2017. 07. 24. hétfő - Kinga, Kincső 21°C | 34°C Még több cikk.

Sikeres krosszverseny Vásárhelyen

Hódmezővásárhelyen, a Rolandringen rendezték meg a motokrosszosok nyílt nemzetközi bajnokságának 6. fordulóját.
Szépen előkészített versenypálya várta az ob-ra érkező sportolókat és érdeklődőket Vásárhelyen, a Rolandringen. A magyar élversenyzők mellett számos külföldi menő is rajthoz állt, de a publikum számára – érthetően – mégis a hazai, vagy a vásárhelyi kötődésű versenyzők jelentették az igazi csemegét. Nem is kellett csalódniuk! A „kék-sárga származású" Borka János parádés motorozással mindkét futamban rajt-cél győzelmet aratott, ezzel át is vette a vezetést a bajnokságban, nyolc ponttal megelőzve az eddigi elsőt, Soóky Zsoltot. A legnagyobb géposztályban (250 kcm) a sokszoros bajnok Grillmayer Gáboré volt a főszerep.

A legnépesebb mezőny a 85 kcm-es nemzetközi kategóriában gyülekezett a rajtnál; ebben ott volt a vásárhelyiek büszkesége – sajnos már ő is eligazolt a Center MSC-ből –, az Európa-bajnokságon és Közép Európa-kupán is eredményes Nagy Alex. A szakemberek az ő sikerét jósolták. De másként alakult a viadal: az osztrák színekben induló Szvoboda Bence – mindkét futamot megnyerve – fölényes győzelmet aratott. Nagynak meg kellett elégednie – egy komolyabb esés, bukás is gátolta a jobb szereplésben – egy harmadik és egy ötödik helyezéssel. A másodosztályban (125 kcm) a vásárhelyi Nagy Dániel évelejei súlyos sérülése után először szerepelt bajnokin, és mindjárt ezüstérmet szerzett. Técsy László – több mint tízév kihagyás után – a 6. helyen végzett.

A vásárhelyi publikum először láthatott quadversenyt, és a négykerekűek vetélkedése nagy sikert aratott. A győzelmet Farkas Tamás szerezte meg, a Lugosi Csaba a 7., Takács Tibor (utóbbi kettő vásárhelyi) a 8. helyet szerezte meg.

Dobogósok, vásárhelyiek

Eredmények. 125 kcm nemzetköz I. osztály: 1. Borka János (Kawasaki Team) 50 pont, 2. Tomas Simko (szlovák) 42, 3. Lécz Gergely (Suzuki Team) 38. 250 kcm nemzetközi I. osztály: 1. Grillmayer Gábor (Kawasaki Team) 47, 2. Czuni László (TS Honda Team) 47, 3. Déczi Balázs, (Suzuki Team) 40. 125 II. osztály: 1. Sziklavári István (Gyuró Team) 50, 2. Nagy Dániel (Kawasaki Team) 44, 3. Csontos Milán (Kőszárhegy) 40, 6. Técsy László (Center Motorsport, Vásárhely) 30. 85 kcm nemzetközi: 1. Szvoboda Bence (Schruff, Ausztria) 50, 2. Hugyecz Erik (Yamaha Fehér) 44, 3. Firtosvári Gábor (Kawasaki Team) 36, 5. Nagy Alex (Suzuki Team) 36, 8. Sándor Richárd (Szegedi Motorsport Egyesület).

Pick Szeged: javítani kell a koncentráltságon

Az öt Bajnokok Ligája-résztvevő között ötödik helyen végzett Strasbourgban az Európai Parlament… Tovább olvasom