 21–27, 13–12)
NB I B csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés. Tiszaújváros, 200 néző. Vezette: Ádám, Farkas.
Kosársuli: DRAHOS 13/6, NYILAS 35/15, Utasi 7, Kováts 6, TIGYI 13. Csere: BÖSZÖRMÉNYI 9, Kukla. Edző: Czuprák László, dr. Elek András.

A hatalmas tét miatt rendkívül izgalmas, de nem túl színvonalas mérkőzést játszott a két együttes. A vásárhelyiek győzelme – az Eger előző napi óbudai veresége miatt – 3 pontos előnnyel kecsegtetett, míg a hazaiak akár kieshetnek a felsőházi rájátszásból.

Az első negyedben sokat hibázott támadásban a Kosársuli, csak Nyilas és Tigyi tudott pontot szerezni, 13–13. Szerencsére a Tiszaújváros nem tudta kihasználni a hazai pálya előnyét, így a következő 10 percben Drahos és Nyilas két-két triplájával sikerült meglépni, 21–31. Ettől megnyugodott a Bodrogi Bau, és néhány szép megmozdulással sikerült tartani az előnyt, 34–44.

Szünet után a folytatás jól indult, Böszörményi és Nyilas sorra betalált, 42–55. Hiába dobtak sok büntetőt a hazaiak, az újabb vásárhelyi triplák megpecsételték sorsukat, 52–69. Az utolsó negyedben a Tiszaújváros mindent megpróbált a felzárkózásért, de a jó Kosársuli-védekezéssel nem tudott mit kezdeni, pedig ketten is négy faulttal játszottak a vendégek közül. A Vásárhely minden lepattanót leszedett, utána okosan lassította a játékot, és bár sok büntetőt hibázott – tartotta jelentős előnyét.

A siker természetesen az egész csapaté, de kiemelkedő teljesítményt nyújtott a hosszú ideje sérülten játszó Nyilas István.

Negyedik lett a Szeviép-Szeged a Magyar Kupa döntőjében

Az elmúlt hét végén Sopronban rendezték meg a női kosárlabda Magyar Kupa négyes döntőjét. Az… Tovább olvasom