2017. 01. 18. szerda - Piroska -7°C | 1°C

Remek meccs volt: Naturtex-SZTE-Szedeák-Szolnok 73-85

Kiváló mérkőzésen kapott ki a Naturtex-SZTE-Szedeák NB I A csoportos férfi kosárlabdacsapata a Szolnoktól. A negyeddöntőben 2:0-ra vezet az Olaj.
Naturtex-SZTE-Szedeák-Szolnoki Olaj 73-85 (23-33, 12-12, 26-17, 12-23)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, rájátszás, negyeddöntő, 2. mérkőzés. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 800 néző. Vezeti: Farkas G., Boros, Balog.
Naturtex-SZTE-Szedeák: Jereminov 12/9, MOLNÁR A. 10, CSIRICS 24/9, Sztefanovics 3/3, BALABAN 13. Csere: Kiss 3/3, Kuntics 8/3. Vezetőedző: Nikola Lazics.
Szolnok: JONES 13/3, VOJVODA 23/6, Milosevics 7/3, Keller 8, Báder 6. Csere: GIPSON 8/3, Rakics 15/6, Wittmann 5/3, Peringer. Vezetőedző: Dragan Alekszics.
Kipontozódott: Milosevics (36.), Rakics (40.), Báder (40.).

IV. negyed (73-85)

Rájátszásban a Szolnok ellen. Fotó: Schmidt Andrea - GALÉRIA
1
0. perc
: Báder is kipontozódik. Állva tapsolja meg a hazaiakat a közönség nagy része! Könnyen lehet, hogy legközelebb csak októberben rendeznek Szegeden férfi kosármeccset. Csirics büntetője 73-85. Ez a vége.

9. perc: Molnár kihagyja, erősen zavarták. Jones büntetői 72-85.

8. perc: Balaban is zsákol egyet 72-83. Szolnoki időkérés.

7. perc: Csirics, Jones, majd Vojvoda 70-83.

6. perc: 68-78-nál szegedi időkérés.

5. perc: ezt hogy tette vissza Csirics?!? 68-71. Vojvoda 68-73. Lazics reklamál, technikait kap, Vojvoda büntetője bent 68-74. Keller 68-76.

4. perc: Jereminov egy triplával kiegyenlít 66-66. Két gyors vendégkosár 66-71.

3. perc: két ember között tör be Molnár András 63-64. Vojcoda közelije jó, a büntető nem 63-66.

2. perc: Gipson 61-64.

1. perc: eladjuk, majd visszaszerezzük.

III. negyed (61-62)

10. perc:
Keller büntetői zárják a játékrészt 61-62.

9. perc: Balaban, előny itt 58-57. Vojvoda 58-60. Libikóka. Micsoda kosár, Kuntics háttal indít egy tért ölelő átadással, Molnár befejezi 61-60.

8. perc: szegedi időkérés. Jones 54-57. Sztefanovics Molnár Andrással dobat kosarat 56-57.

7. perc: Molnár András labdát szerez, végigviszi, bedobja 54-53. Vojvoda büntetői után megint a vendégeknél az előny 54-55.

6. perc: megyünk tovább. Jereminov kihagyja mindkét büntetőjét, ez ritka tőle. Vojvoda 50-51. Csirics, majd Wittmann 52-53.

Elromlott az eredményjelző, áll a játék pár perce.

5. perc: Csirics-tripla! Vezetünk az Olaj ellen! 50-49. Időt kér a Szolnok. 13--0-s rohanásban vannak a hazaiak.

4. perc: ez is remek, Balaban talál be 45-49. Csodás bejátszás után Csirics kettőre hozza fel a hazaiakat 47-49.

3. perc: jó a tripla! Sztefanovics 40-49. Csirics hármasa is bent, hat pont már csak a különbség 43-49.

2. perc: Jones, majd Csirics. Annyi már most kijelenthető, hogy a Szeged egyenrangú ellenfele tud lenni a nagyobb játékerőt képviselő Szolnoknak, ami nagy dolog 37-49.

1. perc: Vojvoda 35-47.

II. negyed (35-45)

10. perc:
jó védekezés után jöhet a szünet. 0-10-zel kezdődött a meccs, azóta 35-35-ös döntetlent csináltak a csapatok.

9. perc: Báder és Balaban is közelről eredményes 33-45. Kuntics három szolnoki között, szép volt 35-45.

8. perc: Keller ziccere bent 31-43. Keller reklamál hevesen, közben időt kér a Szeged.

7. perc: újabb hazai hármas, Jereminov dobta 31-41.

6. perc: Jereminov, majd Keller 28-41.

5. perc: Keller oszt ki egy blokkot, de már előtte szabálytalan volt.

4. perc: Csirics szed egy lepattanót, majd betörésből talál be 27-39.

3. perc: Jereminov hármasa lejön. Báder 25-39.

2. perc: Kuntics egymaga oldja meg 25-35. Milosevics 25-37. Sajnos minden szolnoki akcióból kosár születik.

1. perc: Vojvoda kosarával indul a negyed 23-35.

I. negyed (23-33)

10. perc:
a védekezéssel akadnak gondok, Rakics használja ezt ki 20-31. Kuntics hármasa a sarokból jön 23-31. Báder kosarával ér véget a negyed 23-33.

9. perc: Jereminov passzából Balaban eredményes 18-26. Wittmann-tripla 18-29. Most Jereminov dobja be a büntetőket 20-29.

8. perc: megy ez! Csirics is hármast dob 15-26. Balaban egyik büntetője jó 16-26.

7. perc: Rakics hármasa is hibátlan 9-18. Jereminov! Remek hármas 12-20.

6. perc: Kiss Zsolt beszáll, és dob is egy triplát 9-15.

5. perc: vendégtripla, majd Csirics kosara 6-13. Milosevics 6-15.

4. perc: Balaban szerzi az első hazai kosarat. Molnár András pedig a másodikat 4-10.

3. perc: kimarad két szegedi büntető, Vojvoda triplája bent 0-8. Szegedi időkérés. Vojvoda büntetői után 0-10.

2. perc: megint Jones 0-5.

1. perc: elkezdődött! Jones triplája bent 0-3.

17.56: ahogy az várható volt, légióst cserélt az Olaj, bekerült Jones és Milosevics, így az első meccshez képest még erősebb lett a keretük.

17.54: köszöntünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból. Hamarosan következik a Szedeák fennállásának első hazai rájátszásmeccse, tartsanak velünk!

A Naturtex ellenfele a legjobb magyar csapatnak számító Szolnoki Olaj lesz – az egyik csapat harmadik győzelméig tartó negyeddöntő állása 1:0 a vendégeknek. A mérkőzés szüneteiben a Ritmus Tánc- és Fitnesz Stúdió táncosai szórakoztatják majd az újszegedi sportcsarnokba kilátogató szurkolókat, a félidőben pedig Szilágyi Nóra edző vezetésével a Szedeák U12-es csapata is pályára lép. A nagy érdeklődésre való tekintettel – a pénztár előtti tumultus elkerülése érdekében – érdemes időben érkezni a csarnokba. A Szedeák Facebook-oldalán szombat délig lehet licitálni az egyedi, mindkét csapat játékosai által aláírt „playoffpólóra".