2017. 03. 25. szombat - Irén, Irisz 7°C | 14°C Még több cikk.

Remek első félidő után vesztett a Pick Szeged

Az Újszegedi Sportcsarnokban a Szeged parádés első félidőt produkált, mégsem sikerült legyőznie a világ legerősebbnek tartott csapatának tartott spanyol Ciudad Realt a férfi kézilabda Bajnokok Ligája első csoportkörében.

A Pick Szeged félórányi játék után 12-8-ra vezetett a BL-győztes Ciudad Real ellen. A második félidő elejétől azonban a spanyol klassziscsapat fokozatosan felzárkózott 12-14-re.

Innentől nyitott volt a csata, egészen a 49. percig, amikor a Ciudad Real 16-17-re vette át a vezetést, és lépésről lépésre vezetett.

Tíz perccel a vége előtt két góllal elhúzott a spanyol csapat, öt perccel a lefújás előtt pedig négyre növelte a különbséget (19-23), és végül 25-20-ra győzött.

A Pick Szegednek így nem sikerült a tavaszi a BL-nyolcaddöntőhöz hasonlóan szoros végeredményt produkálnia - akkor 31-32 volt az eredmény.

Ugyancsak vereséggel kezdett a Veszprém, amely szintén csoportja legerősebb csapatával, a pamplonai Portland San Antonio együttesével játszott:
Portland San Antonio - Veszprém 34-27 (14-14)