2017. 01. 23. hétfő - Zelma, Rajmund -8°C | 4°C Még több cikk.

Rémálomszerűen indult a tavasz a Kecskemétnek

Kétgólos vereséget szenvedett az utolsó percben kilenc emberre fogyatkozó Kecskeméti TE a labdarúgó NB I 16. fordulójában, a bajnokságot vezető Videoton otthonában.

Csertői Aurél legénysége az ősszel nagyon beleszaladt a késbe, hiszen a Széktói-stadionban 6-3-as vereséget szenvedett a székesfehérváriaktól. Szombaton tíz új játékossal a keretben, hárommal (Bori Gábor, Vörös Péter, Mladen Lambulics) a kezdőben igyekezett bosszút állni az együttes, de a bravúr elmaradt.

Az első félidőben a papírformának megfelelően a Videoton uralta a mérkőzést, de igazán nagy helyzetig nem jutott el. Aztán a 40. percben Nagy ugratta ki Sándor Györgyöt, ő középre passzolt, az érkező Polonkai pedig tíz méterről a léc alá vágta labdát, 1-0.

A folytatásban sem változott a meccs képe, a hírös-városiak alig-alig tudtak kapu elé kerülni, és a mezőnyben sem tudták felvenni a hazaiak tempóját.

A Kecskemét sorsa az 59. percben pecsételődött meg, amikor Csordás Csabát reklamálás miatt kiállította Bede játékvezető, rögtön utána pedig Horváth szabadrúgásából André Alves volt eredményes, a bal oldalról, 10 méterről a bal alsóba lőve a labdát.

A maradék félórában nagyon leült a meccs színvonala, majd az utolsó percben kilenc emberre fogyatkozott a vendégcsapat. Alekszandar Alempijevics felvágta Sándor Györgyöt, és a bíró őt is kiállította.

Rémálomba illő rajtot vett a Kecskemét, amelynek harmatos támadójátékát kell minél gyorsabban rendbe szednie a jövő heti Újpest elleni újabb kemény ütközet előtt.