2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

Siker, premier, bronzérem

Három napon keresztül öt nemzet ifjúsági vízilabda-válogatottja csatázott az I. Tiszavirág-kupán. A végső győzelmet Montenegró szerezte meg az újszegedi sportuszodában, megelőzve Szerbiát és Magyarországot.
A szombati nap esti meccse nagy rangadót hozott. A magyar együttes végül 8–8-as döntetlent játszott Montenegró ellen, így a szerbek elleni összecsapás különös téttel bírt. Azt biztosra lehetett tudni, hogy ekkor már a hazai együttes érmes volt. Ebben minden benne volt, az arany-, az ezüst- és a bronzérem is.

A szombat esti rangadóhoz hasonlóan ismét szépen megtelt a lelátó, ott volt a kétszeres olimpiai bajnokFodor Rajmundis, akinek a pályafutása Szegedről indult. Jól kezdett a magyar csapat, 3–1-re is vezettünk az első negyedben. Fontos volt a különbség, éppen az említett helyezések miatt. Ha a Horkai, Kissirányította csapat három góllal nyert volna a szerbek ellen, akkor megnyerhette volna a tornát, a Tiszavirág-kupát. A második negyedben fordult a kocka, a szerbek fordítottak, a félidőben 7–5-re vezettek. Ekkor a harmadik helyen álltak a magyarok. A harmadik negyed után sem változott a helyzet, két góllal vezettek a „plávik". Hiába volt meg a lehetősége a magyar csapatnak, nem élt vele, így a végén vereséget szenvedett, és a harmadik helyet szerezte meg az I. Tiszavirág-kupán. A tornát veretlenül a montenegrói együttes nyerte, megelőzve a szerb gárdát.

Az eredményhirdetésnél a különdíjakat a világbajnokNagy Viktortólés Decker Ádámtól, a kétszeres olimpiai bajnok Fodor Rajmundtól vehették át. A befejező napon a két említett vb-győztes szegedi vízilabdást, és a kazanyi Universiadén a magyar válogatottal ezüstérmet szerző Dalmády Szandrátés Petrát köszöntötték az SZVPS fiataljai.
A kapitány kijelölet a máltai EB-n szereplő csapatot, amelybe a szegedi Hulmann Kristófkapott meghívást, Török Andrásazonban kimaradt a keretből.

Magyarország–Szerbia 6–9 (4–2, 1–5, 1–1, 0–1)
I. Tiszavirág-kupa, 5. forduló, újszegedi sportuszoda, 400 néző. Vezette: Carney (ausztrál), Maciej (lengyel)
Gólszerzők: Pellei, Tóth, Manhercz 2, Vogel S., Sélley, ill. Csetkovics, Gozsdanovics 2, Andrejevics, Bakics, Manojlovics 2, Sztojanovics 2.
A torna szombati napjának eredményei: Szerbia–Németország 16–7, Montenegró–Ausztrália 14–8, Ausztrália–Szerbia 1–10, Magyarország–Montenegró 8–8. Vasárnapi eredmény: Németország–Ausztrália 8–6.

Az I. Tiszavirág-kupa végeredménye: 1. Montenegró, 2. Szerbia, 3. Magyarország, 4. Németország, 5. Ausztrália.

A torna gólkirálya: Bogdan Djurdics (Montenegró). A torna legjobb kapusa: Milos Konatar. A torna legjobb játékosa: Manhercz Krisztián.

Megyei labdarúgás: Gálázott a Csanytelek

A megyei első- és másodosztályú labdaúgó bajnokságok második fordulójában a szombati eredmények… Tovább olvasom