2016. 12. 08. csütörtök - Mária -5°C | 3°C

Rövidnek bizonyult a vendéghajrá

A szlovéniai Celjében kikapott a Szeviép-Szeged női kosárlabdacsapata. Az Európa-kupa C csoportjának negyedik fordulójában a Tisza-partiak hajrája kevésnek bizonyult, a hazaiak kilenc ponttal, 71–62-re nyertek.
ZKK Celje (szlovén)–Szeviép-Szeged 71–62 (22–17, 16–11, 19–14, 14–20)
FIBA Európa-kupa női kosárlabda-mérkőzés, C csoport, Celje, 300 néző. Vezette: Licsina (szerb), Jovovic (horvát).
Celje: Jurse 11/9, ERKICS 16, Csonkova 2, Laskova 14, LIBICOVA 17. Cserék: Radulovics 9/3, Kubatova, Komplet, Prsa 2, Jereb. Edző: Boris Zrinski.
Szeviép-Szeged: Izsák 10, Török 8/6, Mészáros 6/3, VUKOVICS 12, Kajdacsi. Cserék: RUSSAI 16/6, Szlimák 3, Pungor 7/6. Edző: Zseljko Dokics.
Kipontozódott: Mészáros (a 31. percben).

Izsák (labdával) tíz pontig jutott Celjében. Fotó: Schmidt Andrea
Vérbeli kosárcsarnokkal rendelkezik az ötszörös szlovén bajnok ZKK Merkur Celje együttese. Kihúzható lelátók, az NBA- ben megszokott eredményjelző: szóval szuper kis létesítményben játszhatnak. A csapatuk a csarnokuknál annál gyengébb, hiszen a FIBA Európa-kupában eddig három vereséget szenvedett. A szerb, egykori kétes „hadvezér", Arkan kedvesének, Cecének a slágerei bömböltek a hangszóróból, megpróbálva alaphangot adni a hazaiaknak.

Szegeden nem mindennapi izgalmak közepette, hosszabbítás után nyert a Szeviép, 77–75 volt Zseljko Dokics tanítványainak. Nem volt félelmetes hangulat a csarnokban, csendben figyelt a celjei drukkerhad. A két szlovén center pontjaival 7–0-ra ellépett a Merkur, Török hárompontosa a legjobbkor jött, amely felébresztette a társakat. Sajnos Laskova és Libicova továbbra is remekelt, az 5. percben 11–5 állt az eredményjelzőn. Mivel ez egy gimnáziumi csarnok, így egy időkérés alatt pont becsöngettek. Még jó, hogy nem meccs közben…Török második triplája, majd Mészáros távoli kosara után már csak egy volt „közte", 15–14. Nem sikerült az egyenlítés az első negyedben, pedig megvolt rá minden esély, szerencsére azonban a Celje sem lépett meg, 22–17.

Nem volt kosáreső a második negyed elején. A hazaiak egy, míg a vendégek mindössze két pontot szereztek öt perc alatt. Felébredt a Celje, egy 5–0-s sorozatot produkált, 28–19-re elhúzott. Jött is Dokics időkérése. A hajrában áttért a zónavédekezésre a Szeged, ez azonban nem váltotta be a hozzáfűzött reményeket, húsz perc után 38–28-ra vezetett a Merkur.

Erkics pontjaival indult a második félidő, majd Laskova megsérült. Izsák zsinórban négy pontot szórt, de így is maradt a biztos hazai vezetés, 46–34. Sehogy sem akart összeállni a Tisza-partiak védekezése, sőt még Licsina sporttárs is elég érdekes felfogásban bíráskodott. Semmi sem sikerült, biztos dobások maradtak ki. Az idő pedig vészesen fogyott, 27. perc: 48–34. A hajrában sem javult a helyzet, magabiztos, 57–42-es vezetéssel zárult a harmadik tíz perc.

Mészáros egyből kipontozódott a negyedik negyed elején. Ezután következett egy 5–0-ás vendégroham, ordított is egyből Boris Zrinski. Visszajöttek a remények, 57–47. Sőt Pungor szenzációs játékának köszönhetően a 33. percben már 57–52 volt az állás. Hihetetlen akarással játszottak a szegediek, Izsák labdát csent, majd értékesítette a ziccert, 57–56. Parádés hajrát nyitott a Szeged. Fokozódtak az izgalmak. Már csak két perc volt hátra, 65–62 volt a ZKK-nak. És jött a horvát Jovovic. A furcsa ítéleteivel. Sajnos nagyban hozzájárult, hogy nem sikerült fordítani, így a hazaiak megszerezték a sorozatban az első győzelmüket.

Zseljko Dokics: – Nagyon sajnálom, hogy csak az utolsó negyedben játszottunk jól, mert győzelmi esélyeket szalasztottunk el.