2017. 09. 25. hétfő - Eufrozina, Kende 8°C | 18°C Még több cikk.

Sikerült a bravúr a HNKC SE-nek

Buday Ferenc: – Nagyon örülök, hogy sikerült kiharcolnunk a nyolc közé jutást. Ezt elsősorban annak köszönhetjük, hogy ismét azt a gyors, tempós játékot produkáltuk, amit a bajnokság elején. Ilyen különbséggel is megérdemelt a győzelmünk.
HNKC - Vác 29-22
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Vásárhely, Hódtói Sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Szegedi, Unyatyinszki.
HNKC SE: KÖRMÖCZI – Mucsi 3, Jókai 2, GAÁL 5, Sipos, Wolf 4 (1), ANCSIN 5. Csere: Scholtz (kapus), NYIKOLAJENKO 6 (1), Jenőfi 2, Fehér 2. Edző: Buday Ferenc.
Váci NKSE: Juhász – Sterbik 3, Hornyák 4, Őri C., Rábai 1, Veszeli 4, Klász 2. Csere: Gridnyeva (kapus), Trufán, Mátyás 8 (7), Farkas. Edző: Kenyeres József.
Kiállítások: 14, ill 10 perc. Hétméteresek: 5/2, ill. 7/7.
Az eredmény alakulása, 6. perc: 3–2, 9. p.: 3–5, 17. p.: 9–7, 26. p.: 9–11, 35. p.: 15–12, 42. p.: 20–15, 47. p.: 23–17, 54. p.: 27–18, 57. p.: 27–21.
Statisztika. Lövések: 58 (ebből az első félidőben: 25), ill. 47 (24), védett, blokkolt: 21 (10), ill. 21 (10), kapufa: 4 (3), ill. 1 (1), mellé, fölé: 4 (1), ill. 3 (1), gól: 29 (11), ill. 22 (12), ebből hetes: 2 (1), ill. 7 (3).

Fotó: Tésik Attila
Első félidő

Óriási teher nehezedett a vásárhelyi kézilabdás hölgyekre, ez Buday Ferenc edző meccs előtti nyilatkozatán is érződött: – Semmi újat nem tudok mondani, becsülettel készültünk, és mindent megteszünk azért, hogy hat góllal meg verve a Vácot bejussunk a legjobb nyolc közé.
Nem könnyítette meg a házigazdák helyzetét, hogy a hódtóiba nem a hazai, hanem a vendég B közép varázsolt – már az összecsapás előtt – rangadóhangulatot. De jól kezdett a Vásárhely, a 3. percben Jókaiéknál volt az előny (3–2), majd következett Hornyák és Rábai, és átbillent a mérleg nyelve, 3–5. Az első félidőben nagy küzdelem alakult ki, nagyon vigyáztak, figyeltek egymásra a csapatok, ügyelve arra, hogy egy-két gólnál többel ne lépjen meg a rivális. Kis túlzással olyan csönd volt az arénában, hogy még az edzők „reklamálását" is halhatta a publikum: „Az emberedet figyeld" – korholta egyik játékosát egy bekapott gól után Buday. A kék-sárga oldalon ziccerek, hetesek maradtak ki, pedig minden találatra nagy szükség lett volna. De a védekezésére sem lehetett büszke a HNKC, mely minimális hátránnyal vonulhatott a pihenőre.

Válogatott formában

Kedves hagyomány, hogy minden tétmeccsen megválasztjuk csapataink legjobbját. Ezúttal nehéz dolga volt a krónikásnak: az első félidő alapján senki, a másodikban nyújtottak szerint viszont többen is esélyesek voltak e „titulusra". A kiválasztott Gaál Adrienn lett – természetesen lehet vitatkozni –, mert öt gólja mellett heteseket harcolt ki, és a védekezésből is kivette a részét. Épp olyan formát mutatott, mint amikor Németh András és Zsiga Gyula „szemet vetett rá", és meghívta a válogatott keretbe.

Második félidő

Fantasztikusan kezdett a Vásárhely! Zsinórban dobott négy gólt (15–12), és ez meg is bénította a Pest megyei alakulatot. Wolf harcosan, nagy szívvel kézilabdázott, Gaál első osztályú beállós játékot nyújtott, Nyikolajenko és Ancsin termelte a gólokat, a 14 éves Fehér pedig megszerezte pályafutása első és a második NB I-es találatát – megindult a szekér. A 42. percben 20–15-re vezetett a HNKC, és ekkor ütemes tapsba kezdtek a nézők. Mindenki megérezte: sikerülhet, meg lehet csinálni! Kisvártatva már 23–17 virított az eredményjelzőn, és a show folytatódott: 27–18. A B közép lassan bekapcsolódott a „játékba", és kritikus percekben – a rendkívül izgalmas hajrában 27–21-re felzárkózott a Vác – a csapat mellé állt, segítette a kedvenceket: „Vásárhely, Vásárhely!", „Harcoljatok, harcoljatok!" És sikerült! 29–22 – nyolc között a Vásárhely! A lefújás pillanatában hatalmas örömsikollyá, mosollyá alakult át az együttes, egymást ölelgették a játékosok. Az ultrák pedig mindenki nevében skandálták: „Szép volt, csajok!".

Edzői vélemény

Női KEK, negyeddöntő, visszavágók: Dunaferr–Gjerpen Skien (norvég) 32–32, továbbjutott: a Skien 61–60-nal; Besancon (francia)–Győr 33–30, tj.: a Győr, 64–57-tel.
Női EHF-kupa, negyeddöntő, visszavágók: Podravka Koprivnica (horvát)–Cornexi Alcoa 26–24, tj.: a Podravka Koprivnica, kettős győzelemmel; FTC–Gudme (dán) 31–23, tj.: a FTC, 60–53-mal; Metz (francia)–Debrecen 25–23, tj.: a Debrecen, 43–41-gyel.

Szeviép-Szeged: ismételnék 2004-et

Mától Sopron a házigazdája a női kosárlabda Magyar Kupa négyes döntőjének. A Szeviép-Szeged… Tovább olvasom