2017. 06. 26. hétfő - János, Pál 20°C | 31°C Még több cikk.

Sima siker: Szeviép-Szolnok 83-57

Nagy különbségű győzelmet aratott a Szeviép-Szeged a Szolnok ellen a női kosárlabda-bajnokság 4. fordulójában.

Szeviép-Szeged-Szolnok 83-57 (24-14, 19-17, 23-13, 17-13)
Női kosárlabda NB I A csoport. Újszegedi sportcsarnok, 200 néző. Vezeti: Ádám, Király.
Szeviép: Németh, Laczi, Rasheed, Fejes, Keller. Csere: Farkasinszki, Laklóth, Lengyel. Vezetőedző: Bencze Tamás.
Szolnok: Pungor, Gáspár, Boskovic, Kmézics, Cvetanovics. Csere: Serbán, Rubold, Gyuricza. Vezetőedző: Mészáros Zoltán.

IV. negyed (83-57)

10. perc: pályán a hazai fiatalok, Kecskés, Varga Petra és Békefi is. Németh triplája után Szondy, majd Pungor kosarai alakítják ki a 83-57-es végeredményt.

8. perc: Laczi kosarával 80-50.

7. perc: Rasheed sem hibázik, tovább nő a különbség 78-50.

6. perc: megint Németh, jó meccset játszik 76-50.

5. perc: Németh vajkézzel enged el egy dobást 74-50.

3. perc: Serbán dob be két büntetőt 72-50.

2. perc: Pungor pontjaival 68-46.

1. perc: Fejes passza után Farkasinszki 68-44.

III. negyed (66-44)

10. perc: egy büntetőt még bedob a jól játszó Laczi Edit 66-44.

9. perc: Laczi 10. pontjával 65-44.

8. perc: Keller villan, középtávolról talál be 59-41. Fejes, majd Cvetanovics 61-44.

7. perc: Laczi büntetői után Boskovic remek hármasával 57-41.

6. perc: Szondy esik rá Némethre, a csk-nak nincs komoly baja. Laklóth tovább dobálja a kosarakat 55-38.

5. perc: Laklóth 8. pontját szerzi, a hazaiaktól Rasheed a legjobb tizenkettővel 53-35.

4. perc: Laklóth triplája csak kettőt ér 51-33.

2. perc: Németh szép passzát Laczi dobja be 49-31.

1. perc: kosárral kezdi a negyedet Rasheed 45-31.

II. negyed (43-31)

10. perc: ez a félidő.

9. perc: Farkasinszki első kosarával 43-31. Szegedi időkérés.

8. perc: Laczi két duplájával meglépünk, Rasheed is hozzátesz 41-29.

7. perc: most mindkét oldalon sok a hiba.

6. perc: nem hibázik Fejes sem 34-24.

5. perc: Németh remekel, kosarával 30-22.

3. perc: Cvetanovics kosarával látótávolságban a Szolnok 26-22. Bencze Tamás kér időt.

2. perc: Boskovic dob szép tempót 26-20.

1. perc: Rasheed, majd Boskovic 26-18.

I. negyed (24-14)

10. perc: Rubold triplája pontos 22-11. Remek gólpasszt adott Németh Fejesnek 24-13.

9. perc: újabb Németh-büntetők 20-8.

8. perc: Németh kosarai után Cvetanovics lopja közelebb csapatát 18-6.

7. perc: Laklóth Annát is beküldi Bencze Tamás.

6. perc: Fejes kosara után Farkasinszki a pályán Keller helyett 14-4.

5. perc: ismerős arc a vendégeknél: Kmézics Diána tavaly még a Szeviépben játszott. Micsoda rajt: újabb Rasheed-kosár, Németh is bedob egyet, máris 12-2.

4. perc: Rasheed rátesz egy duplát is, időt kérnek a vendégek 8-2.

3. perc: jó a tripla, Rasheed volt pontos 6-2.

2. perc: Laczi dob be egy büntetőt a kettőből 3-2.

1. perc: a Szeviép hozta el a labdát. Keller remek horgával 2-0.

17:45: tavaly nem okozott gondot a lányoknak a Szolnok legyőzése, hazai pályán a bajnoki negyeddöntőben magabiztosan nyertek Némethék. Két éve azonban vérre menő csatát vívtak a felek.

17.40: pályán a csapatok, a Szeviép-Szegedből mindenki pályára léphet a mai bajnokin. Vigyázni kell a Szolnokkal, a sárga-kékek eddigi két idegenbeli bajnokijukat megnyerték a szezonban.

Bencze Tamás együttese még hibátlan a bajnokságban, mindhárom meccsét megnyerte, ám a Szolnok is remekül kezdett: bár a legutóbbi fordulóban kikapott hazai pályán a ZTE ellen, az első két meccsét idegenben tudta megnyerni (66–62-re verte a Vasas-Csatát, kétszeri hosszabbítás után 92–91-re pedig a Szekszárdot győzték le).

– Három győzelemmel kezdtük a bajokságot, amely ad némi magabiztosságot a csapatnak, de mivel ezek kötelező sikerek voltak, nem szabad, hogy túlzottan nyeregben érezzük magunkat. A Szolnokot is le kell győznünk, annak ellenére is, hogy ellenfelünk bravúros sikert aratott a hullámzó teljesítményre képes Szekszárd otthonában. Biztosan jó meccset játszunk majd – mondta Keller Annamária, a szegediek centere, aki bár a BSE ellen összeszedett egy térdsérülést, tudja vállalni a játékot ma este.

Keller Annamária (balról) vállalja a játékot. Fotó: Karnok Csaba
Keller Annamária (balról) vállalja a játékot.
Fotó: Karnok Csaba

A nyáron a Győrtől érkező játékos elárulta, hamar beilleszkedett Szegeden. – Nem szokott ezzel problémám lenni, gyorsan megtalálom a közös hangot a társakkal. Így volt ez most is, jól megértjük egymást a csapaton belül – fogalmazott.

Keddi eredmény: ZTE– Győr 64–76.

• 1. Kövecske 2010. október 06. 18:52
    „Hajrá lányok!!!!!”

Szoros lett a vége: 29-28-ra nyert a Pick Csurgón

Egy góllal győzött a nyáron megerősödött Csorgó otthonában a Pick Szeged. Az első félidő hazai… Tovább olvasom