2017. 01. 20. péntek - Fábián, Sebestyén -9°C | 0°C Még több cikk.

Remek hírverése volt a futsalnak

A futsal NB I megyei rangadóján az újszegedi sportcsarnokban egy nagyszerű meccsen a Szentes győzött 6–5-re.
Első Beton - Szentes 5-6 (2-3)

NB I-es futsalmérkőzés, Újszegedi sportcsarnok, 700 néző. Vezette: Solymosi, Márton.
Első Beton: Halász – Bullás, Németh L., Tóth A., CSÚRI. Csere: TIHANYI (kapus), K. TÓTH, Kovács P., Szentágotai, Balog, Pájer. Edző: Szabó Zsolt.
Legrand-MetalCom-Szentes: KOVÁCS K. – VARGA R., KONCZ, BRINSZKY, Keller. Csere: Bíró (kapus), SZARVAS, Szűcs D., Erhardt, Kazán, Bernát, Jerney. Játékos-edző: Koncz Zsolt.
Gólszerzők: Kovács P., Csúri, K. Tóth (2), Tóth A., ill. Szarvas, Varga R. (2), Koncz (2), Keller.
Kiállítva: Halász.
Az ismerkedés ezen a mérkőzésen elmaradt. Naná, a két gárda nemigen tud egymásnak újat mutatni. Három percen belül két-két helyzet (Balog, K. Tóth, ill. Varga R., Brinszky) maradt ki. Aztán belelendültek az együttesek: előbb Kovács P. szerzett vezetést a Betonnak, majd Szarvas sarokkal, Varga R. pedig egyéni szóló után talált be. Az adok-kapokot Csúri szemfüles egyenlítése zárta. A szépszámú közönség nem panaszkodhatott, hajtás, küzdelem, remek iram, gólok, a megyei rangadó 9. percében pedig 2–2 volt az állás. Az eseménydús félidő zárásaként a hazai kapus, Halász elütötte Szarvast, amiért kiállították, a szabadrúgást pedig Koncz értékesítette, 2–3.

Alig öt perc alatt a Szentes Koncz és Varga R. révén háromra növelte előnyét, ám K. Tóth duplája szegedi felzárkózást ért, 31. perc, 4–5. A hétszáz néző a továbbiakban is változatos, érdekes, élvezetes mérkőzést élvezhetett, minden labdáért meg kellett „szakadni" – remek szórakozás volt. Tóth A. kisbüntetője a 37. perc elején újra az ikszet jelentette, ám végül Keller találata eldöntötte a meccs sorsát, igaz, ehhez kellett a szegediek három kapufája is.

Szabó Zsolt: – Közönségszórakoztató meccsen nem érdemeltünk vereséget. Gratulálok mindkét csapatnak.
Koncz Zsolt: – Rendkívül jó találkozón értékes három pontot szereztünk idegenben.

A labdarúgó Soproni Ligában: Vasas–Siófok 0–0.

Pick Szeged: debreceni bélyeg

Debrecenben olyan bélyeget nyomtak a bajnok Pick Szeged kézilabdacsapatára, amit talán egészen a… Tovább olvasom