2017. 05. 23. kedd - Dezső 16°C | 25°C Még több cikk.

Sima sikerrel indul az év: A-Híd Szeged-Pécs 15-9

Szeged - Az A-Híd Szeged férfi vízilabdacsapata visszavágott a bajnoki szezon elején kapott idegenbeli döntetlenért, a Pécs ellen 15-9-es hazai győzelmet aratott.
A-Híd Szeged-PVSK-Füszért 15-9 (2-2, 3-1, 5-2, 5-4)
Férfi vízilabda OB I, 14. forduló. Szeged, újszegedi sportuszoda, 300 néző. Vezette: Kovács Cs. Tamás, Dodog Szabolcs.
A-Híd Szeged: Nagy - Decker 1, Tóth 1, SZIVÓS 5, JUHÁSZ 2, KISS 2, Seman. Csere: Sánta 1, Hegedüs 1, Molnár T. , Jansik 1, Vincze M. 1, Zsigri. Vezetőedző: Vincze Balázs.
PVSK-Füszért: Barát - DE BLASIO 2, Hoppál 1, Práczky, Müller 1, Krizsán 1, Pataki 1. Csere: Csacsovszky 1, Cakics, Somogyi, Ágner, Besenyei 1, Barta 1. Vezetőedző: Bereczki Miklós.
Gól - emberelőnyből: 15/8, ill. 12/4.
Gól - kettős emberelőnyből: -/-, ill. 1/1.
Gól - ötméteresből: 1/0, ill. 2/1.
Kipontozódott: Molnár T., Sánta, Tóth M., Seman, ill. Hoppál.

Vincze Balász: - Idény eleji formában kezdtünk, de a második félidőben már a régi arcát mutatta a csapat.

4. negyed (5-4)

8. perc: Emberelőnyből egy pécsi szépségtapasz, Barta talál be. 14-8 Vincze Balázs időt kér. Szivós Márton ötödször villan. 15-8 Krizsán is eredményes. 15-9

Sima sikerrel indul az év: A-Híd Szeged-Pécs 15-9 - GALÉRIA

7. perc: Vincze Márk is betalál, a szélről villan. 14-7

6. perc: Tóth Márton is kipontozódik, Besenyei pedig szépít. 13-7

5. perc: Tóth Márton keresztpassza után Kiss Csaba kapásból. Óriási gól! 13-6

4. perc: Egy kivédekezett emberhátrány után Szivós Márton kerül ziccerbe, és most sem rontja el. 12-6

3. perc: Újabb remek szegedi összjáték, most Jansik Szilárd lő a végén.  11-6

2. perc: Sánta kipontozódik és ötmétereshez jut a pécs. Müller lövését könnyedén védi Nagy Viktor.

1. perc: Majdnem öngólt szerez a Pécs, Ágner kezéről ugyanis megváltozik a labda iránya. A túloldalon viszont De Blasio már második bombagólját mutatja be. 10-6

3. negyed (5-2)

8. perc: Parádézik a Szeged, Juhász Zsolt a szélről egy okos lövéssel növeli az előnyt. 10-5

7. perc: Újabb ziccer, ezúttal Szivós Márton marad fent. Mesterhármasnál tart a világbajnok. 9-5

6. perc: De Blasio kicentizte a rövidet, bombaerős lövése védhetetlen volt. 7-5 Tóth Márton egyedül marad a kapu előtt, jól teszi, mert labdát szerez a Szeged, a ziccert pedig bevágja. 8-5

5. perc: Szivós Márton egy gyönyörű góllal teszi le névjegyét. 7-4

4. perc: Egy-egy harcias védekezés mindkét oldalon.

3. perc: Gyönyörű és gyors összjáték végén Decker Ádám szerez gólt. Ez igen, ilyeneket akarunk látni! 6-4

2. perc: Jansik ziccerben, egyedül van a kapus előtt, de ez is kimarad. Pataki közben eredményes. 5-4

1. perc: A Pécs hozza el a labdát, de nem tudja gólra váltani a fórt. Hoppál kipontozódik, Tóth Márton pedig ötmétereshez jut. Kihagyja, majd kiállítják.

2. negyed (3-1)

8. perc: Szivós lövése veszélytelen, Kiss Csaba svédcsavarja viszont igen. Sajnos utóbbiból sem születik gól. 5 másodperccel a játékrész vége előtt időt kér a Pécs. Egy másodperccel a vége előtt Szivóst kiállítják, így lesz tétje a ráúszásnak.

7. perc: Molnár Tamás máris kipontozódott. Előnyben a Szeged, Vincze Balázs időt kér.

6. perc: Gólt szerez a Pécs, de sípszó után, nem érvényes. A szegedi támadásnál visszaadják a kontrát.

5. perc: Hegedüs Gábor lövése pontosabb nem is lehetne: a felső lécről pattan a labda a képzeletbeli gólvonal mögé. 5-3

4. perc: Jansik próbál lőni, de nem hagyják. A bírói síp sajnos néma marad.

3. perc: Kiváló védekezés mindkét oldalon.

2. perc: Nem sokáig tart az öröm, Müller óriási gólt lő. 3-3 Sánta Dániel újra vezetéshez juttatja a hazaiakat, ez is emberelőnyös találat, ahogy Szivósé is az volt. 4-3

1. perc: Szivós Márton góljával először vezet a Szeged. 3-2

1. negyed (2-2)

8. perc: A 2013 második legjobb férfi vízilabdázójának választott Nagy Viktor bemutat egy szép védést, de utána emberelőnyhöz jut a Pécs. Bereczki mester időt kér. Müller a kapufát találja el.

7. perc: Kiss Csaba ezt a fórt már nem hagyja kihasználatlanul. 2-2

6. perc: Ágner egymás után két pécsi akciót fejez be lövéssel, de mindkettő fölé megy.

5. perc: Újabb szegedi fór, Vincze Balázs időt kér. Már kiegészül a Pécs, mire lövésig jut Kiss Csaba. Kapufa.

4. perc: Juhász most hátul jeleskedik, ő is labdát szerez, de nincs gól a szegedi emberelőnyös akcióból.

3. perc: Labdaszerzés után Juhász Zsolt lép meg, a ziccert pedig gólra váltja. 1-2

2. perc: Most emberelőnyben a Szeged, újra Decker lő, de most blokkolják a próbálkozását. Közben Csacsovszky is villan, meglép a Pécs. 0-2

1. perc: Tóth Márton szerzi meg a labdát, az első támadásból Decker a kapufát találja el. Hoppál ötméteresével a Pécs szerez vezetést. 0-1

19.25: Üdvözöljük olvasóinkat az újszegedi sportuszodából, hamarosan kezdődik az A-Híd Szeged idei első mérkőzése. A bajnokin a Pécs lesz az ellenfél, amely otthon 8-8-as döntetlent harcolt ki a Vincze-legénység ellen, így Szivósék szeretnének visszavágni.

Korábban:

– Mindenki nagyszerű állapotban, felszabadultan érkezett vissza a téli szünetről és keményen dolgozott, a srácok szerda este meg is érdemeltek egy pihenőt – mondta Vincze Balázs, az A-Híd Szeged vezetőedzője, aki abszolút elégedett az első héten végzett munkával. Az első három napban az erősítésen volt a hangsúly, a szárazföldön és az uszodában is a fizikai felkészülés került főszerepbe, tegnaptól pedig már a taktikai elemek átismétlése, csiszolása.

A mester pozitív véleménye sokat számít, ugyanis a hétfői évkezdés után ma este 19.30-tól már bajnoki vár az együttesre, méghozzá a Pécs ellen. A baranyaiak komoly meglepetést okoztak a szezon elején, otthon ugyanis döntetlent harcoltak ki a kupagyőztes ellen.

Vincze Balázs (kék pólóban, guggol) és az A-Híd Szeged visszavágna a Pécsnek. Fotó: Schmidt Andrea

Újabb szentesi bravúr?

Az A-Híd Szeged mellett a Valdor-Szentes is meglepő eredménnyel kezdte az alapszakaszt, de pozitív előjellel: az első fordulóban döntetlent harcoltak ki a Debrecen ellen, ma 19 órától pedig a hajdúságiak otthonában lesz a párosítás visszavágója. A Kurca-partiaknak nagy szükségük van a bravúrra, mivel az OB I félidejében az utolsó előtti helyen állnak.

– Az a találkozó is hozzájárult ahhoz, hogy most már nem csak rajtunk múlik, milyen pozícióban zárjuk az alapszakaszt. Az előző két idény elődöntője mellett ezért is lett olyan hangsúlyos a rájátszás, már most arra figyelünk, hogy akkor legyünk a legjobb formában – fogalmazta meg a tréner hasonlóképp az idei terveket, mint az év első edzésén tanítványai.

A hosszú téli pihenőről egyedül Aljosa Kunac nem tért még vissza, a világbajnok horvát pólós plusz egy hetet kapott a regenerálódásra, ugyanis tavaly sok gondja volt a hátával, most otthon kikúrálja magát. Helyette Zsigri Bence, az SZVPS játékosa kap lehetőséget a felnőtt keretben, aki mellett minden játékost fűt a visszavágási vágy. A pluszmotiváció miatt is közönségszórakoztató produkcióra lehet számítani, ha pedig a lelkes B-közép vezette szurkolótábor is hozza formáját, akkor parádés lesz az évkezdés.

Sima vereséget szenvedett a Valdor Debrecenben

Már a félidőben 7–1-es hátrányban volt, végül pedig sima, 12–5-ös vereséget szenvedett a… Tovább olvasom