2017. 01. 21. szombat - Ágnes -11°C | 0°C Még több cikk.

Rossz játékért is három pont járt a Makónak

A labdarúgó NB II keleti csoportjában a Makó hazai pályán 3–1-re legyőzte azt a Békéscsabát, amely 0–0-nál 11-est hibázott, és rengeteg helyzetet kihagyott. Sebaj – mondhatták erre a makóiak.
A találkozó három pontjának sorsát már az első félidőben eldönthette volna – a Békéscsaba. Az a vendégcsapat, amely az ötödik percben Pozsár révén kihagyott egy tizenegyest, majd a 18. és a 38. percben Sajben, valamint Ursz révén százszázalékos ziccert hibázott el. Ehelyett – a hazai szurkolók legnagyobb örömére – a Makó jól gazdálkodott helyzeteivel, és az adódó kevésből előbb Magyar, majd Bány találatával magabiztos előnyhöz jutott a szünet előtt. Ilyen játék ez a futball! – jegyezték meg a hazai drukkerek a pihenő alatt. És igazuk volt, mert minden másképpen alakulhatott volna, ha bemegy a büntető.

Lila hagyma, lila hagyma! – a második játékrész első említésre méltó eseménye a békéscsabai szurkolók ezen buzdítása volt. A vidám rigmus osztatlan sikert aratott hazai és vendégoldalon egyaránt. Mindebből viszont ki lehet találni, bizony nem sok minden történt a találkozó ezen szakaszában. Kivéve, hogy Szőts játékvezető kétpercenként vette elő a sárga kártyát a zömében elkésett szerelések után. A hajrá azért izgalmasra sikeredett, és Maróti gólja, Borbély kiállítása, valamint az egykori makói Bernát szépítő találata elterelte a figyelmet a korábbi időszak eseménytelenségéről.

Kolozsvári János: – A játékunk bőven hagyott kívánnivalót maga után, de a három pont megvan!

További eredmények: Kazincbarcika–Ferencvárosi TC 1–1, Cegléd– ESMTK 3–1, Debrecen II.–BKV Előre 3–4, Szolnok–Tököl 3–0, Baktalórántháza–Jászberény 4–2, Vecsés–Bőcs 1–1, MTK II.–Vác 1–1.

A mérkőzés jegyzőkönyve

Makó–Békéscsaba 3–1 (2–0)

Makó, 600 néző. Vezette: Szőts.
Makó: Czirbus 6 – Rakonczai 6, Szamosszegi 6, Magyar 5,5, Gévay 5,5 – Csamangó 5, Varga R. 7, Molnár V. 6,5, Bány 7 – Schreiber 7,5, Maróti 6. Edző: Kolozsvári János.
Békéscsaba: Schvarcz – Rubus, Szenti, Brlázs (Tóth-Kovács, 79.), Horváth T. – Sajben, Závoda, Borbély, Ursz – Ábel (Bernát, 55.), Pozsár. Edző: Kiss János.
Csere: Csamangó helyett Kulacsik (5) az 53., Ábel h. Bernát az 55., Rubus h. Nagy R. a 64., Varga R. h. Podonyi a 72., Brlázs h. Tóth-Kovács a 79., Schreiber h. Hadár a 82. percben.
Gólszerzők: Magyar a 10., Bány a 34., Maróti a 75., Bernát a 80. percben.
Sárga lap: Csamangó az 5., Rubus a 26., Gévay a 39., Brlázs a 47., Borbély az 59., Varga R. a 61., Závoda a 63., Pozsár a 77., Borbély a 79. percben.
Kiállítva: Borbély a 79. percben.

Az első makói gólnál a labda a vonal mögött: Magyar örömében is a magasba ugrott. Fotó: Frank Yvette
Fotó: Frank Yvette

Góltörténet

10. perc: Bány hatalmas bedobása után a 16-oson belüli tömörülésben valakinek a fején megcsúszott a játékszer, Magyar pedig négy méterről besodorta a labdát a kapuba, 1–0.

34. perc: Bány ugratta ki Schreibert a bal oldalon, aki rávezette a labdát Brlázsra, egy csel után befelé passzolt, ahol Bány a bal lábára engedte a labdát, majd erőből, középről a hálóba tüzelt, 2–0.

73. perc: ide-odapattogott a labda a 16-oson belül, amely végül Maróti elé került, aki egy lövőcsel után a bal alsóba gurított, 3–0.

80. perc: egy jobb oldali támadás után Bernáth kilőtte a jobb alsót, 3–1.

Szentesen nagyon várják a győzelmet

Szomorúan néznek a szentesi futsalkedvelők az NB I-es bajnokság tabellájára. Játékos, vezető és… Tovább olvasom