2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 8°C

Rubin visszatért és szomorkodott: Szedeák-Sopron 86-74

A Naturtex-SZTE-Szedeák végig kézbentartotta a meccsét a Sopron ellen, és megszerezte első sikerét a szezonban.

Naturtex-SZTE-Szedeák-Sopron 86-74 (18-18, 29-16, 15-13, 24-27)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 5. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Papp, Gorka, Márton.
Szedeák: DRAHOS 16, LEVY 17, IVOSEV 22/3, Dukics 11/3, Tanács 8. Csere: Kiss Zs. 9/9, Molnár M. 1, Vida 2. Vezetőedző: Fodor Péter.
Sopron: Thomas 9/6, Rubin 11, MOLNÁR A. 18/6, Gombás 7/3, Egemonye 6. Csere: Keresztes 9, Boldizsár 5/3, Vesztergom 9/3. Vezetőedző: Horváth Imre.
Kipontozódott: Egemonye (29.), Dukics (37.).

Fodor Péter: - Jó védekezésünk alapozta meg első győzelmünket, továbbá az, hogy a hullámvölgyekből mindig akadt valaki, aki kihúzta a csapatot.

Horváth Imre: - Ennyi hibával, idegenben nem lehet meccset nyerni.

IV. negyed (86-74)

10. perc: Ivosev triplájára Vesztergom felelt 78-68. Ez már meglesz! Thomas büntető, Levy dupla 82-69. Thomas tripla 82-72. Ivosev büntetők, Drahos ziccer, zúg a "Szép volt, fiúk!", Thomas még betalál, de kit érdekel! 86-74-re nyert a Naturtex-SZTE-Szedeák!

9. perc: Molnár András ziccere. Ha ő nem lenne, a Sopron sem... 75-66.

8. perc: Drahos mindkét büntetője bent 75-64. Tanács ront tiszta helyzetben, Keresztes ellépi.

7. perc: soproni időkérés 3:52-vel a vége előtt. Dukicsnak fújnak be egy faultot, az ötödik neki, végleg lejön. Levy blokkolja Rubintripláját!

Szedeák-Sopron 86-74. Fotó: Karnok Csaba (galéria)

6. perc: Drahos megy neki kis híján Vesztergomnak, de aztán lenyugszik, bevág két büntetőt 71-61. Boldizsár tripla 71-64. Kiss Zsolt hármasa rövid. Ivosev emberről 73-64.

5. perc: Keresztes kosara után Fodor Péter rugdossa a kispadot. Feszült kis meccs 69-61.

4. perc: Rubin zsákol, Fodor Péter időt kér 66-57. Molnár A. szerez labdát és zsákolja be, meleg lehet a vége 66-59. Szegedi időkérés. Kiss Zsolt tripla, nagyon kellett 69-59.

3. perc: Levy sapkája Keresztesnek, másodjára viszont bedobja, a büntetőt is 66-55.

2. perc: Vesztergom hármas, máris 64-52. Levy büntetők 66-52.

1. perc: Dukics remek kosarával 64-47. Keresztes 64-49.

III. negyed (62-47)

10. perc: Boldizsár ront triplát, majd üt be egy sportszerűtlent, Vida két büntetője jó 60-45. Levyre fújnak faultot, senki nem érti. Vesztergom bedobja mindkettőt, Levy dobása a dudaszóvel egyszerre szédül be 62-47.

F
Fodor Péter nem lehet nyugodt.
Fotó: Karnok Csaba

9. perc: öt perce nem dobtunk kosarat, Gombásé bezzeg tripla. Egemonye pontozódik ki. Molnár Miklós egy büntetője jó 58-45.

8. perc: Molnár A. kosár, nekünk nincs szerencsénk. Drahos kap pihenőt, Vida a helyén 57-42.

7. perc: Molnár Miklós először a pályán. Rubinnal szemben védekezik.

6. perc: mindkét oldalon sok a hiba, két ziccert is kihagyunk. Időkérés.

5. perc: Drahos küzd és esik nagyot. Levy dobása jön le.

4. perc: tripla Dukicstól, dupla Gombástól 57-40.

3. perc: Levy, majd Egemonye, utóbbi zsák 54-38.

2. perc: Kiss Zsolt kiharcol egy személyit, majd beszór egy triplát 52-36.

1. perc: Rubin kosara nyitja a második félidőt és egyben a harmadik negyedet 47-36.

A szünetben a Szedeák utánpótláscsapatai szórakoztatják a nézőket. Aranyosak, ügyesek.

II. negyed (47-34)

10. perc: Molnár András 45-32. Ivosev büntetők, Egemonye a palánk alól 47-34. Ez a félidő, magabiztos szegedi vezetés.

9. perc: Kiss Zsolt remek asszisztját Tanács dobja be, Ivosev büntetőői is jók 45-30. A legnagyobb különbség.

Levy beindul.
Levy beindult.

8. perc: Ivosev, Boldizsár, majd Drahos kígyózása 41-28. Egemonye kosár plusz büntető, utóbbi rossz 41-30.

7. perc: soproni időkérés. Ivosev büntetői is jók, 11/11-et dobtunk eddig a vonalról 34-26. Kiss Zsolti első triplája süllyed el, 37-26.

6. perc: Molnár András triplája, Rubiné kettőt ér, pedig be sem ment - leszálló ágban ütötte el Ivosev 31-24. Technikai a szegedi kispad ellen, Molnár A. mindkettőt kihagyja. Drahos bezzeg bedobja, baj viszont, hogy Ivosev is három hibával áll 33-26.

5. perc: Drahos nagyot játszik, Rubin pedig beüti harmadik faultját. Egyik sem baj. Drahos büntetők 31-19.

4. perc: Rubin csak egy büntetőt dob be, Ivosev meg egy duplát, közte tíz 29-19. Zúg a hajrá, Szeged!

3. perc: Levy belejött, ez biztató, mert a múlt héten is lassan melegedett be az amerikai 27-18.

2. perc: végre Levy is beköszön 22-18. Majd megint, ez faulttal. Soproni időkérés. A büntető is jó 25-18.

1. perc: Kiss Zsolt száll be. Ivosev tartja remek formáját 20-18.

I. negyed (18-18)

10. perc: Ivosev teszi meg ugyanezt, Molnár András zsákol 18-16. Egy tizeddel a vége előtt ütünk oda (de minek?), Keresztes dobhat kettőt. Iksz a negyed 18-18.

9. perc: Ivosev osztja le Dukicsnak, ő beemeli, először vezetünk 16-14.

8. perc: mondani sem kell, mennyire kellene a Szedeáknak a siker, hiszen a következő három meccsen, a Falco, a Kecskemét és a Körmend ellen nem lesz esélyes. Ivosev és Tanács tesz ezért, egyenlítünk 14-14.

7. perc: Rubin első soproni kosara az újszegedi sportcsarnokban 8-12. Drahos két büntetője jó 10-12. Rubin tripla, de csak kettő ér szerencsére. Szegedi időkérés 10-14.

6. perc: Thomas második triplakísérlete is bent, de ezt meg is adják 6-10. Dukics büntetői bedöcögnek 8-10.

K
Tanács: küzdés van.

5. perc: Ivosev repül, zsákol, de belefújtak. Tanács a palánk alól 6-7.

4. perc: Egemonye büntetői, mindkettő rossz. Dobhat legközelebb is. Tanácsé a hálót érintve pörög ki, Molnár András kosár plusz büntető, utóbbi rossz 4-7.

3. perc: Thomas triplája bent, de Egemonyéra 3 másodpercet fújnak. Drahos estében 4-5.

2. perc: szerb összjáték után Dukics egyenlít 2-2. Az első Molnár-kosár, Andrásé 2-4.

1. perc: a Sopron hozza el a labdát, Gombásé az első kosár 0-2.

18.26: az eddigi legérdekesebb felfedezésünk, hogy a három Molnár fiú közül csak Bence feketehajú. Azért ennél több izgalom is lesz még a meccsen.

18.24: a legszebb nevű vendégcsapat érkezett: Kis Rába-menti Takarék Soproni Kosárlabda Club.

18.22: a soproniaknál Rubin mellett a tavaly még pécsiként szereplő nigériai Egemonye, valamint az amerikai Thomas alkotja a légiós triót. Lehet, hogy csak a szívünmk mondatja, de ennél a szegedi hármas picivel eőrsebbnek tűnik.

18.16: a két csapat legutóbbi, újszegedi sportcsarnokbeli meccse emlékezetes szegedi sikert hozott. Átélné újra? Itt megteheti!

18.08: köszöntünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból. Zajlik a bemelegítés, már sokadszor a történelemben Molnár-Molnár testvércsata várható. Kicsit furcsa Janou Rubint a vendégoldalon látni, reméljük, nem érzi majd otthon magát egykoi "otthonában".

A Szedeák–Sopron összecsapásokat már tavaly is a három Molnár testvér, a Szegeden játszó Miklós és Bence, valamint a Sopronban pattogtató András különös találkozójaként harangoztuk be. Ez a helyzet idén is fennáll, ám ezúttal egy másik soproni kosaras szegedi visszatérése is érdekesnek ígérkezik.

Janou Rubin tavaly közönségkedvenc volt Szegeden, alázatos és ponterős játéka miatt hamar megkedvelték a drukkerek. A csapattársainál is népszerű volt, nemcsak remek játéka, hanem megnyerő személyisége miatt is. Rubin megtartására a nyáron többször is tettek kísérletet Szegeden, ám az amerikai légiós végül Sopronban kötött ki, idén eddigi négy bajnokiján 13,8 pontot átlagolt.

Jöhet a Sopron! A Naturtex-SZTE-Szedeák teljes kerettel készül a mai bajnokira. Fotó: Frank Yvette
Jöhet a Sopron! A Naturtex-SZTE-Szedeák teljes kerettel készül a mai bajnokira.
Fotó: Frank Yvette

Ezúttal bízunk benne, még ennyire sem telik tőle az újszegedi sportcsarnokban, ahol Rubin posztján már második meccsére készül honfitársa, Jonathan Levy, a Naturtex új légiósa.

– Levy remek játékos, látszik rajta, sokat tud nekünk segíteni. A pontszerzés mellett a védekezés a legnagyobb erőssége, minden edzésen látszik, ahogy egyre jobban megtalálja a helyét a csapatban – mondta új csapattársáról Nebojsa Dukics.

Fodor Péter vezetőedző lapunknak elmondta, szükségük van arra, hogy a csapat megérezze a győzelem ízét – erre pedig kiválóan alkalmas lehet a Sopron elleni találkozó, amelyen a beteg Varga Dánielt kivéve minden játékos, így a Szolnok ellen kisebb agyrázkódást szenvedő Tanács Attila is pályára léphet.

Kettős győzelem, gólzápor: FTC-Szeged Beton 9-19

Gólzáporos mérkőzésen, kettős győzelemmel jutott a Theodora magyar kupa legjobb négy csapata közé a… Tovább olvasom