2017. 12. 14. csütörtök - Szilárda -1°C | 9°C Még több cikk.

Remek magyar rajt a divízió I-es vb nyitányán

A magyar jégkorong-válogatott jó játékkal 6-1-re nyert a litván csapat ellen a ljubljanai divízió I-es világbajnokság 1. fordulójában.
Első forduló: Magyarország–Litvánia 6–1 (2–0, 3–1, 1–0)
Gól: Ladányi (7., 28.), Kovács (11., 23.), Ocskay (39.), Horváth (42.), ill. Vaiciukevicius (34.). Nagy-Britannia–Japán 4–3 (2–0, 2–1, 0–2).

Bátran kezdett Pat Cortina együttese, és Ladányi távoli lövésével vezetést szerzett. A mezőnyfölény állandósult, és kettős emberelőnyben Kovács talált be. A litvánok főleg a keménységükkel vétették észre magukat. A második harmad elején Kovács egy kapu előtti kavarodásból, majd Ladányi gyors kontrából volt eredményes. A szünet előtt Ocskay lőtt lélekromboló gólt, Aleinikovas lába között vánszorgott a pakk a kapuba. A záró felvonást Horváth emberelőnyös találata vezette be.

A magyar válogatott ma, 20 órakor a házigazda szlovénokkal mérkőzik.