2017. 05. 26. péntek - Fülöp, Evelin 13°C | 22°C Még több cikk.

Salakmotor: sztárparádé, vendégsiker

Izgalmas versenyt és sztárparádét hozott a mórahalmi Polgármesterek Kupája salakmotorverseny, amelyen Mórahalom és Debrecen hétfős csapatai küzdöttek meg 15 futamon keresztül szombaton. A végén a vendégek örülhettek, akik 49–43-ra nyertek – a kupáról azonban csak a visszavágó dönt majd.
Gálameccs. Leginkább ez a szó illik a szombaton Mórahalmon, a Béróhögyi Sportközpontban megrendezett Polgármesterek Kupája salakmotorversenyre. Mert bár komoly tétje nem volt az eseménynek, a presztízsnek és a sportolókra jellemző győzni akarásnak köszönhetően nagy csatákat láthatott a kilátogató közel kétezer néző.

Néhány szóban a lebonyolításról: Mórahalom és Debrecen csapata versengett 15 futamon keresztül. Egy futamban négy motoros vett részt, az első három, a második kettő, a harmadik egy pontot kapott, a negyedik viszont egyet sem. Így vagy az egyik csapat nyerte meg az adott futamot 5–1-re, esetleg 4–2-re, vagy 3–3-as döntetlen született, az eredményeket pedig folyamatosan összeadták.

Fantasztikus versenyzőket sikerült Csongrád megyébe csábítani – svéd, orosz, lengyel, szlovén, dán és cseh menők is érkeztek. Elképesztő volt, ahogy az orosz Renat Gafurov körözött, az Európa-bajnok versenyző csak azért nem nyerte meg mind a négy futamát, mert az egyik során az élről kicsúszott. Jó volt látni a szegedi Magosi Norbertet is, aki egy hosszú sérülés után tért vissza. Mivel a tavaly októberi pályaavató versenyen nem ülhetett motorra, ő most avatta fel a mórahalmi ringet.

Debrecen legyőzte Mórahalmot a Polgármesterek Kupáján. (képgaléria)

A 23 éves Tabaka József megmutatta, miért ő Debrecen legnépszerűbb sportolója, megelőzve például a labdarúgókat vagy mondjuk Risztov Éva olimpiai bajnok úszót – a „tejfelesszájú" motoros a vendégek második legjobbja lett, úgy, hogy egy nappal korábban még Angliában versenyzett, és a versenyt megelőző éjszaka repült haza a szigetországból. Emellett jó volt látni azt is, hogy az egykori legenda, Tihanyi Sándor ötvenévesen is tartja a tempót a legjobbakkal, igaz, nem volt szerencséje: ahogy Nagy Patriknak, neki is akadtak technikai gondjai, nem is tudott minden futamot befejezni.

Gafurovhoz hasonló kaliber, hasonlóan nagy név a szintén kontinensbajnok svéd Magnus Zetterström, aki viszont nem tudott olyan magabiztosan versenyezni, mint az orosz. Ennek is köszönhető volt, hogy a debreceniek elhúztak a verseny közepén, már 30–18-ra is vezettek. A Mórahalom ekkor taktikai cserét hajtott végre, a tavalyi pályaavatót megnyerő dán Vissing pedig bizonyított. Mivel a következő futamában a második helyet szerezte meg, ez pedig csereként duplán számított, felzárkóztak a hazaiak.

Két futammal a vége előtt még volt esélye a fordításra a Mórahalomnak, ám nem tudtak közelebb zárkózni, így 49–43-as vendégsiker született a párharcban. Ez viszont csak az első felvonás volt – a felek Debrecenben is összecsapnak majd, és a két verseny dönt a kupa sorsáról.

– Gafurovval én is motoroztam korábban, mégsem ő, hanem Takaba József és Magosi versenyzése tetszett a legjobban. A tavalyi bevezető verseny után ez már a csúcskategória volt, örülök, hogy az eső előtt rendben végigmehetett a program – mondta Nagy Róbert főszervező.

• 1. qrumpli 2013. május 14. 05:23
    „Talán egyszer szegednek is lessz olyan polgármestere aki szereti a technikai sportot!”

Szeged 2011: versenyben az élbollyal

Sorrendben harmadik győzelmét aratta a Szeged 2011 a labdarúgó NB II Keleti csoportjában, miután a… Tovább olvasom