2017. 07. 24. hétfő - Kinga, Kincső 21°C | 34°C Még több cikk.

Remekül rajtoltak a Csongrád megyeiek

A labdarúgó NB III-ban igazán kitettek magukért a Csongrád megyei csapatok. A Hódmezővásárhelyi FC a Túrkevét hazai környezetben, míg az Algyő a Mezőtúrt idegenben győzte le magabiztosan.
HFC–Túrkeve 5–1 (3–0)
Vásárhely, 300 néző. Vezette: Czirbuly.
HFC: Bíró – Mészáros, Dálnaki, Pécsek, Keller – Szűcs, Antal, Nagy A. (Sipos), Gyenes (Varga M.) – Katona (Rácz D.), Bernáth. Edző: Kolozsvári János.
Túrkeve: Kiss – Balla, Rónyai, Tóth, Sólyom – Kormos, Kun, Lovas, Debreczeni – Kui, Varga (Ökrös). Edző: Csillag László.
Gólszerzők: Bernáth (3), Katona, Szűcs, ill. Kui.

Már hetekkel a bajnoki rajt előtt dörzsölték a tenyerüket a vásárhelyi drukkerek. Bizakodtak, mert úgy látták, jó kis csapatot hozott össze a klubvezetés. Kolozsvári edző örömmel fogadta egykori makói játékosait: Dálnakit, Gyenest, Bernáthot.

Az előzetes esélyeknek megfelelően a vásárhelyi gárda rögtön a kezdés után támadólag lépett fel. A HFC rohamaival nem tudott mit kezdeni a Túrkeve, amely az első negyedóra végén már kétgólos hátrányban volt. Korszerű, remekül felépített akciók végén mindkét gólt Bernáth szerezte. A villámgyors támadó nagyon élt a pályán, a vendégek legtöbbször csak a hátát nézhették. A hazaiak jó kezdése megrogyasztotta a vetélytársat, akinek a baját csak tetézte Katonának a 30. percben lőtt gólja. Már az első félidőben eldőlt a három pont sorsa.

A szünet után sem futballozott rosszul a Vásárhely, de ekkor már nem volt annyira gördülékeny a játéka. Bernáth gyorsasága megint gólt eredményezett, majd a túrkeveiek szépítését követően az 5–1-es végeredményt pompás támadás végén Szűcs állította be.
Kolozsvári János: – A győzelemnek azért örülök különösen, mert a HFC négy év után most nyert először bajnoki rajton.
Jók: Bernáth, Dálnaki, Katona, Szűcs, ill. Kui.

Mezőtúr–Algyő 0–3 (0–2)
Mezőtúr, 250 néző. Vezette: Laczkó.
Mezőtúr: Tőke – Szőke, Sőrés L., Barna, Sőrés Zs. (László) – Dóczi (Petykó), Hídvégi, Nagy G., Mester (Varga) – Horváth, Moldván. Edző: Csalánosi Miklós.
Algyő: Dénes – Sümeghy, Krisztin, Kothencz, Krucsó – Juhász (Daróczi), Varga N. (Sebők), Krajczár, Végh – Pálinkó, Retek. Edző: Lóczi István.
Gólszerzők: Pálinkó (2), Retek.

Ilyen bajnoki nyitányról álmodozhat minden edző. Mert annál mi kellene jobb, mint hogy a csapata már az első negyedórában két góllal vezet. Az alaposan átalakult és megfiatalodott Algyő Mezőtúron így tett. Az ötödik percben Krucsó ugratta ki Pálinkót, aki a kifutó kapus mellett helyezett a kapuba, 0–1. A 10. percben az új szerzemény, Végh végzett el szabadrúgást, beadására Pálinkó érkezett, és a labdát a hálóba bólintotta, 0–2. A folytatásban a félidő második felében magára talált a hazai gárda, de nem tudta feltörni a vendégek védelmét. Felváltva uralta a játékot a két csapat, az Algyő őrizte az előnyét, míg a Mezőtúr görcsösen igyekezett hátrányából faragni. Ez nem sikerült, sőt a 85. percben a megszűnt FC Szegedből érkezett Retek lövése is utat talált a kapuba, 0–3.
Lóczi István: – Kezdetnek nem volt rossz, de azért bőven akad még min javítani.
Jók: Horváth, Moldván, ill. Kothencz, Krajczár, Pálinkó, Retek.

További eredmények: Békéscsaba–Gyula 3–0, Monor–Szarvas 2–0, Sarkadkeresztúr–Kiskunhalas 0–2, Dabas–Cegléd 1–2, Szolnoki Spartacus–Örkény 3–1.

Amatőr vízilabdatorna

Tegnap délután fél háromkor megkezdődött a szentesi uszodában a tizennegyedik Sas-torna. Az amatőr… Tovább olvasom