2018. 09. 19. szerda - Vilhelmina 17°C | 28°C Még több cikk.

Sikeres idényzárás

A Titán Triatlon Club versenyzői sikeresen zárták a triatlonos idényt a Fadd-Domboriban rendezett országos bajnokságon és nemzetközi viadalon.
A szegedi Titán Triatlon Club hárompróbásai az idei triatlonidény zárásaként Fadd-Domboriban vettek részt az országos bajnokságon, ahol a serdülő, az ifjúsági és a junior korosztálynak a cseh, szlovák, lengyel és osztrák sportolókkal is „számolniuk" kellett.

Minden korcsoportból négy- négy versenyző képviselte hazánkat, és ebbe a válogatottba három szegedi is bekerült. Varga Réka a serdülőknél, Kozári András az ifiknél, Laluska Zsuzsa pedig a junioroknál vitézkedhetett. Réka első nemzetközi versenyén a 6. helyen végzett, a magyar lányok csapata első lett. Kozári Andrást csak egy csapattársa előzte meg, mindössze 1(!) másodperccel, és ezüstérmet vehetett át az eredményhirdetéskor, a team nyert. Laluska Zsuzsa korosztályában az 5. helyen ért célba, és itt is a magyar lányok bizonyultak a legjobbaknak.

Az ob-futamokon a következő szegedi eredmények születtek, legkisebbek: 2. Faragó Antal, újonc B: 1. Lekeny Janka, újonc A: 9. Schreiter Virág, gyermek, fiúk: 4. Lekeny Márk, gyermek, lányok: 5. Fürtön Laura, 6. Farkas Lili, csapat: 2. Titán Triatlon Club, serdülők: 5. Varga Réka, ifjúságiak: 2. Kozári András, juniorok: 5. Laluska Zsuzsa, szeniorok: 3. Farkas István.

A titánosok négy hét pihenő után kezdik majd el a felkészülést az őszi duatlonidényre, ahol a még iskoláskorúak részére az országos diákolimpia lesz a legnagyobb megmérettetés. Laluska Zsuzsa a junior duatlon világbajnokságra készül, így ő nem hagyta abba az edzésmunkát.