2017. 02. 21. kedd - Eleonóra 0°C | 6°C Még több cikk.

Sikeres idényzárás

Az idény utolsó versenyével lezárult a 2006/2007-es jeges szezon. A Pannónia-Danubia Open elnevezésű versenysorozat utolsó állomását a budapesti jégcsarnokban rendezték, számos külföldi sportoló részvételével.
Az idény utolsó versenyével lezárult a 2006/2007-es jeges szezon. A Pannónia-Danubia Open elnevezésű versenysorozat utolsó állomását a budapesti jégcsarnokban rendezték, számos külföldi sportoló részvételével. Érkeztek Ausztriából, Szlovéniából, Bulgáriából, Csehországból, Szlovákiából, Romániából, Lengyelországból, Litvániából, Lettországból, Romániából, Horvátországból is.

A sorozat utolsó állomásához méltóan rendkívül izgalmas futamokban dőltek el végeredmények. A Szegedi Korcsolyázó Egyesület sportolói közül összetettben (6 futam alapján) Lajtos Szandra 3. lett. A fiatalabbaknál Oláh Bence ezüstérmet szerzett. Kónya Zsófia korábbi sérülése miatt nem tudott annyi versenyen részt venni mint korcsoportja többi képviselője, így ő leszorult a dobogóról, a 4. helyen zárt. Gonda Lujza is nagy harcban volt a dobogóért, végül neki is meg kellett elégednie a 4. hellyel. Dobay Péter 800 m-en új korosztályos országos csúcsot ért el.

Most rövid pihenőt kapnak a sportolók és hamarosan megkezdődik a felkészülés a következő idényre.

Szegedi eredmények

Pannónia-Danubia-kupa utolsó állomása, Budapest, junior F korcsoport, fiúk: 1. Németh Loránd, 2. Rácz Zoltán; lányok: 4. Pintér Sára, 6. Boruzs Lilla; junior E korcsoport, fiúk: 2. Rácz Sándor; junior C korcsoport: 1. Dobay Péter, 3. Oláh Bence, 13. Jáger Dávid; lányok: 5. Gonda Lujza; junior B korcsoport: 12. Fehér Zoltán, 20. Jáger Bence; lányok: 4. Kalapács Anett; felnőttek: 2. Lajtos Szandra.