2017. 02. 21. kedd - Eleonóra 0°C | 7°C Még több cikk.

Rég hallott taps szólt

A hajrában aztán jött Szélpál Tamás, aki a 84. percben mindent eldöntött - a négy NB III-as megyei csapat hétvégéje.
Egy Dongó-bravúr lábbal, majd szegedi gól – így indult Tóth Ákos és a Tisza Volán számára a labdarúgó NB III Alföld csoportjában a 14. forduló. A szakember ezek után is főleg a kapusát dicsérhette, aki nagyban hozzájárult együttese három pontjához, főleg a vezető találat utáni időszakokban. A hajrában aztán jött Szélpál T., aki a 84. percben mindent eldöntött. A szegediek becsülettel, fegyelmezetten játszottak, jutalmuk pedig a három pont.

Tóth Ákos: – Boldog vagyok, hogy sikerült így debütálnunk. Szerencse is kellett hozzá, de tettünk azért, hogy szerencsénk legyen. Úgy gondolom, ma lehetett szurkolni a Volánnak, ennek bizonyítéka a rég hallott taps.

Tisza Volán–Tököl 2–0 (1–0)
Szeged, Felső Tisza-parti stadion, 150 néző. Vezette: Benyovszki.

Tisza Volán: Dongó 8 – Kormányos 7, Vida 7, Szabó A. 7, Grünwald 7 – Dargó 7 – Szélpál T. 7 (Puhalák, 80.), Mucsi 7 (Boros, 85.), Szilágyi 7, Beretka 8 – Rácz D. 7 (Szabó M., 61.). Edző: Tóth Ákos.
Tököl: Balázs – Barbai, Váradi, Hacker, Polgár – Palásti, Balogh (Radnics, 75.), Langó, Horváth R. (Hasenauer, 68.) – Harsányi – Paluska (Dohány, 80.). Edző: Hollik András.
Gólszerzők: Beretka (11.), Szélpál T. (79.).

A labda a hálóban, Szélpál a mennyben. A játékos a hajrában döntötte el végleg a meccset. Fotó: Schmidt Andrea

Csák remek bemutatkozása
Kitűnően sikerült az új edző bemutatkozása a labdarúgó NB III Alföld csoportjában: Csák Zoltán vezetésével nagyon fontos három pontot szerzett a Mórahalom, amely ezzel a sikerrel továbbra is életben tartja a bennmaradási esélyeit. Pedig a csapat nem játszott jól, ám a korai találat sokat lendített a játékán, majd az első félóra végi újabb gól magabiztossá tette a hazaiakat. Akadtak még hibák a Mórahalom játékában, ám a győzelmet és a megszerzett három pontot nem kell magyarázni.

Csák Zoltán: – Ez a meccs egy lépés volt abból a tizenháromból, amely a bennmaradáshoz vezethet. A Gyula meddő mezőnyfölényben játszott, és ugyan a támadójátékunk nem volt jó, de Fülöp remek megmozdulása, valamint Faragó helyzetfelismerése segített.

Mórahalom–Gyula 2–0 (2–0)
Mórahalom, 200 néző. Vezette: Wittmann.

Mórahalom: Kovács K. 6,5 – Szücs S. 6, Sarnyai 8, Kothencz 7, Szvoboda 4,5 (Domonkos, 60., 6) – Fülöp T. 6,5, Magyar Gy. 7, Ngalle 6 (Vojnics-Zelics, 80., 7), Podonyi 6,5 – ifj. Csák 6, Faragó 6,5 (Szőke, 68.). Edző: Csák Zoltán.
Gyula: Harman – Dócza, Mihut, Vincze, Kovács T. – Okos (Bagyinszki, 68.), Sfarlea, Bálint, Laurinyecz (Nagy G., 68.) – Cigan – Dragan. Edző: Ladislau Popovics.
Gólszerzők: Fülöp T. (4.), Faragó B. (28.).

Ez lehet a követendő út
Már a második percben vezetett a Makó, mégpedig egy öngól révén. Tóth Attila elment a bal oldalon, és lapos beadásába Mojzes szerencsétlenül ért bele, a labda pedig áthullott a kapus fölött. Hiába volt ezután fölényben a vendégcsapat, Kohajda növelhette volna az előnyt, ám hosszan szöktette magát, és a helyzet odalett. Az egykori válogatott Pető Zoltán egy pontrúgást követően egyenlített, ám a makói alakulat fegyelmezett játékkal, hatalmas küzdelemben szerzett egy értékes pontot.

Bány Tamás: – Úgy érzem, ha így küzdünk a jövőben is, akkor ilyen eredmények születhetnek egy jobb csapat ellen, sőt akár a meglepetés is összejöhet. Ez a követendő út.

Makó–Nagykőrös 1–1 (1–1)
Makó, 150 néző. Vezette: Mihálik.

Makó: Halász 6 – Kulacsik 6, Varga 6, Kalász 6, Horváth G. 6 – Kulacsik 6, Siket 6, Puskás Cs. 6 (Bakos, 72.), Horváth K. 6, Schreiber 6 (Mátó, 88.), Tóth A. 6 – Kohajda 6 (Tóth T., 65.). Edző: Bány Tamás.
Nagykőrös: Rónaszéki – Mojzes, Horváth G., Pető Z., Frank P. – Petric, Pintér Z. (Szabó T., 65.) – Schrancz, Háda, Malik (Tóth M., 75.) – Szebellédi (Szluka, 65.). Játékos-edző: Tóth Mihály.
Gólszerzők: Mojzes (2., öngól), ill. Pető Z. (35.).

Öt perc HFC-s rövidzárlat
Kecskemét. A HFC az első félidőben eldönthette volna a meccset, hiszen a fegyelmezett védekezés mellett több ígéretes akciót vezetett, sőt Lékó a sorfal fölött eltekert egy szabadrúgásból, a labda pedig a lécek találkozásáról vágódott ki. A vendégek még így is vezetést szereztek a második játékrész elején. Még akkor sem volt különösebb gond, amikor egyenlített a Kecskemét II., ám a hajrában három hazai gól is születet, a meccs hajrájára teljesen szétesett a Hódmezővásárhelyi FC, így a hazaiak magabiztosan nyerték a meccset.

Dezső Ferenc: – Nyolcvanöt percig azt csináltuk, amit megbeszéltünk, de öt perc alatt mindezt tönkretettük.

Kecskemét II.–Hódmezővásárhelyi FC 4–1 (0–0)
Kecskemét, 100 néző. Vezette: Jakab.

KTE: Marton – Kalapács, Sztehlik, Szántó, István – Bozsóki – Kovács (Maszlag 90.), Nagy P., Balázs (Nagy D. 63.) – Kalmár. Edző: Kemenes György.
HFC: Hegyi 5,5 – Tóth J. 5,5, Antal 6, Mucsi 6, Marton 6,5 – Brízik-Bodrogi 6 (Hanyecz B., 72.), Nagy A. 6 – Klimaj 6, Szabó M. 6 (Varga L. 84.), Varga M. 6,5 (Konc A. 64.) – Lékó 6. Edző: Dezső Ferenc.
Gólszerzők: Kalmár (60., 85., 86.), Nagy D. (92.), ill. Varga M. (52.).

További eredmények: Üllő–Dabas 1–2, Monor–Soroksár 1–3, Dunaharaszti–Vecsés 3–3.

Megyeegy: könnyed SZVSE-győzelem a Csongrád ellen

Több nagy lehetőséget puskázott el az SZVSE, amely összességében jobb volt ellenfelénél - itt a teljes labdarúgó megyei I. osztály. Tovább olvasom