2016. 12. 06. kedd - Miklós -5°C | 3°C

Sikerrel kezdte a szezont a Makó FC

A labdarúgó NB II Keleti csoportjának első tavaszi fordulójában villámrajtot vett a Makó FC: a zöld-sárgák három góllal legyőzték a Karcagot.
Fotó: Frank Yvette
Két elhalasztott forduló után végre megkezdődött a tavaszi szezon az NB II-ben is. Makón remek munkát végeztek a pályamunkások, a körülményekhez képest nagyszerű talaj várta a két csapatot. A hazaiak összeállítása az utolsó pillanatban is változott, mivel az eredetileg a kezdő tizenegybe jelölt Faragó a meccs reggelén belázasodott, így a helyére a sérüléséből felépült Kurucsai került.

A téli szünetben alaposan megerősödött vendégek előtt adódott az első gólszerzési lehetőség a 6. percben, de gólt a Makó szerzett, mégpedig a 20.-ban. Ekkor Bány szabadrúgásból ívelt a 16-oson belülre, ott pedig Magyart buktatták a vendégek. 11-es! A büntetőt Bány a kapu jobb oldalába lőtte, 1–0. Ettől aztán „bepipult" a Karcag, három alkalommal is veszélyeztetett, de vagy pontatlan volt az utolsó passz, vagy Czirbus védett, vagy pedig Magyar vetődött bele önfeláldozóan a lövésbe. A leírtakból is látszik, hogy jól zárt a hazaiak védelme.

A fordulás után a karcagiak még megúszták újabb gól nélkül Kurucsai 16 méteres lövését, de három perc múlva ismét mehettek közepet kezdeni. Megint Bány végzett el szabadrúgást, beívelését Kurucsai fejelte kapura, ezt még bravúrral védte Stammel, a kipattanót viszont Hadár egy lépésről tessékelte a hálóba, 2–0. A kétgólos vezetés ellenére nem nyugodhattak meg a makói drukkerek, ugyanis a vendégek nagy rohamozásba kezdtek, előbb a 60., majd a 77. percben is nagy helyzetbe kerültek, de ezen a délutánon képtelenek voltak gólt szerezni. A Makó visszahúzódott, és kontrákra rendezkedett be; ez a taktika fényesen be is vált. A 83. percben Podonyi hatalmas szólóba kezdett, akciója végén Bny lövését mentette szögletre a karcagi kapus. A vendégek azt hitték, megúszták újabb gól nélkül, de pár pillanattal később kiderült, tévedtek. Bány adta szögletből középre a labdát, és a remek ütemben érkező Varga R. fejjel hat méterről feltette az i-re a pontot, 3–0.

A makóiakat vastaps kísérte az öltözőbe. Erre már rég volt példa, a zöld-sárgákért szorítók legutóbb 2005. augusztus 28-án örülhettek bajnoki győzelem után, amikor a Budafokot győzték le Czirbusék 4–0-ra.