2017. 07. 25. kedd - Kristóf, Jakab 19°C | 29°C Még több cikk.

Rapszodikus meccsen nyert a Szentes

A vízilabda OB I hétvégi fordulójában a Csongrád megyei nők kitettek magukért: az 1–4. helyért zajló rájátszásban a Hungerit MetalCom-Szentes az Egert, míg az 5–10. helyért folytatott csatározásban az Universitas Szeged a Honvédot verte két góllal. A férfiaknál a Bodrogi Bau-IOS-Szentes a papírformának megfelelő eredményt produkált: kikapott 9 góllal a címvédő Vasastól.
Hungerit MetalCom-Szentesi VK– ZF-Eger 12–10 (3–1, 5–1, 2–5, 2–3)
Vodafone női vízilabda OB I, rájátszás az 1–4. helyért. Szentes, ligeti uszoda, 300 néző. Vezette: Bátori.
Szentes: JANKOVICS – TÓTH A. 3, Kotova, TAKÁCS O. 4, Győri 1, KÖVÉR-KISS 4, Hevesi. Csere: Sipos D., Miskolczi, TISZAI, Pengő. Edző: Zantleitner Krisztina.
Eger: Szabó I. – ANTAL 4, Ziaková 1, Bene, Flint, CZIGÁNY D. 5, PÓCSI. Csere: Szeredi, Veréb, Jenes. Edző: Kelemen Attila.
Gól – emberelőnyből: 9/1, ill. 8/2. Ötméteresből: 4/4, ill. 4/3.

Fontos szentesi siker. Fotó: DM/DV

A női pólósoknál megkezdődött a harc az érmekért, vagyis az 1–4. helyért folyó rájátszás a címvédő Dunaújvárossal, az Újpesttel, az Egerrel, és végül, de nem utolsósorban a Szentessel. A csapatok a középszakaszban elért egymás elleni eredményt magukkal vitték erre az etapra, s most ismét játszanak egymással két kört, az elsőt a hétvégén bonyolították le. A Hungerit az Egert fogadta, és a 300 drukker azt láthatta, az első két negyedben utoljára 1–1-nél volt igazán szoros az eredmény. Ezután 7–1-re és 8–2-re elhúztak Zantleitner Krisztina vezetőedző tanítványai. A folytatásban kicsit összekapta magát a Heves megyei alakulat, felzárkózott 9–7-re, majd 1 perccel a lefújás előtt már csak egyegységnyi hazai előnyt mutatott az eredményjelző, 11–10. De 52 másodperccel a vége előtt Tóth Andrea büntetőből, vagyis 5 méteresből bebiztosította csapata győzelmét, 12–10. Érdekesség, hogy a meccset mindössze egy bíró dirigálta (csak Bátori érkezett meg a helyszínre), de azt az Eger trénere, Kelemen Attila is elismerte: nem ezen múlott az eredmény.

A rájátszás másik mérkőzésén: Dunaújvárosi Főiskola–Újpest 19–3 (3–0, 4–0, 8–2, 4–1)

Honvéd ELTE POLO–Universitas Szeged 9–11 (2–1, 3–3, 3–3, 1–4)
Vodafone női vízilabda OB I, rájátszás az 5–10. helyért. Budapest, Kőér u., 50 néző. Vezette: Madarasi, Tibai.
Honvéd: GYÖNGYÖSSY É. – Beck 1, Gémesi, Zabolai 1, KÖVESDI 6, Ráduly, Dombrádi. Csere: Olajos, Leimeter 1, Miló. Edző: Rottler Antal.
Universitas Szeged: Bük – Lengyel Dominika, LENGYEL DOROTTYA 2, Erdélyi 1, Dalmády P. 2, Dalmády Sz. 2, FABÓ 2. Csere: HAJDÚ 2, Bordás, Miklós, Lengyel A., GUNDL (kapus). Edző: Lakó Gábor.
Gól – emberelőnyből: 8/2, ill. 7/3. Ötméteresből: 3/0, ill. 2/1.
Lakó Gábor: – Végig fegyelmezetten, igazi csapatként játszottunk. A hajrában kidomborodott a valós tudásunk, és erővel is jól bírtuk. Annak külön örülök, hogy csapatomból hatan is gólt szereztek.
Az Universitas együttese ma 18 órakor hazai medencében a Héraklész I. csapata ellen folytatja bajnoki szereplését.

Vasas–Bodrogi Bau-IOS Szentesi VK 15–6 (3–1, 2–2, 5–1, 5–2)
Vodafone férfi vízilabda OB I, alapszakasz. Budapest, Hajós Alfréd uszoda, 100 néző. Vezette: Marjay, Vogel.
Vasas: Jónás – HOSNYÁNSZKY 3, Varga Dániel 2, Deker, KIS G. 2, KATONÁS 3, Kovács R. 2. Csere: Vörös, Takács 1, Létay, Fülöp 2, Hőna, Varga Dénes. Edző: Földi László.
Szentes: HORVÁTH T. – Jaksa, Éles 1, Turzai 1, Szabó L., Srdjan, Szabó Zs. Csere: Araczki 1, RÁCZ 2, Kasza, Torday 1, Nagy M. Edző: dr. Tóth Gyula.
Gól – emberelőnyből: 7/6, ill. 7/3. Ötméteresből: 3/1, ill. 1/–.
Dr. Tóth Gyula: – Az első két negyedben jól vízilabdáztunk, méltó ellenfelei voltunk a sokkal jobb erőkből álló házigazdáknak. Azt követően is korrektül, harcosan játszott csapatunk, de a fiúkat elkapta a hév, olyan dolgokat is vállaltak, amit nem kellett volna, és a hibákat kihasználva lekontrázott bennünket a Vasas.

Zantleitner elégedett

– Koncentrált játékkal sikerült nyernünk – mondta Zantleitner Krisztina, a Szentes edzője. – Két negyed után ellenfelünk taktikát váltott, így küzdelmes lett a mérkőzés vége, de nem engedtük ki a kezünkből a sikert. Az Eger azt nyújtotta, amire számítottam, jó mérkőzést vívtunk riválisunkkal. A legfontosabb az, hogy ugyanilyen lendülettel folytassuk és játsszuk le a még hátralévő öt találkozónkat. Gratulálok a lányoknak, több kiemelkedő teljesítmény is volt a csapatban.

1. Dunaújváros 7 5 1 1 96 – 53 16
2.  Szentes 7 4 1 2 60 – 57 13
3. ZF-Eger 7 2 2 3 63 – 63 8
4. Újpest 7 1 0 6 44 – 90 3

Domino Honvéd-Szeged Beton 9-9

9-9-es döntetlent ért el a Szeged Beton csapata a Kőér utcában a Domino Honvéd vendégeként. Tovább olvasom