2017. 04. 28. péntek - Valéria 14°C | 23°C Még több cikk.

Rókusi kosaras aranyérem

Országos diákolimpiai bajnok lett a szegedi Rókusi Általános iskola fiú kosárlabdacsapata. A Tisza-partiak a döntőben a Mezőberényt győzték le.
A szegedi Rókusi Általános Iskola fiú kosárlabdacsapata a tavalyi döntő után – amelyen az 5. helyen végzett – az idén is bejutott a legjobbak közé. A fináléban hatalmas sikert aratva az első helyet szerezte meg! A III. korcsoportos (5–6. osztályosok) diákolimpiák történetében szegedi iskola a fiúk között még nem ért el ilyen remek eredményt.

Az első mérkőzésen mutatott gyengébb játékát feledtetve a folytatásban magabiztos győzelmeket arattak a rókusisok, majd a döntőben visszavágtak a Mezőberénynek.

Eredményeik, csoportmeccsek: –Mezőberény 52–58, a rókusiak legjobb dobói: Varga Z. (16/3), Szarka D. (13/3), Iváncsics E. (12); –Kaposvár 56–28, l. d.: Sáró Zs. (12), Varga Z. (10), Kubik Zs. (8), Mészáros Á. (8); –Sopron 67–43, l. d.: Iváncsics E. (25/6), Nagy R. (11), Szarka D. (11), Varga Z. (8); az elődöntőben: –Kecskemét 77–56, l. d.: Varga Z. (24/3), Iváncsics E. (22), Sáró Zs. (17); a fináléban: –Mezőberény 55–50, l. d.: Varga Z. (22), Iváncsics E. (12).

A torna válogatottjába a rókusi suliból Varga Zalánt és Iváncsics Endrét is beválasztották.

A bajnokcsapatban játszottak: Nagy Richárd, Sáró Zsombor, Szarka Dávid, Rékasi Szabolcs, Varga Zalán, Kubik Zsombor, Iváncsics Endre, Kincses Márk, Mészáros Ákos, Németh Krisztián, Tamás Alex, Horváth Róbert; edzők: Polányi Géza és Sági Ákos, testnevelő: Guba Pál.

Farkas Zsolt jobb, mint Hamilton

Hatalmas közönségsikert aratott a Ruzsán megrendezett roncsderbi országos bajnokság. A tegnapi… Tovább olvasom