2017. 11. 18. szombat - Jenő 4°C | 8°C Még több cikk.

Rövidhírek, 2010. 01. 13.

Spanyol sikerek

A Dakar-rali 10., tegnapi szakaszán a motorosoknál a spanyol Marc Coma, míg az autósoknál honfitársa, az éllovas Carlos Sainz győzött. A mezőny a chilei La Serenából Santiagóba hajtott: a teljes táv 568 km, míg a mért szakasz hossza 238 km volt.

Eredmények, autósok: 1. Carlos Sainz (spanyol, Volkswagen) 3:01:05 óra, 2. Stéphane Peterhansel (francia,BMW) 28 másodperc hátrány, 3. Mark Miller (amerikai, Volkswagen) 1:02 perc hátrány. Összetettben: 1. Sainz 36:34:45 óra, 2. Nasszer al-Attijah (katari, Volkswagen) 10:06 perc hátrány, 3. Miller (amerikai, Volkswagen) 28:19 perc hátrány.

Motorosok: 1. Marc Coma (spanyol, KTM) 3:10:43 óra, 2. David Fretigné (francia, Yamaha) 2:06 perc hátrány, 3. Helder Rodrigues portugál, Yamaha) 2:36 perc hátrány. Összetettben: 1. Cyril Despres (francia, KTM) 39:15:59 óra, 2. Pal Anders Ullevalseter (norvég, KTM) 1:22:49 óra hátrány, 3. Francisco López (chilei, Aprilia) 1:24:07 óra hátrány.
Szerdán Santiagóból az argentin San Juanba hajt a mezőny, az út teljes távja 434 km lesz, ebből 220 km a mért szakasz hossza.

Morgolódó szerbek

Elégedetlenek a szerb szövetség képviselői a nyári labdarúgó-világbajnokságon a küldöttség számára kinézett szállodával. A Press című napilap tegnapi kiadása szerint a Johannesburg közelében lévő Lakes Hotel és Konferenciaközpont nem üti meg a dél-afrikai szervezők által ígért színvonalat. A létesítmény vezetése közölte, hogy a hónap végéig megszünteti a problémákat, köztük a bűzt és a koszos falakat is. Ellenkező esetben a szerbek másik szálláshelyet választanak a felkínált 52-ből.

Két év eltiltás

A Nemzetközi Atlétikai szövetség (IAAF) két évre eltiltotta Rasid Ramzi bahreini középtávfutót, aki a 2008-as pekingi olimpián adott pozitív doppingmintát. A kétszeres világbajnok versenyző 1500 méteren győzött a nyári játékokon, ám később kiderült, hogy az eritropoetin (EPO) harmadik generációs változatát, a CERA-t használta. A 2005-ös helsinki vb-n 800 és 1500 méteren is aranyérmes futótól pekingi medálját tavaly novemberben vette vissza a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB).

Döntetlen

A jövő héten kezdődő hazai rendezésű Európa-bajnokságra készülő magyar futsal-válogatott Debrecenben barátságos mérkőzésen döntetlent játszott a finn együttessel. Magyarország–Finnország 5–5 (3–1), a magyar csapat gólszerzői: Madarász (2), Lódi (2), Trencsényi. A két csapat ma Nyíregyházán is összecsap egymással.

Nyert a címvédő

A  címvédő egyiptomi válogatott győzelemmel kezdett az angolai rendezésű labdarúgó Afrika-kupán. C csoport: Egyiptom–Nigéria 3–1 (1–1), gólszerzők: Moteb (34.), Ahmed Hasszan (54.), Nagui (87.), ill. Obasi (12.).

Beton-vereség Belgrádban

A férfi vízilabda Interliga-sorozat első számú esélyese, a Partizan Beograd hazai medencében négy… Tovább olvasom