2017. 12. 18. hétfő - Auguszta -4°C | 3°C Még több cikk.

Sima Floratom-győzelem

A férfi asztalitenisz csapatbajnokság Extraligájában a tabella hetedik helyén álló Floratom Szeged AC sima, 6–2-es győzelmet aratott a közvetlenül utána lihegő Spar Tatabánya ellen.
A papírforma is hazai győzelmet ígért a Floratom Szeged AC–Spar Tatabánya extraligás asztalitenisz csapatbajnokság újabb fordulójában. A szegedi duó most nem akart úgy járni, mint az ősszel Tatabányán. A Dudás, dr. Lukács szegedi páros már az első szettben egy 11:0-s rajtot vett, s ezzel szinte padlóra küldte ellenfelét. Ez a siker szinte meghatározta a hazaiak játékkedvét. Kriston nyert a vendégek leggyengébbnek tartott játékosával szemben. Majd dr. Lukács folytatta a sikersorozatot, aki legyőzte a Klampárékkal annak idején nagy csatákat vívó Molnárt. Ezután következett a floratomosok első kisiklása, ugyanis a védekező stílusban játszó Béressel szemben alulmaradt Dudás – igaz, hogy az ötödik szett döntött a tatabányai javára.

Floratom-pontok

Floratom Szeged AC–Spar Tatabánya 6:2. A szegedi pontszerzők: a Dudás, dr. Lukács páros, Dudás és Kriston 2-2, dr. Lukács.

Kriston azonban nagyon simán nyert, s Molnár legyőzésével már 4–1-es szegedi vezetést könyvelhettünk el. Kristont egyéként a bizonyítás vágya is fűtötte, mert a legenda szerint soha nem szívelték egymást... Miután Dudás simán megverte Sipost, ezért amennyiben dr. Lukács nyer Béres ellen, akkor máris vége lett volna az ütközetnek. De a Floratom legfiatalabb játékosának sem ízlett a védekező stílus, így még egy ütközet várt a hazaiak első számú játékosára, Dudásra. A szegedi pingpongosban nem is csalódtak a nézők, hiszen 3–1-re jobbnak bizonyult ellenfelénél.

Tóth Tibor edző: – Jó kezdés után simán begyűjtöttük a két pontot.