2017. 10. 24. kedd - Salamon 9°C | 13°C Még több cikk.

Remek szegedi BL-hajrá

Montpellier - Nagy lépést tett a továbbjutás felé az A-Híd Szeged VE csapata: Törökék a Montpellier vendégeként 9-6-os győzelmet szereztek a férfi vízilabda BL nyolcaddöntőjében.

Továbbra is remekel a férfi vízilabda Bajnokok Ligájában az A-Híd Szeged VE csapata. A Tisza-parti alakulat Franciaországban, a Montpellier otthonában nyert 9–6-ra, és harcolt ki háromgólos előnyt a március 20-i vásárhelyi visszavágóra a nyolcaddöntőben.

– Sokáig nem játszottunk jól, hiába vezettünk mindig 1-2 góllal, a hazai csapat rendre egyenlített. Nem úgy pólóztunk, ahogy szerettem volna, és a francia bajnok magyar légiósa, Jászberényi Gábor is jól védett. A végjáték azonban mindenképpen biztató volt, ekkor már nem hagytunk esélyt a hazaiaknak, olyan előnyt szereztünk, amely mindenképpen megnyugtató – kezdte a szombat esti meccs értékelését Vincze Balázs, az A-Híd Szeged VE vezetőedzője.

A harmadik negyed után 6–6 volt az eredmény. Az utolsó nyolc percet 3–0-ra nyerte meg a kétszeres magyarkupa-győztes. – Egy olyan védekezést mutattunk be, amely hatékony volt, és támadásban is határozottak voltunk. Közel kerültünk a továbbjutáshoz, azonban nem szabad félvállról vennünk a visszavágót sem. Hosszú sorozaton vagyunk túl, és ebből a menetelésből jól jöttünk ki, fontos győzelmeket szereztünk. Nem mindig játszottunk jól, de a lényeg, hogy a rangadókat hoztuk.

Török Béla (13) négyszer vette be a Montpellier kapuját. Fotó: Schmidt Andrea
Török Béla (13) négyszer vette be a Montpellier kapuját.

A héten nem lesz bajnokija az A-Híd Szegednek. Legközelebb március 20-án (szerda) 18 órakor Hódmezővásárhelyen, a Gyarmati Dezső uszodában száll csatába a magyar együttes, a már említett BL-visszavágón.

– Ma este már edzünk. Kedd délelőtt és délután pedig a LEN-kupa-döntős szerb Kragjujevac ellen kétkapuzunk. Egy újabb kemény felkészülést kezdünk el a fiúkkal, hiszen még a magyar bajnokságban és a nemzetközi porondon is komoly meccsek várnak ránk – fejezte be az értékelést Vincze Balázs.

Korábban írtuk:

Montpellier (francia)-A-Híd Szeged VE 6-9 (2-2, 2-2, 2-2, 0-3)

Férfi vízilabda BL, nyolcaddöntő 1. mérkőzés, vezette: Mladen Rak (horvát), Efthymios Katsaros (görög).

A szegedi gólszerzők: Török Béla 4, Aljosa Kunac, Joseph Kayes, Hegedűs Gábor, Szivós Márton, Molnár Tamás 1-1.

A Montpellier gólszerzői: Kovacic 3, Pastry, Laux, Peisson 1-1.

A két együttes szombat esti első összecsapásán - a francia klub honlapjának beszámolója szerint - sokáig fej-fej mellett haladtak a csapatok, a Jászberényi Gáborral a kapuban felálló hazai együttes jól tartotta magát.

A hajrában, 6-6-ot követően a Szeged ellépett ellenfelétől és végül magabiztosan nyerte a találkozót.

A visszavágót március 20-án, szerdán, 18 órai kezdettel rendezik Hódmezővásárhelyen, a Gyarmati Dezső sportuszodában.

Korábban, a BL másik magyar érdekeltségű nyolcaddöntős párharcának első meccsén az Eger súlyos vereséget szenvedett, így valószínűleg búcsúzik a sorozattól.
Crvena zvezda (szerb) - ZF Eger 13-6 (5-2, 4-1, 2-3, 2-0)

• 8. Bábkacsa 2013. március 10. 11:28
    „VINCZE BALÁZS ,így csupa nagybetűvel és a fiai!!”
  • 7. roxper 2013. március 10. 08:54
    „Szép volt, egy laza visszavágót kérünk. Az Eger csúnya pofont kapott, kár értük.”
  • 6. Együgyű 2013. március 10. 07:28
    „,,Vízilabda BL: lehajrázta az A-Híd Szeged a Montpelliert"
    Kit érdekel, hogy az első három negyedben nem volt túl acélos a játékunk! A lényeg, hogy nyertünk annak fényében, hogy idegenben játszottunk! Vélelmezem, hogy a győzelmet nem kel megmagyarázni. A férfi vízilabda BL nyolcad döntője nem egy Magyar NB II-es színvonalú labdarúgó bajnokság!
    Hajrá Híd Szeged! Így tovább!!!”
  • 5. Ganxta 2013. március 10. 01:50
    „Hajrá Szeged! Szép volt fiúk, csak így tovább.”
  • 4. Zotya100 2013. március 09. 22:33
    „Ahhoz képest, hogy az első három negyedben nem volt túl acélos a játékunk, a végére csak sikerült pár góllal ellépni, -- mondjuk ebben kezdettől biztos voltam!
    Köszönjük a honlapon megadott streamet, bár elég gyönge minőségben, de lehetett követni a meccset, -- ismét nagyot szurkoltam! Jók vagytok srácok, csak így tovább!!!! Hajrá Szeged!!!!”
  • 3. Lucia 2013. március 09. 22:33
    „2.
    Fedett uszodát nekik mihamarabb, hajrá Beton!!
    A szokásos - már rég bevált taktika - egy negyedben eldöntik a mérkőzést (ez most a 4. negyed volt)!
    BRAVÓÓÓ FIÚK!”
  • 2. kormoska 2013. március 09. 22:02
    „A vízilabda Szeged új(régi)sikersportága,nyugodtan egy lapon lehet említeni a Pickkel,de eredményesség szempontjából lassan őket is megelőzik.
    Fedett uszodát nekik mihamarabb,hajrá Beton!!”
  • 1. BarnaMiklós 2013. március 09. 21:56
    „Köszönjük! Szép volt Fiúk! Egy hét alatt három győzelem!!! Óriási teljesítmény! Minden elismerés a Csapatnak és Mesterének!
    Jó volt az a kamera a Montpellier uszodájában...
    Ui:Vízilabda történelem íródik Szögedében”

Szegedi TE: 8:0 idegenben

A férfi tekecsapat Szuperligában a Szegedi TE az alapszakasz 17. fordulójában idegenben, Répcelakon szerepelt. Tovább olvasom