2016. 07. 26. kedd - Anna, Anikó 21°C | 29°C

Remek második félidő Füreden

A félidőben még döntetlen volt az eredmény (17-17), a végén azonban magabiztos, 36-28-as győzelmet aratott a MOL-Pick Szeged a Balatonfüred otthonában a K&H férfi kézilabda ligában.
Balatonfüred-MOL-Pick Szeged 28-36 (17-17)
Férfi kézilabda K&H liga, 24. forduló, Balatonfüred, 700 néző. Vezeti: Hargitai, Markó.
Balatonfüred: Rózsavölgyi - Gyene 2, Ligetvári 6/1, Szöllősi 3, Bánhidi 1, Kasparek 6, Bóka 1. Csere: Fazekas (kapus), Gerdán, Németh 1, Győri 4/3, Kemény, Gábori 3. Vezetőedző: Csoknyai István.
MOL-Pick Szeged: Wyszomirski - Bombac 6/5, Vranjes 4,  Parrondo 5, Ilyés 3, Blazevic, Csuruvija 2. Csere: Sierra (kapus), Balogh 2, Prodanovics, Hegedüs, Thiagus Petrus 1, Källman 5, Robledo 4, Mindegía 3, Fekete. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítás: 4, ill. 4 perc.
Hétméteres: 5/4, ill. 5/5.

Az első félidőben még akadozott a gépezett, de 48 órája még BL-meccset játszott a MOL-Pick Szeged, így érthető volt a gyengébb játék. A második 30 percben feljavult a védekezés, Sierra jól védett, elől pedig most minden helyzetet értékesített a Szeged, így magabiztos győzelmet aratott.

60. perc: Sierra véd. Ez a vége, 36-28-ra nyert a MOL-Pick Szeged!
59. perc: A szeged blokk jó, marad a Fürednél a labda. Thiagus Petrus labdát szerzett, 28-36.
58. perc: 28-34. Kemény. Parrondo, 28-35.
57. perc: Robledo nem kegyelmez, 26-33. Gábori, 27-33. Vranjes beállóból, 27-34.
56. perc: Balogh elkapja a fonalat, 26-32. Parrondo labdát szerzett!
55. perc: Robledo belemegy. Thaigus Petrus 2 perc. Hazai hetes. Ligetvári, 26-31.
54. perc: Robledo betörésből, 25-31. Sierra véd!
53. perc: Gábori, 25-30.
52. perc: Parrondo, 24-30. Újabb szegedi labdaszerzés.
51. perc: Balogh, hú ez nagyon kellett neki, 24-29.
50. perc: Balogh, véd Rózsavölgyi. Németh, 24-28. Elveszik a Szegedtől a labdát. Kasparek eladja.
49. perc: Mindegía ziccert ront. Ligetvári fölé.
48. perc: Remek szegedi blokk! Csuruvija kapufára ejt.
47. perc: Bombac, 23-28.
46. perc: Ligetvári belemegy, Parrondo büntet, 23-27. Győri ellépi. Ligetvári kiüti Parrondót, 2 perc. Hetes.
45. perc: 23-25. Gábori, majd Källman ejt, 23-26.
44. perc: Sierra véd, Parrondo robog, 22-25.
43. perc: Szöllősi, 22-24. Elrontja Mindegía.
42. perc: Elveszik a labdát a Füredtől. Balogh fölé. Nem megy neki...
41. perc: Kasparek, 21-23. Parrondo, 21-24.
40. perc: Sierra véd, Källman, 20-23.
39. perc: Ligetvári, belemegy Blazevicbe, Ilyés, 20-22. Időt kér a Füred.
38. perc: remek kontra, Mindegía, 20-21.
37. perc: Vranjesre rászálltak, ellene fújtak... Sierra véd. Bravó! Ilyés gyenge kísérlet.
36. perc: Källman beállóból, 19-20. Ligetvári, 20-20.
35. perc: Sierra véd!
34. perc: Vranjes befordul, gól, nem adják meg, hetes. Bombac, 19-19. Miket fújnak... Hiába véd Sierra, hetes...
33. perc: Ilyés fölé, majd Sierra véd.
32. perc: Ilyés, 18-18. Kasparek nagyon él, 19-18.
31. perc: Balogh a kapufára. Kasparek avatja fel a Sierrát.

30. perc: Robledo-bomba, 16-16. Hazai hetes, Győri, 17-16. Mindegía iszonyat nagy gól, 17-17. Ez a félidő.
29. perc: Bombac ejt, 15-15. Győri is hetesből, 16-15.
28. perc: Bombac eladja. Ligetvári, Wyszomirski benne van, 15-14. Bombac hetest harcol ki.
27. perc: Gerdán 2 perc. Källman, tanári módon, 14-14. Elveszik a labdát a Füredtől.
26. perc: Bánhidi kapufa. Prodanovics elrontja. Időt kér a Füred. Hazai hetes. Győri. 14-13.
25. perc: Källman ziccer, bevágja, 13-13.
24. perc: Szegedi labdaszerzés. Robledo, Rózsavölgyi véd.
23. perc: Remek sánc, Prodanovicsnál belemenést fújnak...
22. perc: Robledo, kapufa. Győri mindenkit megver, 13-11. Időt kér a Szeged. Mindegía talpról, 13-12.
21. perc: Robledo, 11-11. Ligetvári, 12-11.
20. perc: Vranjes újabb 2 perc. Ligetvári, 11-10.
19. perc: Mindegía a vonalra lép.
18. perc: Kasparek a szélről, 10-10. Hazai 2 perc.
17. perc: Szöllősi most az alsóba vágja, Csuruvija iszonyat nagy gólt lő, ápolni kell. 9-10.
16. perc: szöllösi méterekkel fölé. Csuruvija bevarrja, 8-9.
15. perc: Bánhidi, 8-7. Parrondo harcol ki hetest. Bombac, 8-8.
14. perc: Ligetvári, 7-7. Ilyés fölé.
13. perc: Bombac parádés csel, bal kézzel ejt, 6-7.
12. perc: Wyszomirski véd. Hegedüs fordul, nincs hetes. Kasparek, 6-6.
11. perc: Balogh, véd a hazai kapus.
10. perc: Bombac, 4-6. Vranjes 2 perc, Bánhidi, 5-6.
9. perc: Szöllösi szépen a kezek mellett, 4-5. Vranjes harcol ki hetest.
8. perc: Bombac mellé.
7. perc: Wyszomirski lábbal, Ilyés eladaj, Bóka, 3-5.
6. perc: Ilyés Ferenc él, 2-5.
5. perc: Remek szegedi gól, majd Wyszomirski védés.
4. perc: Gyene szép csel után, 2-3.
3. perc: Eladja a labdát a Füred, Vranjes, remek, 1-3.
2. perc:Kasparek, 1-1. Ilyés remek átadás, Vranjes 1-2.
1. perc: A tragikus körülmények között elhunyt debreceni szurkolókra emlékeznek. A Füred kezdett, a Pick labdát szerzett. Ilyés talpról, 0-1.

17.58: A hazaiaknál két játékos, Bánhidi és Bóka a nyártól a Szegedet erősíti majd.

17.57: Zubai távollétében Ilyés Ferenc a kapitány.

17.56: Kékben a hazaiak, ez kicsit szokatlan nekünk. A MOL-Pick narancssárgában.

17.55: Lassan megtelik a füredi csarnok, közel 800 néző a lelátón.

17.47: A MOL-Picknek 40, a Fürednek 30 pontja van, mindkét csapat 21-21 meccset játszott.

17.39: Szegeden 34-26-ra nyert a MOL-Pick. Hazai oldalon Zdolik Bence a hiányzó, őt műteni kell.

17.34: Zubai Szabolcs mellett Ancsin Gábor sem játszik. A remek formában lévő jobbátlövő vádlisérüléssel bajlódik, inkább pihen. A keretbe így Fekete Bálint került be.

17.09: A fiúk már öltözőbe mennek, következik az utolsó eligazítás.

17 óra: A csapat szerencsésen megérkezett a Balaton-partjára, 12.30-kor volt indulás az újszegedi sportcsarnok elől, 16 óra után fordult be a MOL-Pick csapatbusza a füredi csarnokhoz.

– Úgy ébredtem, hogy iszonyatosan fáj a bokám – kezdte a beszélgetést a MOL-Pick Szeged csapatkapitánya, Zubai Szabolcs, aki a Vardar Szkopje elleni hazai BL-meccsen szenvedett bokasérülést. – A vendégek játékosa, Sztojlov esett rá, még szerencse, hogy valamennyire el tudtam rántani lábam, így nem találta telibe, mert akkor nagyobb lett volna a baj. A röntgen szerencsére nem mutatott ki törést, de erőteljes zúzódást igen. Ma nem játszom, és kérdéses a Kielce elleni szereplésem is.

Sokáig nem lehet nyalogatni a sebeket, mert ma 18 órakor a K&H férfi kézilabdaligában Balatonfüreden szerepel a Szeged. A hazai együttes ellen mindig kőkemény meccseket vív a Balaton-parton a MOL-Pick, és most sem számíthat könnyű összecsapásra. Hazai oldalon Zdolik Bence sérült, műteni kell az átlövőt. A találkozó érdekessége, hogy a Füredben két olyan játékos is szerepel, aki a nyártól a Pastor-csapatot erősíti majd, a beállós Bánhidi Bence és a szélső Bóka Bendegúz.

Mivel Zubai sérült, így Hegedüs Márk kerül be a keretbe. Szerencsére a többiek sérülés nélkül megúszták a Szkopje elleni összecsapást.

A delmagyar.hu szöveges online tudósítással jelentkezik a mérkőzésről.

Mario Sostaric: MOL-Pick Szeged

Szlovén válogatott szélsővel erősíti keretét nyártól a MOL-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata. A 23 éves Mario Sostaric 3 éves megállapodást kötött a szegedi klubbal.

– A 192 centiméter magas jobbszélső, Mario Sostaric a következő szezontól minket erősít majd. A Velenje játékosa nagy fogás, Pastor mester kérése volt, hogy szerződtessük. Robbanékony, kiváló adottságokkal rendelkezik, a szakemberek is szép jövőt jósolnak neki – mutatta be a MOL-Pick Szeged új igazolását dr. Szűcs Ernő Péter, a Pick Kézilabda Zrt. igazgatóság elnöke.

Mario Sostaric 1992. november 25-én született. Eddig az RK Maribor Banikban és a Gorenje Velenjében kézilabdázott. 192 centiméter magas, 93 kilogramm. A szlovén média „Super Marióként" emlegeti a szélsőt, de a legtöbben Solénak szólítják. Kedvenc sportolója a tragikusan elhunyt, zseniális horvát kosárlabdázó, Drazen Petrovic. A 2013–2014-es szezonban játszott már a Bajnokok Ligájában, az elmúlt két idényben a Velenjével az EHF-kupában szerepelt. Az idei sorozatban a Jonas Larholmot is a soraiban tudó dán Holstebro búcsúztatta a szlovén együttest.
Fotó: velenjehandball

Jégkorong: a bronz lesz a tét a Tisza Volánnak

A Tisza Volán Szegedi Vízmű férfi jégkorongcsapata a szerb liga alapszakaszának utolsó fordulójában… Tovább olvasom