2017. 11. 23. csütörtök - Kelemen, Klementina 3°C | 13°C Még több cikk.

Remek játékkal nyert Győrben a Szeviép-Szeged

Remek játékkal nyerte az újabb rangadót a Szeviép-Szeged kosárlabdacsapata az Uniqa NB I A csoportos női bajnokságban. A Tisza-parti gárda Győrben aratott magabiztos győzelmet, 77–48-ra nyert.
Könnyű meccsre nem számíthatott a Szeviép-Szeged együttese, hiszen a Győr remek játékosállománnyal rendelkezik. Ezt bizonyította az első negyed első kilenc perce: a hazai gárda meglepően magabiztosan vezetett. Igen ám, de a rutin sokat számít minden sportágban, és a negyed utolsó percében sikerült átvenni a vezetést, különösen a kapitány, Fürész Emőke eredményes játékának köszönhetően. Tíz perc után egypontos előnyre tett szert a Szeged.

A második felvonás is jól indult, Tomova és Szlimák pontjainak köszönhetően úgy tűnt, megnyugodhat a vendégkispad. Sajnos jött egy újabb hullámvölgy, szorossá vált a meccs. Főként védekezésben hibáztak a Tisza-partiak, a lepattanók rendre a győrieké lettek. De jött egy nagy hajrá, Fürész ismét hátára vette a csapatot, húsz perc után 36–29 volt a Szeged javára.

Mint az álom, úgy indult a második félidő: Fürész szerzett egy duplát, majd Szlimák egy triplát, ennek hatására gyorsan időt is kért Gálos edző. Ekkor 41–29 volt ide. Nos, ez az egy perc sem lendített sokat a Győrön, hat percig képtelenek voltak pontot szerezni a jól védekező Szeged ellen. Sajnos a vendéglehetőségek is kimaradtak, így nem nőtt a különbség, de tetemes volt az előny, 43–29. A veszprémi kézilabdacsapat (Győrben is maszekol) szpíkere hiába hergelte a hazai publikumot, az csak csendes szemlélője volt a Szeviép taktikus játékának. Nem tudott tízen belülre kerülni a Borovickova irányította Győr, sőt a 28. percben már húszhoz közelített a Szeged: 50–32. A vendégek magabiztosságát mutatta, hogy négy másodperccel a negyed vége előtt, tanári akció végén Vrancseva hibátlanul süllyesztett el egy triplát, 55–37.

Tomova (5-ös mezben) csapata egyik legjobbja volt a Rába partján.
Fotó: Kisalfüld

Szlimák parádés tempója indította a negyedik negyedet, először lett közte húsz, 57–37. Minden bejött: sültek a hármasok, bejöttek a duplák, a hazaiak pedig dobóhelyzetbe se kerültek. Ekkor már oktatott a Szeged, Fodor edző (kis képünkön) is tapssal jutalmazta a játékot. „Jól nyomjátok, okosan játszotok" – szólt a lányokhoz négy perccel a meccs vége előtt, amikor a hazaiak időt kértek. A hazai szpíker is egyre csendesebb volt, a „Hajrá, Győr!" kiáltásra senki sem tapsolt. A hajrában jöttek a fiatalok, a győzelem így is magabiztos maradt, hiszen ők is hozzátettek a fölényes sikerhez: 77–48.

Fodor Péter: – Egy pici megtorpanás volt az elején, puhák voltunk védekezésben. Ám amikor ezt rendeztük, uraltuk a meccset, stabilan védekeztünk, ha kellett, gyors támadásokat vezettünk, és a kontrákat pontosan fejeztük be.

A mérkőzés jegyzőkönyve

Győr–Szeviép-Szeged 48–77 (18–19, 11–17, 8–19, 11–22)
Győr, 400 néző. Vezette: Bognár, Győrffy.
Győr: Borovickova 8, Borecka 2, Szakács 7/3, Horváth 6, MARGEVICIUTE 12.
Csere: Orsó 7, Szalay, Antolovics 1, Varga 5. Edző: Gálos László.
Szeviép-Szeged: Török 7, Kovács 6, FÜRÉSZ 24/9, Russai 4, TOMOVA 11.
Csere: VRANCSEVA 12/6, SZLIMÁK 11/3, Laczi, Reiner 2, Aranyics. Edző: Fodor Péter.

Hazai pályán nem sikerült a győzelem az ASA-HNKC-nak

A papírforma a hazai pályán játszó ASA-HNKC NB I-es női kézilabdacsapata mellett szólt, az egyik… Tovább olvasom