2016. 12. 08. csütörtök - Mária -5°C | 3°C

Reflektor

Risztov nyert

Több mint két és fél ezren vágtak neki az idei balatoni öbölátúszásnak, amelyet Balatonfüred és Tihany között bonyolítottak le. A leggyorsabbnak a férfiaknál Verrasztó Dávid, a női mezőnyben pedig a hódmezővásárhelyi származású Risztov Éva bizonyult.

– Kamatozott a 15 hetes kőkemény felkészülés, teljes mértékben elégedett vagyok, sokkal rosszabbra számítottam. Arról nem szólva, hogy amint hallom, nálam gyorsabban eddig még egy nő sem úszta le az öböltávot – mondta a sokszoros világbajnoki érmes, Európa-bajnok, sokszoros magyar bajnok és csúcstartó Risztov Éva, aki szeptembertől indul majd Világkupa- és Európa Kupa-futamokon is, míg az első nagy hazai megméretése a jövő augusztusi, balatoni Eb lesz.

Sporttábor

Immár évek óta hagyomány az újszegedi Gellért Szabadidőközpontban, hogy a nyári szünetben sporttábort szerveznek. Idén is nagy népszerűségnek örvendenek a programok, sok-sok fiatal jelentkezett a heti turnusokra. Több sportág közül választhatnak a gyermekek: a tenisz, fallabda, íjászat, falmászás, strandröplabda, vívás, labdarúgás, kosárlabda rejtelmeivel ismerkedhetnek meg. Jelentkezni mindennap a 401-539-es telefonszámon és az infi@gellert.hu e-mail címen lehet.

Gála

A németországi Ingolstadtban ISKA kick-box full-contact gálát rendeztek, amelyen Csongrád megyét hárman képviselték. Elsőnek Bíró Dániel (Full-contact Szeged SE) lépett a kötelek közé a –75 kg-ban a hazai Artjem Müller ellen. A mérkőzés végén a német versenyzőt látták jobbnak a bírók. A következő Bordás Annamária (Hwarangdo SE, Hódmezővásárhely) volt a -57 kg-ban a német Jennifer Hanson ellen, akit a hazai pálya se tudott megmenteni a vereségtől. Az este egyik főmérkőzését Siklódi József (Full-contact Szeged SE) vívta a -75 kg-ban a német világbajnok Jens Lintow ellen. A 6x2 percesre kiírt mérkőzés első 3 menete kiegyensúlyozott volt a két rutinos versenyzőnek köszönhetően. Majd a negyedik menetben Siklódi bal horgától felrepedt a német versenyző szemhéja, mire az orvos nem engedte tovább a mérkőzést. A szabálykönyv szerint az addig eltelt menetek pontozása alapján hirdettek győztest, és itt bizony lejtett a hazai pálya, hiszen a németet hozták ki győztesnek. A versenyzőket Balázs Éva és Kiss Emil készítette fel.

Szurkolói buszok

A Szegedi Szurkolók Egyesülete két barátságos labdarúgó-mérkőzésre is indít szurkolói buszt: az első esemény a Honvéd–Panathinaikosz (görög) emlékmeccs, amelyet augusztus 9-én (vasárnap) rendeznek a kispesti Bozsik-stadionban, az indulás időpontja pedig 10 óra, Szeged étterem. A következő futballesemény a Magyarország–Románia válogatott-találkozó, erre augusztus 12-én (szerda) 16 órakor van a start szintén a Szeged étterem elől. Érdeklődni a 30-9122-957-es számon lehet.

Öt játékos sorsa még nem dőlt el

Kézilabda - Szerdán hivatalosan is megkezdi a felkészülést az új bajnoki szezonra a Pick Szeged… Tovább olvasom