2016. 09. 26. hétfő - Jusztina 10°C | 20°C

Reflektor 2010.10.27.

Toborzó
A Szegedi Judo SE toborzót hirdet hatéves kortól fiúk és lányok részére. Az edzések helyszíne az SZTE Egyetemi Sportközpont (Hattyas sor 10). Érdeklődni Polyák Péternél lehet a 70/315-1486-os számon.

Bocsaérmek
Pécs adott otthont a harmadik bocsa magyar kupának, amelyen a Szegedi Mozgássérültek Alternatív Egyesület sportolói három érmet nyertek. BC 4-es kategóriában Hegedűs László első, Béres Dezső második lett, míg Kováts Géza a hatodik helyen végzett, az úgynevezett Hazai 2 kategóriában Kovács Katalin aranyérmet nyert. A BC 1-2-es kategóriában Kovács Andrea kilencedik lett.

Szepesiék aranya
Szombathelyen került megrendezésre a junior II. standard B országos bajnokság, amelyen a szentesi Szilver TSE versenyzői közül a Horvát Kornél, Juhász Kitti páros második helyezést ért el, Borda Ádám és Korom Eszter pedig a harmadik helyen végzett. A nyílt versenyen IDSF standard kategóriában Szepesi József és Farkas Bettina első lett, Nagy Gergő és Páli Viktória pedig a hatodik helyen végzett.

Remeklő DEO
Remek nemzetközi és magyar csúcsokat teljesítettek a szegedi Ducsai Erőemelő Oskola (DEO) versenyzői az orosházi Gyopáros-kupán. Eredmények, nők, csapatverseny: 1. DEO, 2. Orosháza. 3. Pápa. 48 kg: 1. Somogyi Edina 55 kg-mal. 52 kg: 1. Makrai Éva 102 kg-mal (új junior magyar rekord). 56 kg: 1. Nagypál Krisztina 135 kg-mal (új magyar rekord). 67,5 kg: 2. Kovács Eszter 90 kg-mal. +90 kg: 1. Köteles Mária 125 kg-mal (új ifjúsági magyar rekord). Férfiak: 1. Mikula Norbert 260 kg (új ifjúsági világcsúcs).

Kovács Pál kerettagsága
Két érmet nyertek a Hódmezővásárhelyi Box Klub versenyzői a Salgótarjánban 56 egyesület 141 versenyzőjének részvételével megrendezett junior ob-n. A legjobban a 70 kg-ban versenyző Kovács Pál szerepelt, aki egészen a döntőig menetelt, végül pedig második lett – teljesítményével kiharcolta a válogatott kerettagságot. A 60 kg-osok mezőnyében Bába József csak az elődöntőben szenvedett vereséget, így a harmadik helyen zárt, míg klubtársa, a 63 kg-os Rácz József a selejtezőkben kiesett. A versenyzők edzője Szalkai László.

Három szegedi érem
Szombathelyen ISIS Dance Open nemzetközi táncversenyt rendeztek, amelyen a szegedi Fiesta Tánc Kft. duója, Csányi Dávid és Redenczki Anikó junior I. C osztályban, standard táncokban első helyezést ért el, a latin-amerikai táncokban pedig bronzérmet szerzett. Ugyanezen a versenyen a junior I. korcsoport B osztályos standard táncok országos bajnokságán a dobogó második fokára állhatott fel a páros.

Tánc: a világ legjobbjai között

A világ minden részéről érkeztek táncosok az idei évi divattánc-világbajnokságra Németországba, Tovább olvasom