2016. 12. 04. vasárnap - Borbála, Barbara -5°C | 4°C

Sakkcsapat-vb: Lékó és Erdős remije, nyert a magyar csapat

A magyar válogatott 3-1-re nyert Egyiptom ellen a kínai Ningpóban zajló sakk-csapatvilágbajnokság hétfői, nyolcadik fordulójában, így az utolsó forduló előtt megőrizte esélyét az éremszerzésre.
A hazai sportági szövetség honlapjának beszámolója szerint a szegedi Lékó Péter remizett, Almási Zoltán világossal, Polgár Judit pedig sötéttel győzött Afrika nyeretlen képviselője ellen. A válogatott újonca, a makói Erdős Viktor döntetlennel mutatkozott be a vb-n.

A magyarok - akik a keddi, utolsó fordulóban Kínával mérkőznek - a tavalyi sakkolimpián szerzett negyedik (holtversenyes harmadik) helyezésnek köszönhetően 2001 óta először vehetnek részt ismét a rangos csapatversenyen.

Kínában a kilencfordulós, négytáblás körversenyen az olimpiai pontszámítást alkalmazzák, a győzelemért 2, a döntetlenért 1 pont jár. Az esetleges holtversenyt a táblapontok döntik el.

Egyiptom-Magyarország 1-3
Sakkcsapat-vb, 8. forduló.
Eredmények: Bassem Amin (2609)-Lékó Péter (2717) döntetlen,  Almási Zoltán (2726)-Essam el-Gindi (2510) 1-0,  Samy Soker (2475)-Polgár Judit (2699) 0-1,  Erdős Viktor (2613)-Mohamed Ezat (2430) döntetlen.

• 1. Jozsoci 2011. július 25. 17:24
    „Nem inkább Almási és Polgár győzelmével nyert a csapat??? Micsoda cím!”

Elkezdte az edzéseket a Szeged Beton - galériával

Két hónapos pihenő után hétfő délelőtt elkezdte a felkészülést a Szeged Beton bajnoki bronzérmes… Tovább olvasom