2017. 09. 23. szombat - Tekla 11°C | 19°C Még több cikk.

Remek második negyeddel nyolc között a Szedeák

Remek második tíz percének köszönhetően kettős győzelemmel jutott be a legjobb nyolc közé a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák a Kaposvár ellen a férfi kosárlabda magyar kupában.
Kaposvár-Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák 84–86 (22–8, 12–36, 28–22, 22–20)
Férfi kosárlabda magyarkupa-nyolcaddöntő, visszavágó. Kaposvár, 500 néző. Vezette: Kiss L., Vétek, Szabó G.
Kaposvár: J. WILSON 21/6, Kutasi 5/3, SOÓS 17/6, Fülöp 9, CUNNINGHAM 23. Csere: Márkus 7/6, Kovács S. 2. Vezetőedző: Fekete Ádám.
Szedeák: Drahos 2, RUBIN 16/3, Nyilas 4, DUKICS 24/9, McKenzie 7. Csere: MOLNÁR M. 14/9, Vida 6, TANÁCS 13/3. Vezetőedző: Fodor Péter.
Továbbjutott: a Szedeák kettős győzelemmel.

Ijesztően indult. A Kaposvár egy negyed után 22-8-ra vezetett a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák ellen a férfi kosárlabda magyar kupában a nyolcaddöntő visszavágóján. Az első meccsen hengereltek Rubinék, 16 pontos előnyt szedtek össze (101-85), ám Fekete Ádám csapata tíz perc alatt csaknem ledolgozta az összetett különbséget.

A második negyedben aztán összekapta magát Fodor Péter együttese, Janou Rubin és Nebojsa Dukics kosaraival, valamint a remeklő Molnár Miklós tripláival nagyszerű szériát produkált, és 36-12-re (!) megnyerve a játékrészt a félidőre gyakorlatilag eldöntötte a továbbjutást.

A nagyszünet után már nem nagyon hitt a nagyarányú sikerben a Kaposvár, egy pillanatig sem forgott veszélyben a szegedi továbbjutás. A győzelem viszont mindkét csapatnak fontos volt, ám Tanács utolsó percben dobott középtávolijával és Rubin büntetőjével azt is sikerült megszerezni, így a Szedeák kettős győzelemmel jutott be a legjobb nyolc közé a kupában.

Fodor Péter: - Rossz kezdés után támadásunk és védekezésünk is feljavult a második negyedre. Tízpontos előnyt harcoltunk ki, és bár a második félidőben faultproblémáink adódtak, egy pillanatig sem forgott veszélyben a továbbjutásunk. Várjuk a sorsolást.

A legjobb nyolc mezőnye: Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák, Salgótarján, Pécs, Sopron, Szolnok, Albacomp, Paks, Kecskemét.

• 9. andreasz 2011. január 27. 11:22
    „Tisztelt Gyúros Úr!
    Köszönöm válaszait!
    1.Ezek szerint az internetes független a nyomtatottól.
    2.A régió kifejezés Békés megye nélkül továbbra is "félláb".
    3.A régióválasztással még próbálkozom.
    4.Az ismétlésért elnézést kérek - véletlen volt.

A témát magam részéről itt lezártam, legfeljebb nem olvasom az online-t.

Azért hajrá SZEDEÁK!”
  • 8. szegediultra 2011. január 27. 08:41
    „Szép volt srácok!! gratula!! :)”
  • 7. stevestone 2011. január 27. 08:04
    „Tisztelt andreasz!

1. Jól tudta, de ez nem egy újság, ez egy internetes hírportál.
    2. Tisztában vagyok vele, hogy Békés megye is a régió része, ezét írtam, hogy a régión belül elsősorban Csongrád és Bács-Kiskun megye.
    3. A régióválasztásnál a kezdőoldalt lehet beállítani.
    4. Elég egyszer leírni, akkor is megértem :-D

Üdvözlettel,
    Gyúrós István
    DM/DV sportrovat”
  • 6. andreasz 2011. január 27. 00:28
    „És még egy kérdés: Békés megye nem a régióhoz tartozik?
    Ezért sántít az érvelés”
  • 5. andreasz 2011. január 27. 00:28
  • 4. andreasz 2011. január 27. 00:25
    „2. hozzászólás stevestone 2011.01.26. 20:48
    "3.: A delmagyar.hu nem kizárólag Csongrád megye internetes oldala, hanem a régióé, elsősorban Csongrád és Bács-Kiskun megyéé, valamint természetesen az országé, országos híreké.
    4.: Ha nem érdekli, mi van Kecskeméten, ne olvassa el..."
    T.Gyúrós Úr!
    Én is úgy tudtam eddig,hogy a Délmagyar az szegedi újság, a Délvilág pedig Csongrád megyei.
    A Petőfi népe pedig Bács megyei.
    Tudom ma az üzleti érdekek mást diktálnak,de egy Délmagyar az Délmagyar - legalábbis így gondoltam.
    Az online oldal pedig nem jól működik. Próbáltam már a régiváltásnál Csongrád megyét beállítani,de akkor is hoz kecskeméti híreket. Valakinek nagyon fontos lehet, hogy átjátssza ezt a régi újságot hamis érveléssel.
    A 4.ponthoz: így lehet reagálni egy olvasói hozzászólásra?!

Nem is írom tovább mert úgyis kimoderálják.”
  • 3. bj030 2011. január 26. 21:13
    „Köszönöm a választ. Ha fel lenne tüntetve, hogy Kecskemét, biztosan nem olvasnám el... HAJRÁ SZEGED!”
  • 2. stevestone 2011. január 26. 20:48
    „Tisztelt bj030!

1.: A Szedeák meccse az izgalmas végjáték miatt elhúzódott, ezért a csúszás.
    2.: A címmel kapcsolatban igaza van, javítottuk.
    4.: Ha nem érdekli, mi van Kecskeméten, ne olvassa el...

• 1. bj030 2011. január 26. 20:39
    „Gratuláció a csapatnak, csak így tovább.
    Azt kicsit furcsállom, hogy a kecskeméti kosárcsapat meccsének eredménye 25 perccel hamarabb kerül fel, mint a szegedié. A DÉLMAGYARON!
    Továbbá: 4 között a férfi röplabdások, így a cím. Kattintok, és látom, hogy a kecskeméti röplabdacsapat jutott a 4 közé. A jövőben lehetne esetleg Szolnokot, Kunágotát, meg Mezőhegyest is idevenni? Minden város minden csapatát tekintsük sajátunknak, és akkor csak boldog olvasók lesznek a delmagyar.hun.
    NEM ÉRDEKEL, HOGY MI VAN KECSKEMÉTEN! Ez a megye lapja/oldala! (Eddig lelkes olvasó voltam, de el kell gondolkoznom ezek után.)”

Visszalépett a Fradi a férfi kézilabda mk-tól

Visszalépett a férfi kézilabda magyar kupa negyeddöntőjétől a Ferencváros, és ezért vállalja a 200… Tovább olvasom