2017. 02. 23. csütörtök - Alfréd 5°C | 14°C Még több cikk.

Sikeres kezdet

Első felkészülési mérkőzésén idegenben is biztos győzelmet aratott az első osztályú szerbia-montenegrói ellenfele otthonában a Szeviép-Szeged női kosárlabdacsapata.
Ezen a találkozón, Szegedtől mindössze 30 kilométerre mutatkozott be a Tisza-parti gárdában az új edző, Zseljko Dokics, valamint Irina Spirkova. A magyar bajnoki negyedik Szeviépből hiányzott Kajdacsi és Szlimák, de a társakhoz hétfőn visszaérkezett Nagyová is csak néhány percet töltött a pályán. A meccsen látszott, hogy a szegediek a korábbiakhoz képest egészen más típusú játékot gyakoroltak. A vendégek különösen a második és a harmadik negyedben voltak meggyőzőek, és a biztos siker ugyan elment az utolsó tíz percben, de a fárasztó alapozás után is győzelemmel kezdett a Szeged.

Zseljko Dokics: – Nagyon jó barátságos meccs volt a fiatal, sokat futó Szabadka ellen, de nekünk épp erre volt szükségünk.

Sz. Szabadka–Szeviép-Szeged 73–81 (20–20, 13–23, 17–26, 23–12)
A Szeviép pontszerzői: Russai 29/15, Mészáros 12/3, Spirkova 11, Izsák 8, Török 6, Pungor 4/3, Nagyová 4, Kovács N. 3, Fülöp és Bozóki 2–2.