2017. 03. 31. péntek - Árpád 5°C | 17°C Még több cikk.

Sebők magyar retesze

Tegnap megkezdődött Szegeden az utánpótlás csapat Európa-bajnokság. Az U15-ös magyar gárda (a szegedi Sebők Benedek vezérletével) győzelemmel, míg az U17-es együttes vereséggel kezdte a szereplést.
Két szegedi fiatalembernek, Vas Máténak és Hoffmann Péternek, illetve egy lánynak, Balázs Andreának tegnap jó korán kellett kelnie. Ebben talán nincs semmi meglepő, hiszen más is ezt teszi, de a három szegedi fiatal számára mégis más volt a péntek reggel. Életük eddig legnagyobb versenyére, a szegedi utánpótlás csapat Head Európa-bajnokságra készültek. Az U17-es válogatott két Tisza SE-s tagja nem volt éppen szerencsés helyzetben. Az első meccsükön éppen a címvédő németek ellen kellett pályára lépniük.

Nos, azt már előzetesen Colin White szövetségi kapitány – a Tisza SE vezetőedzője az angol szakember – is tudta, hogy a germánok ellen nem sok esély van. Egyedül a Platán SE fallabdása, Balázs Andrea (kétszer csak 9:7-re kapott ki) tudott szoros szetteket játszani. Vas és Hoffmann (mindketten a harmadik szettben játszottak jól) küzdött, de fejet kellett hajtaniuk a nagyobb tudás előtt. A németek esélyeshez méltón 3–0-ra nyertek. Szerencsére lesz még lehetőség a javításra.

Az U15-ös válogatott a nagyok meccse után a svájciak ellen kezdte a szereplést. A szakemberek titkon azt várják a fiataloktól, hogy a legjobb nyolc közé kerüljenek. Sebők Benedek, a Tisza SE kitűnősége remekelt: a fiatal tehetség esélyt sem hagyott svájci riválisának, Kurzweilt 9:1, 9:6, 9:6-ra verte. Gubi vereséget szenvedett, szerencsére azonban Farkas Fatima is nagyszerűen játszott (9:1, 9:4, 9:4), így a továbbjutás szempontjából fontos győzelmet aratott a magyar válogatott, 2–1-re nyerte a rangadót.

Eredmények, U17: Magyarország–Németország 0–3 (Vas–Kandra 0:3, Hoffmann–Rohmüller 0:3, Balázs–Sedlmeier 0:3).
U15: Magyarország–Svájc 2–1 (Farkas–Rehman 3:0, Gubi–Ragel 0:3, Sebők–Kurzweil 3:0)