2017. 08. 21. hétfő - Sámuel, Hajna 14°C | 24°C Még több cikk.

Sík Európa-bajnok

Belgrádban rendezték az U23-as, valamint ifjúsági kajakosok és kenusok Európa-bajnokságát. A Démász-Szegedi VE-ből Sík Márton K2 500 m-en aranyérmet szerzett.
Öt szegedi versenyző vett részt Szerbia fővárosában, Belgrádban az U23-as és ifjúsági korosztály kajakos, valamint kenus Európa-bajnokságán. Ezer méteren a kenus Csurka Gábor volt érdekelt, aki Schuck Gergellyel párban kilencedik lett.

Ötszáz méteren már jobb helyezések jutottak a Démász-Szegedi VE fiataljainak: a felnőttek mezőnyében is bizonyító Sík Márton Boros Gergellyel alkotott kajakos duója nem talált legyőzőre. A szintén kajakos Tóth Róbert a kvartettek mezőnyében negyedikként ért célba. Csurka a rövidebb távon is érdekelt volt Schuckkal, és egy helyet javítva az előző távon elért eredményükön kenupárosuk nyolcadik lett.

Az egész esemény zárószáma a férfi K4 500 m-es döntő volt, amelyben a magyar egységben Varga Norbert és Dobos András képviselte a szegedi színeket. Hajójuk sajnos csak a hatodik helyen ért célba.

A magyar csapat 1000 m-en három arany- és egy bronz-, míg 500 m-en négy arany-, egy ezüst- és egy bronzérmet szerzett.

• 1. Bődi Krisztián 2008. július 30. 16:12
    „Gratulálok Marci!
    Pekingben is sok sikert! volt testnevelőd és osztályfőd -Bajáról!”

Izrael ellen lép pályára a női kosárlabda-válogatott

A bulgáriai fiaskó után győzelmi kényszerben lép pályára a magyar női kosárlabda-válogatott Győrben,… Tovább olvasom