2017. 10. 23. hétfő - Gyöngyi 10°C | 16°C Még több cikk.

Remekül játszott a Szeviép a rangadón

A "meccsdoktor" mindenkit meggyógyított. A hazai oldalon Kovács Kriszta bőszen melegített, míg a vendégeknél a súlyos sérültnek titulált szlovák Imbergerova is keretbe került, igaz, a mozgásán látszott, hogy nála nincs minden rendben.
Immár öt éve számít igazi presztízsmeccsnek a Szeviép–BSE találkozó. Az elmúlt időszak szegedi fölényt mutat, a Tisza-parti gárda rendre megveri fővárosi riválisát. A rangadó fontosságát bizonyítja, hogy Domokos Mihály ügyvezető 1100 kilométert autózva, sítáborból érkezett a meccsre.

Éppen a már említett Imbergerova ijesztgette a hazai publikumot, egy triplával nyitotta a rangadót. Szerencsére Tomova gyorsan jubilált, két és fél perc után már a második duplát szerezte, a bajnokságban pedig a 250. pontját jegyezhette. Az első öt perc feledhető játékot hozott, mindkét oldalon sok volt a kapkodás. A hajrá a hazaiaké volt, Zserzserunova immár harmadszor bizonyította, hogy jó vásárt csináltak vele, hiszen tíz perc alatt nyolc pontot hintett, és az első negyed után 21–16-ra vezetett a Szeged. A második tíz perc elején egy kicsit megtorpantak a hazaiak, de Fodor Péter időkérése rendet tett. Jöttek a hármasok, a BSE egy négyperces időszakban kosarat sem tudott szerezni. Ekkor már 12 ponttal vezetett a Szeviép, amiből a félidő végéig nyolcat meg is őrzött, 41–33.

Vrancseva 14 pontot szerzett a BSE elleni rangadón.
Fotó: Karnok Csaba

A második félidőben egy percig kellett izgulniuk a nézőknek. Ennyi ideig nem esett szegedi kosár. Utána viszont jött egy parádés szakasz, néhány pillanat múlva ismét tíz pont fölé kúszott a hazai vezetés, a BSE pedig teljesen tanácstalanná vált. Mi sem bizonyítja jobban a vendégek katasztrofális játékát, hogy Farkas Sándor a 33. percben már a harmadik idejét kérte ki, míg Fodor Péternek egészen a 38. percig nem is kellett magához szólítania a tanítványait. Ekkor is csak azért tette, mert pályára küldte a fiatalokat, Tóthot – a hét végén lett nagykorú, azaz 18 éves az utánpótlás válogatott játékos –, Reinert, Laczit és Aranyicsot. No, de nem ők voltak a főszereplők, hanem a csapat, a Szeviép-Szeged. Hat játékos is tíz pont felett termelt, mindig akadt olyan, aki hozzátett a játékhoz. Az első félidőben Zserzserunova és Fürész, a másodikban Szlimák, Russai, Tomova és Vrancseva. Olyan sima volt a meccs, hogy a 36. percben már húsz volt közte, a rangadó hétköznapi mérkőzéssé változott. A végén a kubai Iglesias még dobott néhány pontot, ezért lett szorosabb a meccs, és ezért nyert „csak" 11 ponttal a hazai együttes.

Ezzel a sikerrel a Szeviép megszilárdította dobogós helyét, a szegediek mestere, Fodor Péter pedig a női bajnokságban vívott találkozókon 2–0-ra vezet kollégája, Farkas Sándor ellen.

Fodor Péter: – Kemény munka volt, jól dolgoztak a lányok. Remekül működött a védekezésünk, és támadásban is több lábon álltunk, hiszen hat játékosunk dobott kétszámjegyű pontot. Úgy gondolom, szép élménnyel kedveskedtünk a közönségnek. Gratulálok a csapatnak.

A mérkőzés jegyzőkönyve

Szeviép-Szeged–BSE 80–69 (21–16, 20–17, 21–15, 18–21)

Uniqa NB I A csoportos női kosárlabda-bajnokság, 18. forduló. Újszegedi sportcsarnok, 400 néző. Vezette: Király, Frányó.
Szeviép-Szeged: VRANCSEVA 14/6, Szlimák 10/3, FÜRÉSZ 10/3, TOMOVA 13, ZSERZSERUNOVA 11. Cserék: RUSSAI 14, Török 6, Aranyics 2, Tóth, Reiner, Laczi. Edző: Fodor Péter.
BSE: IGLESIAS 26/9, Zsovár 2, Vida 11/9, Imbergerova 4/3, Aties 10. Cserék: Fűrész 12/6, Kiss, Horváth 2, Vincze 2. Edző: Farkas Sándor.

• 5. Rush 2008. március 03. 09:35
    „" e j h a " megint jelentkezett,,bár maradt volna csendben!!
    Már említettem ezzel megint a butaságát, a sporthoz való hozzá nem értését bizonyította!!Szerintem nem tudja mit jelent az,hogy g o n d o l k o d n i!!”
  • 4. ejha 2008. március 02. 09:38
    „Ha örülne a város népe akko nem 400 néző lenne egy meccsen hanem min. 1000-1500!!!

gondolkodj”
  • 3. Rush 2008. március 01. 11:26
    „All-STAR GÁLA PÉCS.Ki válaszol arra
    ,hogy a beteg BSE ellen egy percet sem játszott szegedi játékos ott van az ALL-STAR NŐI VÁLOGATOTTBAN??!! A "PÉCSI Russai PETRA pedig nincs??!!”
  • 2. Rush 2008. március 01. 11:14
    „"ejha"-nak ELŐSZÖR!! Jó lenne,ha befejezné ezeket a "hozzászólásokat" nagyon kulturátlan,buta lehet ez-az "ejha" de még le is írja!!Nagyon sok város örülne,ha ilyen JÓ SZELLEMŰ Magasan Képzett NŐI Kosárlabda CSAPATA Lenne!!SZÉGYEN MAGA AZ "EJHA"”
  • 1. ejha 2008. február 29. 08:46
    „400 nézőnek első osztályú csapat??? ez is csak szegeden lehet!