2017. 04. 27. csütörtök - Zita 10°C | 24°C Még több cikk.

Sima ügy: Szeged Beton-UTE 18-5

Könnyed esti meccsen van túl a Szeged Beton csapata, miután 13 góllal verte a jelentősen meggyengült UTE együttesét a Vodafone férfi vízilabda bajnokság nyitómérkőzésén.
Szeged Beton-Újpest 18-5 (6-1, 5-1, 3-1, 4-2)

Vodafone férfi vízilabda OB I, 1. forduló.
Szeged, újszegedi sportuszoda, 150 néző. Vezette: Kun György, Dodog Szabolcs.

Beton: Baksa - Kiss 3, Vindisch 1, Török, Kayes 1, Younger 3, Somogyi 1. Csere: Varga, Nádasdi, Palotás 3, Juhász 1, Komlósi, Molnár 5, Németh. Edző: Kásás Zoltán.

UTE: Veres - Rékasi 1, Balczer 2, Rostás, Etédi, Papp, Bakó 1. Csere: Vrezgó, Markó, Olasz 1, Osváth, Váradi, Blank, Szenes. Edző: Budavári Imre.

Emberelőny: 10/6 ill. 5/1.

Ötméteres: 2/2 ill. 1/1.

Kásás Zoltán: Ami a feladat volt, azt nem tudtuk megcsinálni, csak a győzelemnek örülhetünk.

4. negyed (4-2)

8. perc:
Balczer aktivizálta magát, második gólja. 18-5. Több helyzet nincs, marad a 18-5.

7. perc: Kimarad az újpesti fór. Ötméterest kap a Beton, Kásás mester Palotást küldi oda. Nem is véletlen, szépen kilőtte a a bal alsót. 18-5.

6. perc: Youngernek is elsül a keze, már harmadszorra a mai meccsen. 17-4.

5. perc:
Újabb fór, újabb gól. Molnártól természetesen. 16-4.

Vindischék sok hiábval játszottak, így kaphattak több gólt a megengedettnél. Fotó: Veréb Simon
Vindischék sok hiábval játszottak, így kaphattak több gólt a megengedettnél.
Fotó: Veréb Simon

4. perc:
Csak begyötörték azt az emberfóros gólt, Balczernek összejött. 15-4.

3. perc: Molnár már négy gólnál jár, a másodikat lövi büntetőből. 15-3.

2. perc:
Juhász beadása rossz, Papp lövése a blokkban landol, újra jöhetünk.

1. perc: Palotást most Blank előzi meg, az UTE támadhat. Vrezgó lövi el a blokk mellett, Németh előtt megpattan a labda, de kint.

3. negyed (3-1)

8. perc:
Vindisch adja be Vargának, üresen a kapu előtt, de Szenesbe vágja a labdát. Németh üti ki az újpesti lövést a túloldalon.

7. perc: Labdát szereznek a szegediek, majd a felúszás után kontra. Olasz magas labdáját Rékasi üti be könnyedén a kapuba. Ez szemtelen gól volt... 14-3.

6. perc: Somogyinak is csak összejött az első találat. 14-2.

Kiss Csaba ma is jeleskedett, három gólig jutott. Fotó: Veréb Simon
Kiss Csaba ma is jeleskedett, három gólig jutott.

5. perc: Előnyben az UTE is, akár gól is lehetett volna, de hogy kinek ment a passz Markótól, azt senki se tudja.

4. perc: Most van újpesti lövés, de ez is veszélytelen. Nyolcadik hazai előny, előbb Török, majd Somogyi lövését is fogja Szenes.

3. perc: Nem jut el a labda Kayesig, újabb kimaradt szegedi támadás. A lilák lövésig se jutnak el, vagy kontra, vagy szegedi labdaszerzés. Kiss is háromgólos. 13-2.

2. perc:
Kayes hozza fel a labdát, ketten úsznak rá, a passzra viszont Vindisch nem mozdul.

1. perc: Mindkét oldalon kapuscsere, nálunk Németh, a liláknál Szenes a kapuban. Markó 3 karcsapás előnnyel indul, de egyik bíró sem fúj. Nem döntő jelentőségű, ugyanis kontrát fújnak a támadásnál. A szegedinél viszont nem, Palotás második gólja is megvan. 12-2.

2. negyed (5-1)

8. perc:
Younger szerez labdát, a felúszás előtt már fórban a Beton. Younger a befejező. 11-1. Bakó azért produkált egy szép gólt, ezt Baksa most elnézte.

7. perc: Megvan a javítás, Molnár előnyből vágja be. 10-1.

Törökéknem nagyobb megerőltetés nélkül sikerült 18 gólt dobni az Újpestnek. Fotó: Veréb Simon
Törökéknem nagyobb megerőltetés nélkül sikerült 18 gólt dobni az Újpestnek.

6. perc:
Varga harcol ki ötméterest, Molnár könnyedén értékesíti. Második gólja. 9-1. Juhász beadása elég rossz ütemben jött, Molnárt ketten nyomják le centerben, bár a két újpestinek majdnem sikerült gól szereznie. Újabb fór megy el.

5. perc: Megszerezhette volna első gólját előnyből az UTE, de Papp a kapufára húzza a labdát közvetlen közelről... Rékasi próbálkozik  egy csavarással, ez se sokkal jobb.

3. perc: Juhász úszik meg, jó a kereszt Palotásnak, hatalmas gólt lő. 8-1.

2. perc:
Újabb hazai fór, Molnár átlövésből ki is használja a lehetőséget. 7-1.

1. perc: Palotás is megveri Olaszt, folytatódhat a szegedi gólzápor. Erre várni kell, kontra itt, majd a másik oldalon is.

1. negyed (6-1)

8. perc:
Török ellen ítélnek ötméterest, Olasz lövésébe beleér Baksa, de becsúszik. 6-1.

7. perc: Vindisch jókor vette észre Kisst, aki üresen maradt a szélen. Nem remegett meg a keze a magánytól. 5-0. Vindisch ismét remek labdát ad, Juhász emelkedik ki. 6-0.

6. perc: Younger is beköszön Veresnek. 4-0.

5. perc: Baksa ismét véd, Somogyi lövését megint blokkolják.

4. perc: Kiss pazar átadását az emberét elhagyó Kayes szedi le, de az ejtés lejön a fölső kapufáról. Pedig a neheze már megvolt.

3. perc: Baksának is megvan az első védés. Előnyben a Beton, Somogyi lövése még lejön a blokkról, Vindisch pattintása kiváló. 3-0.

2. perc:
Kayes ismét hasonló szituációban, most el tudja lőni, a labda szép lassan beúszik a kapuba. NEm egy hálószaggató gól! 1-0. Török húzása rossz, de marad itt a labda. Kiss nem figurázik, kegyetlenül bevágja. 2-0.

1. perc: Vindisch simán hozza el a labdát, de Kayes centerben elejti a labdát. Bakó távolról, pillanatra megállt az ütő bennünk, de a labda messze elkerüli a kaput.

18.30: A bírók is megérkeztek, a csapatok még 10 percet kértek a bemelegítésre, 18.40-kor elkezdődik a mérkőzés.

18.20: Na, ilyen a kacsa. Az újpestiek már megérkeztek, gyanús, hogy nem jöttek 200-zal, hogy 100km-t ennyi idő alatt ledolgoztak. A bírók is igyekeznek, róluk nincs újabb hír.

17.30: A mérkőzés legalább egy órás csúszással kezdődik, ugyanis az újpestiek dugóba kerültek, 100km-re vannak Szegedtől.

Az évadnak nagy reményekkel nekivágó legutóbbi bronzérmes Szeged Beton ma 18 órakor a tavalyi középcsapat státuszához képest is gyengült Újpestet, szombaton 16.30-kor pedig az újonc ASI-t fogadja az újszegedi sportuszodában. (A meccseket a 14 évnél fiatalabbak ingyen tekinthetik meg.) Az igazi izgalmakra azonban várhatóan vasárnapig kell várniuk a szegedieknek, akkor rendezik Rijekában az Euroliga főtáblájának csoportbeosztását.

• 1. Yucca 2010. október 29. 16:28
    „Hajrá Szeged! Jó lesz két magabiztos győzelemmel kezdeni a bajnokságot!”

Nyári Sándor 1974 után újra a Szeged ellen!

Egy hét szünet után ismét pályára lépnek a férfi Extraliga csapatai. Tovább olvasom