2017. 11. 19. vasárnap - Erzsébet 0°C | 8°C Még több cikk.

Rövidpályás gyorskorcsolya vb: négy magyar Sanghajban

Négy magyar versenyző áll rajthoz Sanghajban a rövidpályás gyorskorcsolya világbajnokságon.
Négy magyar versenyző, Heidum Bernadett, Lajtos Szandra, Knoch Viktor és Oláh Bence áll rajthoz Sanghajban a rövidpályás gyorskorcsolyázók péntektől vasárnapig tartó világbajnokságán.

A csapat már múlt hétvégén elutazott Kínába, s Darázs István csapatvezető arról tájékoztatta az MTI-t, hogy a nőknél az eredeti tervek szerint a januári Európa-bajnokságon 500 méteren bronzérmet nyert Keszler Andrea indult volna Heidum mellett a vb-n, a szezonzáró hollandiai Világkupán azonban megsérült, s nem sikerült tökéletesen felépülnie.

"Bernadett az egész idény legjobban szerepelt magyarja volt, most is elsősorban tőle várjuk a jó eredményt, Szandra esetében abban bizakodunk, hogy legerősebb távján, 500 méteren nyújt majd jó teljesítményt" - tette hozzá Darázs arra utalva, hogy januárban Heidum az Eb-n 1000 méteren ezüstérmet nyert, összetettben negyedik lett, a Világkupákon pedig rendre ő érte el a legjobb eredményeket.

A 2006-os torinói téli olimpián 1500 méteren 5. Knoch legutóbb tavaly decemberben, a Japánban rendezett Világkupán versenyzett egyéniben, azóta csak váltóban állt rajthoz, Bánhidi Ákos, a magyarok edzője abban bízik, hogy a pécsi korcsolyázó ezúttal régi formájában szerepel majd a vb-n.

Oláh Bencének ez lesz az első felnőtt vb-je, számára elsősorban a tapasztalatszerzés a fontos, igaz, a Világkupákon már többször szembekerült a tengerentúli mezőnnyel.

A vb pénteken az 1500 méteres egyéni versenyekkel, valamint a női váltók elődöntőjével kezdődik. Szombaton az 500-as futamokra és a férfi váltók elődöntőire kerül sor, vasárnap az 1000 méteres versenyeket, a 3000 méteres szuperdöntőket, valamint a váltók fináléit bonyolítják le.

• 3. kilo 2012. március 12. 15:18
    „Szellel szemben nehez... meg mindig ez a jelenlegi idok legsikeresebb magyar teli olimpiai sportja. Talan okosabban kellene osztani a penzt, ami a focinak morzsa, az itt evekre elegendo lenne...”
  • 2. racionalitás? 2012. március 08. 16:23
    „Látom-- ismered őket....Viktor nem tudom milyen formában van...Berni tényleg jó VOLT......de egyébként is FUTOTTAK MÉG KATEGÓRIA IS KELL.....----MERT GYORSAN VÉGE LENNE ---ÍGY VAN EZ MÁS SPORTÁGAKBAN IS......mondjuk ott nem százan sportolnak az egész országból..6 és 35 év között--fiúk-lányok együtt!!!...így legalább elférnek a pályán!”
  • 1. kilo 2012. március 08. 13:46
    „Eh... Berni 16-ban, Szandra kozepmezony, Viktor elverzik hamar, O.Bence meg hamarabb.”

Kézilabdasulit tartott a Pick Szeged

Magabiztos győzelemmel harcolta ki a magyar kupában a legjobb négy közé jutást a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata. Skaliczki László mesteredző együttese 3000 néző előtt 29–16-ra győzött. Tovább olvasom